Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde od Microsoftu stáhnout Windows Vista ?

Dobrý den. Vlastním Pc a při jeho koupi byl již nainstalován Windows Home premium, dodán byl však bez instalačního CD. Pokud nyní chci přeinstalovat Pc a vlastním pouze štítek s licenčním číslem, poradí mi někdo kde přesně se dá Windows od Microsoftu stáhnout ? děkuji předem za nápovědu

Děkuji tedy za nápovědu, návod bych si přečet, kdybch ho někde nezašantročil a jinak je to tedy Acer z těch levnějších na "uživatele házící bobek" - to mě pobavilo. Takže snad už jen kdybych věděl, jak se dostat dle rady při startu PC k tomu image - vypálit bych to pak už dokázal. Každopádně děkuji za rady jak to s tim Windows dodávanym bez CD reálně je. přeji pěkný den.

Pokud vim tak Acer to ma udelane tak, ze se pri prvnim spusteni objevi nabidka k zaloze systemu na DVD, bohuzel uzivatele tuto nabidku preskakuji stylem zrusit a potom dochazi k tomuto problemu jako mas ty, ten obraz tam je, dokonce je proveden jako startujici boot. :puff:

Prazvláštní přístup výrobců nedodávat instalační medium. Čeká mě přeinstalace u našich doma na 4 roky starém ntb Dell , dělal jsem zálohu když jsem jej zprovoznil ale kdo ví kde je té konec . To už líp jsem pochodil u repasovaného ntb. který když známému kleknul , tak jsem u prodejce repasu koupil za 100kč oem instal CD. K čemu je potom licenční štítek když není s čeho instalovat a ten skrytý soubor na HDD je řešení jen do doby dokud ten HDD jede , že jo .Koukám stará diskuze , ale pořád aktuální .Nejlépe je si koupit pc bez operačního systému a koupit si plnou verzi zvlášť .

Není to prazvláštní přístup, je to naprosto normální. Kdyby sis pořídil krabicovou verzi Windows a ne OEM, měl bys intalační medium. OEM je levnější, takže má určitý specifika - třeba právě to, že nedostaneš instalční médium.
A kdyby sis celou diskusi přečetl pořádně, věděl bys, že možnost vytvořit záložní instalační DVD je u prakticky u každýho notebooku s nainstalovaým systémem při jeho prvním spuštění. Že na to většina uživatelů kašle, fakt není problém prodejce.

Navíc - drtivá většina prodejců notebooků je schopna a ochotna poskytnout DVD s jejich instalací systému (či Recovery DVD) za manipulační poplatek, většinou za pár stovek. Na Dell se můžeš směle obrátit, jejich podpora a servis patří v oblasti notebooků k tomu nejlepšímu.