Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Požadavky na CPU, jak je tomu u C2D?

V požadavcích (obecné) aplikace je procesor 2GHz. Pojede na tomhle?
Product.aspx

Intel Core 2 Duo, "Processor Base Frequency 1.3 GHz"

2 x 1,3 = 2,6......

Dcera chtěla nějaký lehký cestovní NB, pokud možno menší (tedy ne 16", ale stačí ji 14"), s dlouhou výdrží, ale ne netbook. Nakonec jsem ji koupil http://www.asus.as/asus-ul80ag-wx021v-14-su7300-4g -500g5-dvdrw-wifi-bt-w7hp.html?_artperpage=100
A teď přemýšlím, zda jí na tom pojede Adobe CS4 nebo se bude muset spokojit s CS3 (má licence na oboje). Ověřovat to můžu až po 24.12., ale rád bych věděl, zda mám být dopředu naštvaný (že mě to nenapadlo) nebo můžu zůstat v klidu.

Vím, že neplatí, ale Adobe počítá (naštěstí) asi takhle :-)
To mrazení, že na mě vybékne cosi o nevyhovujícím HW, nebylo nic příjemného - navíc NB určen speciálně pro požadavky dcery (studium v zahraničí) by se jaksi stal nevyhovujícím a mohl bych si ho narvat do špic...

Ak aplikacia nie je napísaná pre beh na viac jadrách, a v PC je solo jadro, dá sa odhadnuť že režia služieb OS neustalym prepinanim, spomaluje aplikáciu, samozrejme, vyšší takt, o nižšie percento.
Ak je viac jadier, už len to že služby OS neprerušujú beh aplikácie musí navýšiť výkon, kolko je otázne, 5-20 % ? neviem

Ak aplikácie chce pre solo jadro 2GHz a rátajú - 15%, vlastne potrebuje 1,7 GHz.
Máš k dispozícii dvoj jadro, 1,3 GHz + 15% co je približne akoby 1,5GHz, je to už dosť blízko tým 1,7 GHz. Nejak výrazne pomalšie by to nemalo byť.

Je to úvaha.

Nedalo mi to, NB jsem vytáhnul a zkoušel...

Instalace Adobe CS4 Web Premium:
Win 7 Home Premium, 64 bit
C2D 1,3GHz
4GB RAM

Instalace trvá dost dlouho (i na desktopu, ono překousat v základu 3 DVD, vč. instalace language packů opravdu chvíli trvá). Přestože v požadavcích je 1,8 (Photoshop) až 2 (Illustrator) GHz CPU, jedou aplikace přijatelně, troufám si říct že rychleji, než na jejím předchozím NB s Dual Core 2,2GHz.

Takže u Adobe mi to vyšlo. Podobně (obecně) je rozpor u řady her; hra vyžaduje CPU na 3 GHz a přitom naprosto krásně jede na dvou/čtyřjádru 2,66 (Core i7-920) (...aby nejela, že!). Tím si chci postěžovat, že výrobci všelikého SW píšou do požadavků prostě často nesmysly...

výrobci všelikého SW píšou do požadavků prostě často nesmysly

Souhlas.. Minimální požadavek 2 ghz procesor je jako napsat minimální požadavek na auto - motor s minimálně 6000 ot./min. Prostě chybí udaje jako objem, počet válců, počet míst k sezení atd. A rozdíly můžou být markantní..