Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj žhne jako kamna,větrák se ale točí a zdroj je starý 1 den

dobrý den,včera sem si koupil zdroj seasonic energyknight 500ET T3 a zdroj topí jako prase a myslim si ze ma neco s termoregulaci vetraku ,protoze i pri max zatezi se toci pomalu-pc se nevypina ,bezi plynule nevite co by to mohlo byt,nebo jestli to je normalni?
jeden jedinec psal ze tento zdroj skoro vubec netopi,tak jaka je pravda?
sestavu mam ok,protoze pred 2 dny jela na Eurocase 400W

dík

Ano, potvrzji podobnou zkušenost !
Rovněž jsem včera zakoupil nový SEASONIC SS-850HT 850W SILVER 80plus BULK (12 cm FAN) a mám naprosto stejnou zkušenost !
sestava: 17"LCD, MB:ASUS STRIKER EXTREME(nFORCE 680i), C2D E6800-3GHz(default), chladič cpu veliký GEMIN, 4xHDD,1FDD,2XDVD/RW,6XFAN 12cm,4GB DDR2/800,grafika(1950XTX)5850-1GB VAPOR-X.
Po zamontování do PC jsem byl nadšen jak málo topí a že bzučí HDD a šumí jen ventilátory v PC a zdroj jede neslyšně a necítil jsem,že by foukal. Po 10-15 min ve Win XP jsem skusil opět rukou zezadu ke zdroji a děs. Horký vzduch jak z fénu a řekl bych,že s mírným prouděním (skusil jsem přiblížit tvář). Byl jsem zděšen, to Eurocase 550W (14 cm FAN) v desktopu Win XP (v idle) nedělal (a ani nebyl hlučný). Dnes večer mrknu jesli se točí ventilátor.
Důvodem výměny byla nová grafika ATi 5850 (místo i na hry stále dostačující ATi 1950XTX s C2D E6800-3GHz,4MB cache) od Sapphire s VAPOR-X chlazením (napájení 2x 6-pin PCI-E). Eurocase ji utáhl, ale ve hrách z něj letěl horký vzduch jak z fénu se slušnou rychlostí proudění (přesto nebyl hlučný !!), tak jsem ho ze strachu vyměnil za Seasonic 850. By mě nenapadlo,že tento bude šeredně topit už v IDLE. Dnes ho potrápím i na hrách, ale už teď jsem zklamán generovaným teplem, skusím i změřit odběr sestavy s 17" LCD (s 1950XTX jsem naměřil v Idle 125W, ve hrách 290-315 W (záleží na hře), a po podtaktování a snížení napětí (ATiTool 0.26) mi spotřeba sestavy klesla ve hrách na 225W).
Eurocase s 1950XTX(max.125W) topil o moc míň než s 5850(max.150W-teoreticky), takže jsem dostal strach (mimochodem v Eurocase je nějaké (plexi?)sklo zakrývající uvnitř zdroje cca 1/2 plochy součástek pod vrtulí !!!). Možná kdybych starý zdroj zbavil (s odvahou) toho skla, líp by chladil. Měl jen 1 PCI-E 6-pin konektor a tak jsem skrz redukci 1 MOLEX - 6pin PCI-E (dodanou ke grafice)(jistější jsou 2 x molex - na 6pin PCI-E) napájel grafiku z větve molexů (všechny využité).
Tak teď mám taky pochybnosti o výhodách dražších značkových zdrojů a všeho kolem nich, když nakonec takhle topí !
Mimochodem na PCtuningu je článek o boji Radeonů 6950 o zákazníka, kde nejlevnější kartě na trhu (taky) od Saphire naměřili mnohem vyšší odběr(či spotřebu) než měla referenční a přisuzují to zřejmě jiným použitým součástkám. Smutná realita...

To máš vadný zdroj bych řekl. Moc bych s tím nečekla na víkend ale zkusil bych si minmálně sehnat druhý. Pokud musíš dát k tomu zdroji obličej abys cítil trochu vánek může jít o zasekelj ventilátor a může to být jen sálání.

Pokud to v pořádku není hrozí úmrtí zdroje /teoreticky i pc nebo požár/.

Mno, nevím jestli jsem oprávněn něco k tomu říci. Mám plnotučný Seasonic celých 330W a při nečinnosti z něj fučí studený vzduch z několika cm poznatelné rukou. Při maximální zátěži disku a procesoru fučí víc a že táhne všechno teplo z bedny jako jediný ventilátor, tak bych odhadl, že teplota bude tak 32 stupňů a síla fuku se zjevně zesílí, ale pořád potichu.
Tedy vycházím z toho, že při mém tak krutém výkonu, kdy větrák fučí za studena celkem dost, tak bych předpokládal, že v kategorii o téměř polovičku vyšším výkonu, by větrák měl předvést v otáčkách něco onačejšího než u mě.

tak zdroj mi běží dodnes,koupil sem si CASE FAN,novou grafickou,novej CPU větrák (duben 2010) a dneska sem si objednal nový (Coolermaster Hyper TX3)
zdroj se VÝRAZNĚ zlepšil po přidání CASE větráku,ale procesor dosahuje teplot 70°C se současným chladičem (Arctic Cooling Alpine 64 GT) takže právě proto si kupuju nový.