Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odcizený notebook a Office

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat...
Včera mi byl z kufru auta na parkovišti Ikei odcizen notebook. Pominu skutečnost, že to byla moje velká chyba, teď bych jen potřebovala radu. Když si koupím notebook nový s OS, potřebuji i Office. Ty jsem měla legální a nerada bych je kupovala znova. CD mám, ale všechny 3 licence jsou aktivovány. Jedna v tom ukradeném noťáskovi. Co mám dělat, je nějaká možnost, kromě koupě nových?

Obratit se na linku MS.
bylo by dobre, pokud by Office byla nejen aktivovana, ale i registrovana (je to volitelna moznost po aktivaci)

Jinak nehezky to jde vyresit tak, ze Office na novy notebook nainstalujes a pouzijes aktivacni automat na MS. Pri aktivaci reknes, ze Office jiz na pocitaci nainstalovane byly.

pokial niesu office okrem aktivácie aj registrované,tak možnosť nieje žiadna,microsoft bez registrácie nevedie žiadne zoznamy osobných údajov,ktoré sa používajú pri aktivácii,zbiera len aktivované produktové kody,takže nieje možné ku konkrétnemu produktovému kodu priradiť nejakého konkrétneho užívatela,to je možné len pokial boli office aj registrované,vtedy by bolo možné konkrétnu licenciu neoprávnenému užívatelovi online zablokovať a obnoviť licencie pôvodnému oprávnenému majitelovi

To spíše z formálních důvodů. Je pak třeba očekávat po cca měsíci obálku, v níž bude uvedeno, že přes veškerou vynaloženou snahu pachatel dopaden nebyl a případ jde k ledu.
Jinak ty Office bych vyřešil jak píše JaFi - onen méně čistý, leč funkční způsob. Jsou koupené - jsou. Tak nebude tazatelka dělat nic nezákonného.

Pokud jsem to dobře pochopil z toho dotazu, tak ty Office mohou být nainstalovány legálně na třech PC přes jeden stejný aktivační klíč. A pozná nějak Microsoft, že jsou nainstalovány na čtyřech PC?

V Ikee nakupuju taky (a musím přiznat, že docela rád) a mohu zodpovědně prohlásit, že na volbu značky notebooku to nemá vliv. :-)
Tenhle Asus je nejprodávanější. Není to špička, ale je to rozumný kompromis. Pokud ten model bude mít nějaké problémy, které se projeví až časem, pak v tom aspoň nebudete sama. ;-)

No když si čtu u popisu toho "nojbuku"

Díky inovativní technologii Infusion se mohou notebooky ASUS K Series Domino Collection pochlubit lehce duhovým motivem na povrchu krytu svého LCD displeje, který mění barvu podle toho, z jakého úhlu se na něj člověk dívá.

Tak to je opravdu inovace, nejenom, že vidím sám sebe jako v zrcadle, ale ještě přes můj ksicht je jakýsi "lehce duhový motiv" !!!!

Snad si z nás ti výrobci jen střílejí ?

Dobrý večer
Obracím se znovu s prosbou o radu.
Dneska mi přišel ten nový noťas.
Potřebovala bych zprovoznit ty uloupené Office. Na noťasu je přeinstalovaná trial verze. Co s tím? To mám vymazat a zkusit tam dát ty své? Mohl by mi s tím někdo pomoci prosím. Mám Windows 7.

Přesně tento problém jsem před pár týdny řešil na NB dcery. Doma máme mj. Office07 pro studenty a domácnosti (3 licence), na NB Asus byla trialka verze Proffesional. Aktivovat ji s/n té domácí verze prostě nejde (že by nefungoval Access a Publisher).

Takže kompletně odinstalovat v Přidat/Odebrat (pak jsem promazal zbylé pozůstatky v adresářích...) a nainstalovat tu domácí verzi.