Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Program na asymetrickú zrkadlovú zálohu adresárov

Viete poradiť niečo voľne šíriteľné? V princípe mi ide o to, aby to fungovalo ako asymetrická synchronizácia adresárov v Total Commanderi. Čiže Obsah zdrojového adresára sa zosynchronizuje s cieľovým s tým, že ak sa niečo vymaže zo zdrojového, tak to odíde aj z cieľového. Ale nech je to na jeden klik, čiže pripojím externý disk, poklepem na ikonu alebo spustím program, vyberiem úlohu a spustím a bude to. Môže to robiť aj automaticky na pozadí. Obsah cieľového adresára musí byť bežne čitateľný, takže nástroje, čo vytvárajú nejaké archívy a podobne by som nechcel.

Podporuje niečo také aj Nero BackItUp?

Tak som hľadal. Stratil som dosť času, ale myslím, že to za to stálo. Jednoduchý a plne vyhovujúci:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?Fa milyID=c26efa36-98e0-4ee9-a7c5-98d0592d8c52&Displa yLang=en

V tomto programe sa to volá "echo" záloha.
Skúšal som viac programov, vrátane veľmi známeho Cobian Backup, ale ani jeden nemazal prebytočné súbory, každý len kopíroval. Dokonca mazanie nebolo ani v programoch, ktoré podľa popisu boli určené práve na tieto asymetrické zálohy.

Ďakujem zúčastneným za pomoc.

Kukol som to vo Viste a vyzerá, že to plne vyhovuje, tu mám XP, ale nie je problém to tam pridať. Ale ostanem už pri SyncToy. BTW, podľa tých parametrov to vyzerá tak, že SyncToy je to isté, ale v grafickom rozhraní. Má ale navyše ešte symetrické zálohovanie.

Než vyzkoušíš tunu freeware nainstaluj trial dirsync www.archersoft.com. Před asi třemi roky jsem sháněl na zálohovaní (přesně ty samý požadavky) a tehdy prostě neměl konkurenci...Buď byl program vymakanej ale chtěl to valit do zipu nebo padal na tlamu při záloze o velikosti např. 200gb. Taky zálohování přes síť je stabilní...
[http://pc.poradna.net/file/view/2716-dirsync-png]
[http://pc.poradna.net/file/view/2717-dirsync2-png]