Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Princip zobrazování LCD

Monitor nejspíš pracuje nějak takto:
Grafická karta postupně posílá signály o jednotlivých bodech obrazu (1024x768) a toto udělá 85 krát za sekundu (předpokládám frekvenci 85 Hz). Tedy každý bod na monitoru se rozsvítí 85 krát za sekundu. Není co řešit.
U LCD to ale myslím pracuje jinak - monitor ten "proud dat" z grafické karty ukládá do paměti, a pokud je třeba na monitoru zobrazena trvale bílá barva, tak ty jednotlivé pixel(y) nezhasíná a nerozsvěcuje v rytmu obnovovací frekvence, ale svítí trvale, dokud se nezmění stav a nemá být na tom pixelu barva jiná.
A tak tedy i kdyby se laboratorně nastavila obnovovaci frekvence 1 Hz tak by nic neblikalo, obraz by byl pořád stejně stabilní jenom by se to překreslovalo pouze jednou za sekundu.
U CRT by to byl stroboskop.

Mám pravdu?
[mod]přesun z kategorie Pokec (L-Core)[/mod]

výhody !? Musíte být z toho utahaný jako kotě :x: . Vyšší vertikální frekvencí si nekazíte tak oči, s fyziologického hlediska je okem nepostřehnutelných 50Hz (tedy 2x25 prokládaných půlsnímků např u TV) ovšem i když to mozek jaksi nepřenese a vidíte celkový obraz i tak jsou oči namáhané. Jde také o to, že na Tv se díváte z větší dálky a monitor je blíže (do metru) tedy i delší vzdáleností se snižuje postřehnutelnost té vertikální frekvence. Nejoptimálnější je pro 17" 85Hz ale pro 19" je už třeba více je to větší zobrazená plocha. Podotýkám že se bavíme o CRT.

Ještě ohledně nastavování obnovovací frekvence na CRT, nejvymakanější program na tyhle věci je Hztool doxx

Nastavíte s ním i frekvence, které jinak window$ nebo ovladač g.k. nedovolí.

Při 75 Hz je dejme tomu obraz pěkný, při 85 Hz již neostrý. Tak si nastavte třeba 81 Hz :-)

//edit: jen pro W9x!!!