Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ruske windows, office a otevirani dokumentu

Zdravim, mam problem s oteviranim *.doc.
OS: XP Professional - rus, NTFS
SW: Office 2000 Premium, ruska verze

Nelze mi otevrit par dokumentu napsanych ceskou diakritikou. Pokavad diakritiku odstranim (vcetne diakritiky v nazvu adresaru .. tj. Prohlášení => Prohlaseni, tak ten dokument otevrit jde.

Zahada ovsem je ze se to prakticky tyka jen jedne adresarove struktury. Pokavad vytvorim nekde jinde na disku, nebo nekde na siti soubor se stejnym nazvem, tj s diakritikou (pres copy&paste) tak ho word normalne otevre. Pokavad ale presunu na sit ten soubor s diakritikou co mi nesel otevrit, tj z toho jednoho adresaroveho stromu, tak mi otevrit take nejde. Po prejmenovani otevrit jde.

Nevite nekdo v cem by mohl byt problem?

Ja myslím, že to môže robiť aj priamo Windows. Raz som preinštalovával Win98 na počítači, kde chýbalo CD od dosky, tak som urobil zálohu celého Win98 do adresára C:\Záloha (s diakritikou) a keď pýtalo nejaký ovladač, tak som vypísal cestu do toho zálohovaného Windowsu. Nechcelo žiadny ovladač otvoriť, hoci tam boli. Po polhodine špekulovania som premenoval adresár Záloha na Zaloha a všetko išlo. Takže podľa mňa to môže robiť Win, keďže je v ňom nekompatibilná znaková sada.:-(

Nekde se jeste muze vyskytnout problem s celkovou delkou cesty k souboru.
Zkus zkratit jmeno, popr. soubory ukladat do adresare C:\Soubory
Pokud mas soubory na plose a jeste v nejake slozce, j skutecna cesta asi takova:
c:\Document and settings\jmeno\Plocha\jmeno slozky na plose\jmeno souboru

update: prave sem vysledoval ze soubor c:\údžba\ředitel.doc windows podstrkuji wordu jako c:\udrzba\reditel.doc (bez diakritiky) na coz word rezignuje ze ten dokument nemuze najit. Rezignuje i openoffice nebot to nemuze najit take. Chtelo by to aby windowsy pri akci "run" nechavaly cestu nezmenenou.