Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Trhalné scrollování

Dobrý den, mám kosmetický, ale celkem nepříjemný problém. Ve chvíli kdy potřebuji scrollovat s textem, ať už ve wordu nebo na webu, sice scrolluji, ale trhaně, pomalu....prostě hrůza, má někdo nápad, co s tím?

A jaky error to tam pise ked kliknes pravy klik na graficku kartu a vlastnosti?
Pravdepodobne si ten ovladac co ti dal nan link nenainstaloval, alebo mas inu graficku kartu (v tom pravy klik vlastnosti na 3 karte je taky dlhy riadok s pismenami a cislami skopiruj ho sem cely, kopiruje sa tam oznacis a Ctrl-Ins a potom sem Shift-Ins)

ok grafiku mas teda nvidia 7300 alebo 7600, takze nvidia ovladac by mal fungovat. Treba skusit preinstalit aj ovladac chipsetu. Co si s tym PC robil ked to prestalo fungovat?
Jaky presne je to PC? (presny typ) Niekede na nom musi byt napisany (napr. fujitsu siemens amilo NECO, alebo fujitsu siemens Scaleo NECO, apod)

ok netreba, to seriove cislo staci
http://support.ts.fujitsu.com/com/support/download s.html
zadaj si tam to serial number a klik na sipku
zaskrtni Windows XP, a mas ovladace pre svoj PC.

Pre chipset tam nic neni, takze skus este raz ten ovladac, tentoraz tu verziu od fujitsu siemens (sekcia Graphic). Predtym ale odinstaluj ovladac ktory tam mas teraz (ovl.panely - pridat/ubvrat programy, odinstaluj co tam vidis nvidia alebo graphic driver) a restart, a az potom instalovat tento ovladac.

Najprv ten .zip rozbal (pravy klik - extrahovat subory, apod).
Potom v spravcovi zariadeni - grafika - pravy klik - vlastnosti - aktualizovat ovladac, tam zaskrtnes ze nechces nic z internetu a este potom 3x zaskrtnes ze nie, fakt nechces aby debilny windows hladal ovladac sam :-) a zadas mu cestu na tu stiahnutu rozbalenu zlozku (najde si to tam .inf subor a ten tam potvrdis).

Tak bohužel se to tu vyskytlo znovu, potom co jsem dneska zapl PC je to stejné jako včera...provedl jsem tedy celý postup znovu - vše zas bylo ok. Pak jsem schválně na zkoušku znovu restartoval PC a vše je zas ve starých kolejích :_(

Instaluji to vpodstatě tak jak říkáš, akorát to tam mám malinko pozměněné, ale myslím, že princip je stejný.
Ve chvíli kdy to nainstaluju je vše v pořádku, vykřičník zmizí, ale po jakémkoliv restartu je tam znovu. (zajmavé je, že přesto, že vlastně nainstaluju nový ovladač, pc mě nevyzve k restartu)

Odinstaloval si vsetky povodne nvidia a graficke ovladace v pridat/ubrat programy? A restart a az potom instalovat tieto nove.
A napis preistotu aj ze jak presne to instalujes (odkial to spustas a sekvenciu tych okien). A vzdy treba klikat na dalej a OK, nikdy nie na Zrusit.

Vseobecne ked sa to sprava jak pises tak asi mas problem s pravami k suborom, a instalator nedokaze zapisat nieco bud do registry, alebo do C:\Windows\inf apod. Mozes skusit ci tam mas prava na zapis (nejaky subor tam skopirovat, potom ho samozrejme zmazat nech tam neni odpad). Uistit sa ze si prihlaseny ako spravca, napr. start - spustit: control userpasswords2 a potom tam v rozsirenych si pozret ze ci si clen skupiny administrators.

Odinstaloval jsem všecko co se jmenovalo NVIDIA, žádné jiné graf.ovladače jsem tam nepoznal...pak jsem pc resetl...potom: Tento počítač-vlastnosti-hardware-správce zařízení-pak jsem vybral tu graf.kartu-vlastnosti-aktualizovat ovladače-instalovat ze seznamu či daného umístění-vyhledat nejlepší ovladač v těchto umístěních (zaškrtl jsem "při hledání zahrnout toto umístění" a do toho pole pod tím zadal cestu k té stažené složce s ovladačem), pak se to instalovalo, dal jsem dokončit, rozlišení se mi hodilo na 1024*768, změnil jsem ho zpět a to je vše.

Můj účet je podle všeho /tvého návodu/ administrátorský. Chtěl jsem vyzkoušet i ten zápis do C:\Windows\inf, ale bohužel ve složce Windows žádné inf není...do jiných složek ve Windows mi to jde.

Tak se mi povedlo najít takového průvodce, díky kterému se to nainstalovalo...a pak...funguje to jako dřív...Díky vám všem co jste mi pomáhali, za to co tady děláte ve svým volným čase byste zasloužili nějakou cenu...fakt moc dík:):-):-*

Já pozoruju rozdíl ve scrollování v XP a Vista ("dlouhé" adresáře Total Commander). Zatímco v XP při otáčením kolečkem myši řádky v TC skáčou okamžitě (mám defaultní nastavení 1 "zub" na kolečku = 3 řádky), ve Vistě je vizuální posun trochu zpožděný, sice plynulejší, ale prostě to není ono (je to pomalé, každá desetinka vteřiny se počítá...). Totéž jsem pozoroval na NB dcery ve Win7.

Žádné ovladače myši (Vista, W7) nejsou instalovány. Rád bych reakci na kolečko myši ve Vista/W7 nějak zrychlil, kdyby to šlo...

U Xp je na to nastavenie v pravy klik na plochu vlastnosti, alebo v ovl.panely - system, tam kde sa nastavuju efekty Windows (je tam ze jemne alebo animovane scrollovanie). Myslim ze to je aj u visty. Ja to zasadne vypinam, aby to reagovalo na scrollovanie skokom po 3riadkoch. Je to 100x lepsie a sviznejsie. Hlavne v TC mi to vzdy lietzlo na nervy, takze to jemne scrollovanie vo Win vypinam.

P.S. pre povodneho dotazovatela: toto neriesi tvoj problem, ptz tebe vobec nefunguju ovladace. .. ale mozes si to jemne scrollovanie tiez vypnut (ovl.panely - system - efekty windows)

Jsem ve Vistě.

V Excelu, Wordu, MSIE funguje scrollování stejně jako v XP (tedy reaguje okamžitě). Ale v TC je to bída, tam je to zpožděné. A netuším, kde to změnit... v nastavení myši mám kolečko nastaveno stejně (=3 řádky) jako v XP.

Celé to na mě působí dojmem, jakoby TC na kolečko myši prostě reagoval pozdě. Otočím o jeden zub, TC se uráčí plynule posunout 3 řádky. Otočím o mnoho zubů, TC si to pronásobí třemi, nervózně se rozhoduje, zda to opravdu udělat a pak plynule posune třeba 21 řádků. Prostě otrava. Nic, co by to mohlo ovlivňovat, jsem v TC nenašel... :-/

V XP je to normální.

Ver mi je to debilnym windowsom :-) Az to jemne scrollovanie vo Windows vypnes, tak scrolluje aj TC okamzite aj pri rychlosti 100 otociek za sekundu :)
Inac tak isto sa to s TC sprava aj vo WinXP, viem lebo ma to sralo aj v XP :) Vo viste to bude urcite to iste.

P.S. je mozne ze pricina problemu moze byt aj v TC, bud ze to bere moc jemne, alebo mu trva moc dlho spracovanie nejakych messages od Win, ale ine riesenie ako vypnutie jemneho scrollingu vo Win som zatial nevidel, IMHO ine riesenie neni.

no hej, za tie preklady by zasluzil prekladatel zavesit za ... Este za to mame platit 3tisic Kcs. Keby mali za kazdu chybu vratit par % z ceny jak je to bezne u normalneho tovaru, do tyzdna by skrachovali :-)
Myslim ze aj v slovenskej viste to bolo takto dementne pomenovane, tiez som na to cumel :)