Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno přihlášení do domény

Dobrý den,
mám pracovní notebook, který jsem si vzal domů. Na notebooku je Windows XP Professional SP3. Je na něm několik účtů přihlášených k různým doménám. Dva z nich jsou mé, ostatní jsou jiných zaměstnanců. Na jednom z mých účtů jsem provedl to, že jsem ho odhlásil z domény a přihlásil k pracovní skupině. Problém je, že od té doby se mi na přihlašovací obrazovce neukazuje kolonka pro doménu a proto se nemohu připojit k tomu druhému účtu, s kterým jsem nic nedělal. U účtu, kterému jsem změnil nastavení, nelze provést zpětnou změnu, asi proto, že nejsem připojen k firemní síti. Chtěl bych se zeptat, jak zařídím, aby se v úvodní obrazovce změnilo přihlašovací okno na to s doménou a já se mohl připojit ke starému účtu.
Děkuji

Petr Kryštof

Oni ho téměř nepoužívají a skoro nic tam nemají. Nicméně přesto by bylo mnohem příjemnější, kdyby šlo přihlásit se ke starým profilům, protože po tomhle mi už asi správcovský účet nedají :-) Opravdu se ty staré účty nedají obnovit?

nejde přehlásit jen jeden účet z domény k pracovní skupině, vždycky se přehlašuje celý počítač, tzn. všechny účty. Přehlášení ze skupiny do domény pak musí provést doménový administrátor, což znamená fyzické připojení do sítě s doménou a znalost jeho hesla.

Pánové, já byl celý den na mrazu, tak se předem omlouvám, jestli mi to moc nepálí, ale nemůžu se zbavit dojmu, že je vyroben velbloud z komára. Pokud budu mít účet ferda s přihlašováním do PC, potažmo skupiny, mám ve složce documents and settings adresář (složku) ferda. Pokud se s tím samým jménem přihlásím do domény mraveniste, vytvoří se mi nová složka v docu..ings s názvem Ferda.Mraveniste. Chci tím říci, že uživatelský profil do domény a uživatelský profil lokální mají každý zvláštní adresář a nic se vlastně nestalo. )
Pro tazatele: IMHO je to tak: Připoj PC fyzicky do sítě s doménou, na ploše ikona tento počítač-pravé myšítko-obecné-název počítače-změnit-je členem-zde překliknout zpět na "domény", vypiš název domény (mraveniste, ne mraveniste.local), zeptá se na přihlašovací jméno a heslo a po vyplnění-odkliknutí budeš tam kde předtím, se vším nastavením. Toť vše, nebo ne? ::)

Tak jsem nakonec musel zajít za správcema PC, protože jsem na přidání počítače do domény neměl oprávnění (i když jsem použil své přihlašovací údaje do domény). Nicméně vše proběhlo v pohodě a doménové účty na počítači normálně fungují dál. Uzavírám toto téma a děkuji všem, kteří přispěli.