Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké máte osobní zkušenosti s Velociraptorem?

Ahoj, už jsem se téměř odhodlal ke koupi 74GB Velociraptora na systém a programy. Ještě by mne zajímaly osobní zkušenosti (a nechci odkazy na google, chci to od uživatelů poradny), zvláště pak hlučnost a rozdíl mezi běžným diskem a velociraptorem (nyní mám na systém i data WD2500AAKS) tj rychlost bootování, načítání programů atp.

Díky všem zůčastněným za odpovědi.

Proč se mi pořád snažíš vnutit nějaké uvažování, že si kupuji věci podle toho kolik stojí? Věci si kupuji podle toho, jestli je potřebuji, či mi jsou přínosné (a v čem) a na cenu až tak nehledím. Něco si koupím hned jak je to možné, něco časem a něco vůbec.

Proč se mi pořád snažíš vnutit nějaké uvažování, že si kupuji věci podle toho kolik stojí?

Nesnažím se - sám jsi to napsal.

Já si myslím, že v současné době je to zbytečné, protože je to dost drahé. Za pár let to bude stát polovinu.

Je jasné, že skoro všechen hardware bude stát za pár let polovinu, ale to už bude neprodejný a nepoužitelný šrot. Proto jestli tazatel (tj. marekdrtic) chce koupit rychlý a tichý disk, nabídnul jsem mu jako variantu SSD. Na vyšší cenu oproti klasickému disku jsem upozornil. Tečka.

Já bych se ještě vrátil k těm Velociraptorům. Před rokem jsem si pomohl ke 150GB a nemůžu si ho vynachválit. Hlučnost se oproti předchůdcům (Raptor) výrazně snížila, dokonce bych řekl, že je tišší než běžné 7200ot disky a hlavně se skoro nehřeje. PC mi opravdu znatelně zesvižnil, odezvy jsou skvělé i když nějaká výrazná procenta na benchmarcích bys asi nenašel. Bohužel, ta cena je pořád příšerná a myslím, že třeba ta 74GB verze je dneska skoro neprodejná.
Vypisuji to proto, že 64GB považuji dnes i na systémový disk za naprosté minimum. To oživení u SSD tam i oproti Velociraptoru samozřejmě je, ale ve chvíli, kdy všechna data taháš z běžného HDD, je kouzlo rychle pryč.