Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalá mechanika

Prosím o radu, zpomalila se mi mechanika LG GH22NP. Přenos jednoho adresáře 4,7 GB trvá skoro 15 minut. Mám v compu dva HD a na oba to trvá stejně dlouho. Nero InfoTool ukazuje čtení 12X - nemělo by tam být 48X ??? Moc tomu nerozumím, tak nevím po čem jít. Více snad řeknou scr-šoty. Vše ostatní běhá normálně, jen to čtení a vlastně i vypalování je z ničeho nic o řády pomalejší. Díky za tipy, co s tím.
W-XP
[lg1.gif]
[lg2.gif]
[lg3.gif]

Co se to deje? Jsi uz dneska druhy clovek s podobnym problemem (Kamikaze59). Tvoje screeny vypadaji OK, mrknul bych se, jestli nemas nahnily datovy kabel - zkusit "dotlacit", popr. vymenit. Vejry tam nemas? Co procesy?

Uklidni se příteli, nejedná se o počátek globální infekce (alespoň doufám :- ). Problém se už objevil před měsícem, ale ona odcházela stará LG GSA-H55N, takže jsem myslel, že bude problém tam, ale dnes jsem pověsil novou a problém přetrvává. Takže kabely jsou čerstvě zasunuty, hniloby a plísně prosté, vejry nemám - čekám na koně už šestej den a jako kůň nikde..., procesy také vidím jen ty standartní. Spíše mám podezření na vyčištění registrů CCleaner a nebo nemůže to způsobovat třeba nový antivir MS Security Essential? Tyto dvě operace (vyčištění a instalace antiviru) se zhruba časově shodují s dobou, kdy se to zpomalilo.

Jsem absolutne klidny :-D. Ta deratizace registru IMHOj mohla zpusobit tvuj problem (MSSE nepouzivam a /never say never/ pouzivat nehodlam, tak nevim). Zkusil bych ze spravy HW odebrat radice (vsecky), restartovat, a nechat windouzama znovu nacuchat.

nevadí to - auto znamená, že si nastavení vynutí až operační systém.
pevné nastavení v biosu použiju jen v tom případě, kdy windows zatvrzele nastavuje pio mód, toto je umravní. u tebe je zdánlivě vše ok - ale klidně nam můžeš dát napevno vyšší udma. nepoužívají cd/dvd obvykle udma-2?

ccleaner bych docela podezříval, že někde něco zoptimalizoval, a toto je výsledek.
co s tím - vlézt do registrů, najít postižený dvd v registrech:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\IDE\třeba_CdRomTSSTcorp\šílený_řetězec
"LowerFilters"="imapi"
"UpperFilters"="redbook"

pokud je v těchto proměnných jiný obsah, smazat jej, a restart.

Tak, přeinstalace kanálů nepomohla, registry se zdají býti v pořádku akorát nechápu, proč ty zázračné čističe neodstraní ty staré disky a mechaniky, které už nejsou připojeny a nejde to ani ručně (...nelze odstranit klíč...), tak ještě zkusím ten BIOS, ale chybka bude asi někde úplně jinde.
[lg5.gif]

máš tam těch větví sice dost, ale ty nabytečné by neměly ničemu vadit (vidím že furt updatuješ firmware).
celé větve od starých verzí mechanik, které se ti nelíbí, smažeš takto:
nejdřív nastavíš jejich práva - v menu úpravy v registrech je položka oprávnění - přidáš tam třeba everyone, povolíš úplné řízení - a zařízení zrušíš.
ale to je jen kvůli pořádku, na pomalost kopírování to nemá vliv.
přeinstalaci kanálů už jsi zkoušel, žádný přínos. pak ještě ověřit nějakým nero cdspeed, že je rychlost čtení dat normální.

ještě se dívám, že máš na desce možná přídavný raid řadič. pokud ho nevyužíváš, v biosu ho vypni. ale taky může jít jen o virtuální disk různých alcoholů, daemonů aj. já ty věci nepoužívám tak označení neznám.

a zkus si od známěho na chvíli půjčit a otestovat normální sata dvd mechaniku, jestli se nebude chovat kompatibilněji.

a to citas DVD RAM medium alebo jake? Strc tam lisovane DVD a skus citat z neho. Rozne typy medii = rozna rychlost.

Na BIOS nesahaj. Mas ho dobre.

P.S> mas 80zilovy kabel? Jak su pripojene zariadenia? (co je zapojene kde na kabli? Nemas volny koniec kabla?)
A 80zilovy kabel musi byt spravnym koncom v doske. Nesmie sa to otocit.

P.S.2. skus vypnut antivirak.

Jedná se o DVD-R, DVD+R, DVD-RW a originál DVD - žádný rozdíl, spíš bych řekl, že originály jsou ještě pomalejší. Když se v průzkumníkovi po přetažení adresáře z mechaniky na HD zobrazí okno, tak hlásí do konce zbývá 40 min, za chvíli to padne na 20 min, ale prostě to leze jak z telegrafu.

Oba HD mám na SATA a vypalovačka je na Primar IDE 80 žil, každopádně se zpomalila už ta stará před výměnou, takže je vše zapojeno, tak jak bylo, když to ještě fungovalo. Ještě zkusím jednou prohýbat konektory, ale furt si myslím, že je chyba jen někde v nastavení hardware.

Chyba bude asi najskor v nejakom antivire, ziadne dalsie "nastavenie HW" ktore by mohlo byt blbo uz asi neexistuje. Nastavenia mas dobre.
Alebo je problem v kabli (napr. kabel nesmie mat volny koniec atd, skusil by som aj novy kabel, spravnym koncom do dosky).

Preistotu mozes skusit vypnut aj alcohol (virtualnu mechaniku).
Ked kopirujes skontroluj si vytazenie CPU. Nesmie byt vysoke (IMHO tak max 10% je este ok viac nie)
P.S> ta nova mechanika je tak jak si ju kupil, alebo uz si tam flashoval nejaky FW? Islo to blbo aj s original firmware?