Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojení routeru

Dobrý den, mám docela zásadní problém . Koupil jsem si nový router :

www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1063

A zjistil jsem, ze muj provozovatel site mi nainstaloval jako prijimac site nejmenovany router . Takze uz mam doma na strese jeden router, ktery prijima signal od provozovatele meho internetu ! Nevim proc to tak udelali, nicmene tedka se mi nedari novy router nainstalovat, abych si mohl vytvorit domaci sit - segra si koupila novy notebook ! A proto se ptam vas odbornikum ( at uz, kteri mate ten muj nvoy router TP-LINK ) , nebo odborniku jestli ten router stary bude nejak blokovat ten novy ? ? Pripadne navod jak ten novy rotuer nainstalovat .. P.S.: zkousel jsem to vcera cely den a po zalozeni site jsem normalne na notebooku i na mobilu sit nove zalozenou vyhledal i to po me chtelo heslo, ktere jsem zadal a prihlasil se, psalo mi, ze jsem prihlaseny, ale problem byl v tom, ze ani jednou jsem se na net nepripojil : ( MOC PROSIM ZA POMOC .. Muzu se i nejak revansovat ! Vsem budu moc vdecny za kazdou pomoc ! Dekuju, hezky den ... S pozdravem Martin Mahdal !

Jsou tyto moznosti, zalezi na jake frekvenci jede router v ulici zda 5.8Ghz nebo 2.4Ghz a pak kanal ma vliv, jako treba u radia nebo televize, kdyby mela wifi jen jeden kanal tak uz davno internet ty co jsou na wifi nemaj, protoze by se sit umlatila. :puff:
I kdyz v jednom nejmenovanem meste se perou 3 firmy ktere se navzajem rusi na obou frekvencich.

jak jsi měl doteď dostupný internet? kabelem z toho horního routeru? tak ho vraz do wan vstupu tvého nového routeru, a nastav ho do režimu "ap" nebo tak nějak - ostatně tuším že to máš namalované rovnou na krabici toho routeru.
a kanál svého domácího wifi si dej jinam, než přijímáš od providera. (zjistíš třeba notebookem s netstumblerem)

Jj, normalne mam zapojeny v pc kabel z horniho routeru .. Ten sitovy kabel to je, ktery se zapojuje do sitovky ! Udelal jsem vsechno podle navodu, zapojil jsem to do WAN a nastavil to, jenze odpojil jsem propojovaci kabel mezi routerem a pc ( zapojuje se jen pri instalaci ) a nahle se na novou sti prihlasim, ale ani za boha se nedostanu na net - NEKDE MUSI BYT CHYBA : ( : (

když máš svoji pojmenovanou síť v routeru (ssid) a chceš se na ni přihlašovat, máš teda ntb nebo pc s wifi síťovkou. ve windows bys v seznamu bezdrátových sítí viděl tu svoji.
1. co přesně to píše při pokusu o připojení?
2. jaká je tvoje konfigurace: ipconfig -all ?

předpokládám že pro wifi nepoužíváš konfigurační program výrobce karty, ale přehled bezdrátových sítí - pokud máš windows. u asusu jsem se potkal s tím, že jejich soft neuměl nastavit wpa2.

Jeste jednu vec mam .. Kdo zapojoval router, tak jak jste zadavali IP ADRESU a vychozi branu ? IP adresu jste nastavili " ziskat automaticky " a vychozi branu normalne tu, ktera je napsana v papirech od routeru, ne ? A jeste servery DNS jste zadavali, nebo jste nastavili automaticky ziskat ?

virus a brtnik :
Co je to UTP ?
Vzdyt normalne jsem vsechno zapojil, propijil s pc, prihlasil se na adresu pres prohlizec, nastavil jsem to, ale rikam, sit to najde i se prihlasim, ale nemuzu se pripojit na net ! Nekde musi byt chyba ! Jo, a nastavovat to pres DYNAMIC IP, nebo STATIC IP ?

na lan straně nech dynamic (dhcp, v pc tomu odpovídá automatické získání ip adresy)

ještě dotaz: když jsi byl připojený k routeru přes kabel - šel ti internet? měl jsi správně vyplněné hodnoty wan rozhraní routeru? zjistíš je buď ze smlouvy nebo jiného papíru od providera, nebo z původního nastavení pc když tam nový router nebyl.

No, když jsem byl připojený přes kabel při zapojování, tak mi net nešel ... Ale když jsem vypojil sitovy kabel z routeru a zapojil ho znovu do ntb, tak mi net zase sel ! Ale v routeru mi ten net nesel ! Prave ty informace jsem tam zadavalm, ale nevim jestli spravne, informace od poskytovale sli, jenze tedka tam jsou ty nove prave kvuli tomu staremu routeru, ktery mi jinou vychozi branu atd. Tak nevim, jak to mam nastavit : (

takže zpátky na stromy.
když se připojíš jak k původnímu routeru na střeše, tak k novému routeru -> používáš dhcp - to pak nastav do wan rozhraní svého tplinku.
ještě jednou se ale připoj přímo ke střešnímu routeru, a udělej si konečně ten výpis: ipconfig -all
bude tě zajímat adresa výchozí brána - musí být totiž z jiné skupiny než je default ip adresa tvého routeru 192.168.1.1 - napiš ji pro jistotu sem.
pro zajímavost si poznač i zjištěné adresy dns, a fyzickou mac adresu, možná bude potřeba.

pokud se wan a lan sítě liší, pak už jen nechat dhcp na výstupní straně a vše je hotovo. jinak by se musela změnit ip routeru, ale to se uvidí až z tvých údajů.

z tvé strany je nějak mrtvo, tak sem updatnu jak na výpis nastavení tcp/ip:
start - spustit - cmd.exe [enter], zadat po sobě příkazy:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

obsah notepadu vyklopit sem.

edit2: pokud je takové zjišťování pro tebe problém, udělej to natvrdo jak ti píše virus - změň přes kabel ip svého routeru na jinou hodnotu kde bude menší pravděpodobnost konfliktu s rozsahem střešního routeru, třeba těch 192.168.10.1, k této nové adrese se znovu přihlas. na lan straně nech dhcp nastavení, na wan taky. u wifi nastav zabezpečení wpa/2 a nějaký šifrovací klíč nad 8 písmen.
odpoj kabel, na pc si v nastavení tcp/ip můžeš nechat všechno automaticky, nebo dns změnit na 8.8.4.4 a 8.8.8.8 (dns google).
a otestuj připojení na net.

Pokud to nejde dynamicky pridel branu toho routeru co mas na strese, IP si dej treba 192.168.10.1 jako vychozi a pridel tez DNS zjistis treba pomoci tracert [seznam.cz], provider by ti mel dat taky nake papiry, tam obcas byva kdyz mas statickou napsana DNS (Domain server).:puff:
Mozna to bude chtit clon MAC adresy.

Keďže už mám router na streche a kúpil si si ešte ďalší (ktorý Ti asi teraz naprd...),
skús takéto riešenie - u mňa to funguje:

1. Tvoj nový router nastav na režim AP
2. Kábel, ktorý Ti ide zo strechy, či odkiaľ strč do LAN portu - podľa všetkého máš 4 porty - tak daj do prvého, nie do WAN !!! Takto si spravíš z Tvojho routeru vlastne switch. 2 routre sú úplne zbytočné...
3. Zisti nastavenie routeru na streche: východzia brána, akú IP Ti prideľuje....
4. Podľa zistení si nakonfiguruj LAN na Tvojom routeri....

Ak si nastavíš správne IP LAN na Tvojom routeri - aby sa Ti nebil s IP routeru, čo je na streche, všetko by malo fachčiť.

P.S.Podobne (2 routre: 1 provider na streche, 1 u mňa skôr zakúpený) som riešil wifi sieť u mňa doma a všetko mi funguje.;-)

já si představuju toho jejich providera, že střešní router nějak nastavil, nikomu neřekl adresy ani přístupové heslo do nastavení, nechal běžet dhcp a vetknul jim tam kabel pro připojení.

ten wifi "switch" je řešení, ale to už musí tušit co a proč dělá. protože tazatel přestal reagovat hned po výzvě, aby si ipconfigem zjistil své nastavení, nevidím tuto moc růžově.
jedna technická - ve tvém případě musí u svého routeru vypnout dhcp na lan straně, bude to obstarávat ta střešní krabička.

nikomu neřekl adresy ani přístupové heslo do nastavení, nechal běžet dhcp a vetknul jim tam kabel pro připojení.

Ano presne tak to je, v 99,8% prípadov, aspoň u nás v mestečku. No neobťažujú sa nejaké heslo do nastavenia meniť a je tam default, ako key na wifi zásadne dávajú zákaznícke číslo, ktoré je na každej faktúre. Takže žiadny problém sa prihlásiť či už na rozhranie alebo na svoje domáce AP. Ak si to chceš zmeniť a dokážeš to, tak si to zmeníš, ak nie tvoja vec.

co jsem viděl krabice tplinků, měly různé režimy zapojení + jejich názvy natištěné na sobě.
v nejhorším se k tomu dodává brožurka.
ty chceš vysílat ze svého wifi routeru do tvojí domácí lan sítě, proto režim ap.

ale řešit to nemusíš, koukám do brožurky tvého routeru: wan nastavíš na dynamic ip (výpis ipconfig hned za střešním routerem ti to měl potvrdit, a tys ho měl dát sem). v ideálním případě už kromě zabezpečení wifi nic nenastavovat, a mělo to jet.

ať se daří v práci :beer::puff:

100% co tam napsat by ti řekl (již 4x poptávaný) výpis ipconfig, při připojení pc přímo za střechorouterem.
pokud tam bude "Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano", pak v novém routeru necháš wan na dynamic-ip.
přesto podle konkrétního nastavení providera - výpis může obsahovat odlišné adresy DNS od adres DHCP serveru a brány.
pro normální funkci tvého druhého routeru je taky nutné, aby ip adresa brány (horního routeru) nebyla ze stejné sítě kterou používá dolní router. pokud ty krabičky zůstaly v továrním nastavení, může se to přihodit, čili chce to zkontrolovat.

takže jak budeš mít čas, foukni sem ten výpis, ať je jasno.

Takze chlapiska, jsem opet zde ! tady mate ten vypis !

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : notebookhp

Primární přípona DNS. . . . . . . :

Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý

Povoleno směrování IP . . . . . . : Ano

WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :

Popis . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom 440x 10/100 Integrated Controller

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-14-38-19-3B-FD

Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano

Automatická konfigurace povolena : Ano

Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.101

Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.254

Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.254

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 77.48.65.3

Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : úterý, 19. ledna 2010 16:34:39

Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : pátek, 29. ledna 2010 16:34:39

Adaptér sítě Ethernet Bezdrátové připojení k síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno

Popis . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom 802.11b/g WLAN

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-14-A5-13-9F-89

Btw: MEDVED, MAS ICQ ? PLS ODEPIS

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : notebookhp

Primární přípona DNS. . . . . . . :

Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý

Povoleno směrování IP . . . . . . : Ano

WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :

Popis . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom 440x 10/100 Integrated Controller

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-14-38-19-3B-FD

Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano

Automatická konfigurace povolena : Ano

Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.101

Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.254

Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.254

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 77.48.65.3

Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : úterý, 19. ledna 2010 16:34:39

Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : pátek, 29. ledna 2010 16:34:39

Adaptér sítě Ethernet Bezdrátové připojení k síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno

Popis . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom 802.11b/g WLAN

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-14-A5-13-9F-89

TAKZE JHSEM UDELAL IPCONFIG, PLS JAK TO TEDKA NASTAVIT ? ?

DEKUJU

paráda, začnem tímto:

Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.254

dhcp se dalo čekat, protože se připojuješ ke starému i novému routeru a nic neměníš. čili v nastavení svého nového tplinku budeš volit pro wan stranu dynamic ip

jenže objevil se tu přesně ten zádrhel, o kterém několikrát padla řeč: aby router mohl správně routovat odněkud někam, musí se mu ty sítě před wan a za lan lišit. ale ty máš na wan straně síť 192.168.1.x, jak už tak různí výrobci často mívají...

Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.254
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

...a podle údajů taky 192.168.1.x - takže novou síť kterou nastavuje tvůj domácí router tplink musíš změnit.

kabel z horního routeru píchneš do wan zásuvky tplinku, notebuka připojíš do jeho lan zásuvky (v počítači máš automatické nastavení ip čili se přihlásíš na tplink bez problému).
- lan: nejdřív změníš adresu nového routeru třeba* na 192.168.10.1. masku 255.255.255.0 necháš tak a dáš uložit. možná se po změně ip budeš muset na router znovu přihlásit.
- pak se vrhneš na wan stranu: říkali jsme dynamic ip. gateway = brána ... 192.168.1.254 netřeba nastavovat, mastaví se sama z dhcp.
- pod tím zatrhneš "use these dns servers":

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 77.48.65.3, 10.97.24.1

...necháš uložit, a teď už by ti měl jet internet.

chceš používat wifi - wireless:
- pojmenuješ si síť "ssid", nebo necháš co tam vidíš (tplink)
- region: nějaká evropa. my používáme 13 wifi kanálů, us jen 11.
- číslo kanálu necháš nebo si zvolíš lepší - pokud z notebooku přes wireshark vidíš svoji síť že nekoliduje s jinou na stejném kanále. normu zvolíš 802.11g (54g)
- enable radio, enable ssid (povoluješ wifi, a viditelný název ať najdeš svoji síť)
- security type wpa/2-psk, option "automatic" (šifrování klíče). klíč musí mít aspoň 8 písmen.
uložit... a už by ses mohl na internet připojit i přes wifi.

další nastavení:

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-14-38-19-3B-FD

pravděpodobně nebudeš potřebovat, leda že by z nějakého divného důvodu provider v horním routeru filtroval mac adresy připojených zařízení, pak by se to týkalo nastavení "mac clone", ale není to pravděpodobné.
- dhcp: na lan straně jde měnit rozsah vyhrazený pro dhcp a statické (pevné) adresy, tplinky to mívají napůl, netřeba měnit. akorát čas "lease time" bych dal 1 den (1440 minut)
- někde tam bude i security - "remote management" - podívat se aby se router dal administrovat jen z tvé lan strany - necháš tam 0.0.0.0, tím je přístup z wan vypnut (on je stejně v cestě ten střešní router).

tak co, už to běží?

*) ad nová adresa routeru: existují i další vyhrazené adresy pro neveřejné sítě (172.16.16.x, 10.0.0.x) kdyby se ti líbily víc.

p.s.: icq nemám a nikdy mít nebudu, jsem děsně nekomunikativní :)

Ledniku, tak jsem vsechno udelsal podle Tveho navodu ! Zadal jsem nakonec do LAN tuhle IP : 10.0.0.x

A vse fakci DOKONALE ! ! ! Moc, moc, moc dekuju za Tvou ochotu, rady a trpelivost semnou - vim, ze me dotazy byly nekdy hloupe :-/ Chci se Te zeptat jestli se Te muzu nejak odvdecit ? Cokoliv, co bude v mych silach se budu snazit udelat ! Rekni si ... MOC DEKUJU I VSEM, CO PORADILI ! Ale Tobe chlape nejvic ! MOC DIKY !

BTW: Jeste se chchi zeptat jestli v siti muzou byt treba pripojeny i tri notasy ? Na dvou mi to jde , ale na tretim ne a ne prihlasit ... Ma to kartu asus wlan !

v pohodě, někam si ulož odkaz až to budeš zas nastavovat. a doporučuju ip adresu routeru, případně adminské heslo, případně i wifi-key nalepit zespodu na router, kdybys za čas potřeboval něco změnit.

jestli v siti muzou byt treba pripojeny i tri notasy ? Na dvou mi to jde , ale na tretim ne a ne prihlasit ... Ma to kartu asus wlan

jo, kolik potřebuješ. u wifi se akorát dělíš o pomalejší datový tok, čili co jde to připojit napevno kabelem.

asus (jako mnozí další) dodávají ke své wifikartě svou nastavovací utilitu. ty jsou však odfláklé a je lepší používat správce bezdrátových sítí z windows.
možná si taky wifi karta nerozumí dobře s routerem, a chce to metodu šifrování nastavit napevno: pro wpa je to tkip, pro wpa2 je to aes.
ty windows by měly být aspoň xp servicepack2, nebo novější. základní funkčnost instalace sítě na tom notebooku ověříš, když ho připojíš rovnou přes kabel k routeru.

je to divné, chtělo by to zase stejný výpis "ipconfig -all", jestli je vše ok.
pro jistotu - není tam žádné zvěrstvo typu eset4, a jiné internet smart security balíky?
před připojením přes tento router měl notebook bezproblémové připojení na net?
ještě test - když se nepřipojí na žádný server, co udělá když se do adresního řádku zadá rovnou ip adresa?

http://74.125.87.103/
http://92.240.244.39/

moc mi to nedává smysl, v čem mohla být bota.
buď mohl být součástí mozilly nějaký nežádoucí doplněk/zásuvný modul/plugin/spyware nebo jak tomu všemu říkají, který se montoval do nastavení sítě.
taky z nějakého důvodu mohlo zminula zůstat v nastavení připojení prohlížeče vyplněná adresa proxy - ta by tam ostatně mohla být i v případě předchozího vychytralého protiantivirového protiinternetového balíku.
ale jak člověk či brtník není na místě činu, nevybaví si všechno co vyzkoušet.

ještě k celému tomu zapojení routeru - jak už někdo před 20 příspěvky naznačoval, šlo to zapojit i jinak: přenechat řízení celé sítě tomu routeru nahoře, a tento nový degradovat jen na "wifi switch" bez wan části. ale toto zapojení je "klasičtější", zdálo se mi to jednodušší popsat.

a koukám že jsem si zapoměl zapnout čt2 - tak dobrou :)

maily: pro stahování nastavit pop3 svého freemailu, pro odesílání se ale vyplňuje smtp server tvého poskytovatele internetu (rlan.cz)