Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor proužkuje, ale jen když je připojená TV

Ahoj všichni,

řeším u kamaráda doma takový problém. Má LCD monitor ACER X203H a připojil si nějakou novou LCD televizi. To, aby se zobrazovaly obě plochy najednou jsem mu již vyřešil, ale je tam zajímavá věc, že pokud se kabelem připojí TV tak monitor jemně proužkuje, jakmile kabel odpojíme tak je na monitoru obraz opět krásný. Napadlo mě pohrát si s rozlišením a frekvencemi na monitoru, ale nezabírá to. Grafice jsem našel i novější ovladač (GeForce 8500), ale nepomohlo to. Ještě mně napadlo najít ovladač pro monitor plug and play, jelikož je tam nějaký Microsoft rok 2001, ale našel jsem pro tohoto ACERA pouze Vistové ovladače. Neuměl by někdo prosím poradit ?

Děkuji moc

Petr

Je zaujimave, ze ja som sa doteraz s vlnenim stretol len pri analogu a VZDY pomohlo viest signal digitalom.
Vie mi niekto vysvetlit aky vplyv moze mat rusenie na digitalne vedeny signal na rozdiel od analogu, kde je to viacmenej jasne?

To proto, že DVI je vedeno symetricky, tzn. je vůči součtovým signálům (v tomto případě rušení na zemnícím vodiči) do velké míry imunní. Samozřejmě, je-li něčeho moc, pak je toho příliš, ale to rušení na zemnícím vodiči není zase tak velké, aby se projevilo i na DVI.
A ta teorie o ovladačích je, mírně řečeno, zcestná.

Priznam sa, ze som nikdy neskumal ako je vedeny signal cez dvi, ale sedliacka logika mi hovori, ze keby nieco rusilo digitalny signal nedojde k ziadnemu vlneniu, ale rovno k vypadku signalu. 1 a 0 sa predsa nedaju nicim interpolovat ani nijak upravovat. Proste bude to ide ok alebo to nejde vobec.
Samozrejme teoria s ovladacmi je blbost.