Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno chyba Operace byla zrušena z důvodů omezení platných pro tento počítač.

Po pádu Vista do deadscreen (poškozená knihovna) začala po kliknutí na odkaz v Outlook 2003 (Windows Vista) vyskakovat tato chyba

Operace byla zrušena z důvodů omezení platných pro tento počítač. Obraťte se na správce systému.

Postupně jsem prošel vše co mi google našel (včetně poradny) a bezvýsledně. Byl by ještě nějaký tip? Reinstalovat počítač bych docela nerad.

Toto jsem už prověřil

Nastavit Internet Explorer jako defaultní prohlížeč
Nastavení výchozích programů
Spuštěno Obnovit výchozí nastavení v IE
Kopie příslušné části registru z jiného PC
Nastaveno Povolit spuštění aktivního obsahu ze souborů v tomto počítači v Nástroje - Možnosti - Zabezpečení

Tyto klíče v registru nemám
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System a tam smaž "DisableTaskMgr"
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer a tady smaž "NoClose"

V HijackThis nic podezřelého vidět není
Windows Defender je vypnutý
Kontrola zabezpečení v Outlooku - nic podezřelého
Event log je čistý

Z čirého zoufalství jsem
Přeinstaloval Office
Přeinstaloval IE8.
Protože jsem plánoval přechod na Windows 7 a tak jsem provedl update přes Vista. Také bez výsledku.

Budu hluboce zauzlován za námět. Díky předem.

Povedal by som ze nejaky vir ti prenastavil prava na nieco, na co konkretne to nevie ani svaty peter pri tych duchaplnych hlaskach MS (mali by za to MS zakazat :)

Je to v domene? Nemate tam admina? Alebo pouzivas doma outlook? :-?

P.S. nainstaluj firefox a nastav default FF. restart preistotu. skus link. Nastav default IE. restart. skus link...

P.S.2. skus pozret vsetky nastavenia v group policy (spustit gpedit.msc)

P.S.3. a rob si zalohu systemoveho oddielu a nebudes musiet riesit taketo microsoftie pííp

Vir by tam být neměl, je tam SAV 10.9

V doméně to je a na správce systému jsem se s důvěrou obrátil. Nic jsem si sám sobě neporadil. :-( A Outlook používám i doma. ;-)

FF funguje, s tím problém není. Problém je v tom, že většina aplikací na intranetu vyžaduje IE a požadavky na ně často chodí jako přímý odkaz v mailu.

Group Policy jsem neměnil, další 4 počítače se stejným nastavením v GP fungují normálně. Jak jsem psal, začalo to po modré smrti kvůli vadné knihovně. Po restartu do nouzáku jsem dal sfc a po něm (a opravě knihovny) to začalo zlobit.

ad P.S.3) Vím, ale co už teď nadělám.

Vypadá to, že nezbude než přeinstalovat OS. Alespoň jsem si vyzkoušel že funguje update z Vista na W7 (zejména, že vyžaduje 16 GB volného místa na disku). Bohužel teď na to není čas, kompletní reinstalace mého počítače zabere den práce. Proto se snažím ve volných chvílích hledat v naději na úspěch řešení. :-(

Ještě se zeptám na váš názor na tuto věc.
Pokud si zazálohuji před reinstalací profil včetně sdílených složek přes nástroj pro migraci, předpokládám, že to tam po jeho obnově zlobit znovu nebude a že to je hlouběji v systému. Je to tak?

Vir by tam být neměl, je tam SAV 10.9

LOL. Sice neviem co myslis tym SAV (google mi nasiel nejaku psychlogicku spolocnost :) ale az najdes sposob ako spolahlivo zistit ci je v PC vir, tak si to daj patentovat a budes milionar lebo to od teba odkupia vsetky antivir spolocnosti :) //edit: netvrdim ze tam vir je, ale neda sa to na 100% vylucit.

Takze firefox sa spusti aj kliknutim na link v outlooku ked je default prehliadac FF? To som chcel vediet aby sa zistilo ze je problem v IE a nie v systeme/asociaciach apod.

Nepamatas si s ktorou .dll si mal problem, a ktore presne .dll si prepisoval? Problem moze byt aj v tom ze si prepisal dll starou verziu z CD, ak mas vo Win novsi servicepack ako bol na CD. (novsia dll je v servicepacku). To by sa dalo riesit az das viac info.

P.S. s tou migraciou profilu - neviem. Ptz keby som vedel ze kde je problem tak to rovno napisem :) Ale sak skus si vytvorit noveho pouzivatela ze ci bude problem aj v nom. Ked hej, tak chyba zrejme neni v profile.

SAV = Symantec AntiVirus Corporate Edition, neříkám, že je dokonalý, ale když se používá v korporátní sféře, tak by to snad nemělo být žádné šidítko.

Takze firefox sa spusti aj kliknutim na link v outlooku ked je default prehliadac FF? - Tvůj tip jsem přečetl a pochopil poprvé špatně. Omlouvám se. Toto jsem nezkoušel. Díky moc za tip. Snad to pomůže. :i:

add dll - bohužel nepamatuju :-/. Nasralo mě to (omluvám se za ten výraz, ale nic jemnějšího použít nešlo, protože jem měl rozdělanou práci dost náročnou na soustředění) a tak jsem to jen resetnul do nouzáku a nechal přes sfc opravit. Nic, tak záludného jsem nečekal. CD si to nevyžádalo.

je to siditko. V korporatnej sfere pracuju aj tak z 90% idioti takze to je jedno. (p.s. tymto zdravim nasho admina kvli ktoreho hovadinam sa PC zapina >5minut, antivir ked nieco hlasi tak len falosne poplachy, a ked sa kedysi davno dostal do firemnej siete fakt vir (z riaditelovho notebooku samozrejme) tak to zabilo 90% PC na pobocke (ostali bezat len tie s Win98 :) a to tam bol tusim skvelu norton. Odvtedy je tam symantec, admin si mysli ze jak to skvelo poriesil, PC sa startuje este pomalsie, a ja len cakam kedy niekto donesie na notebooku dalsi realny vir...)

Ked nevies ani priblizne jaka dll to bola tak to je tazke. Mozes skusit odinstalovat posledny servicepack a nainstalovat ho nazad :-D

P.S> inac tak uvazujem nad tym co pises v dotaze, jak si dosiel k tomu ze "poškozená knihovna" ??? BSOD neznamena ziadnu poskodenu knihovnu, a ked sfc nechcel CD tak mozno ani nic poskodene nenasiel. A problem moze byt v poskodenom zazname registry alebo nastaveniach outlooku, ako pise uz kmochna nizsie. Mozes skusit odinstalovat office a z registry zmazat vsetky zaznamy tykajuce sa outlooku a office (pouzit vyhladavanie v registry), zmazat subory office z profilu (documents and settings a tam si vyhladaj office alebo outlook, ale NEMAZAT subor s lokalnymi emailami (!!!)), a nainstalovat office nanovo.

Dobrý den. Pokoušel jsem se o nastavení FF jako výchozí prohlížeč, ale chyba mi nedovolí ani spustit nastavení WIN 10. Jsem už vcelku zoufalý. Budu rád za každou pomoc a byl bych rád, pokud by pomoc byla napsaná lajcky. Jsem pouze běžný uživatel.

Děkuji.

Operace byla zrušena z důvodů omezení platných pro tento počítač. Obraťte se na správce systému.

To není nějaké posrání systému, tam bude restrikce, outlook nepoužívám, ale co vím, tak třeba se tam dá nastavit zákaz otevírání určitých přípon, možná tam je restrikce klikání na odkazy (zkus si otevřít v Outlooku odkaz na localhost - ten je přelifrovanej jako bezpečný odkaz).

Ještě jsem tady četl o exportu hives registry (migrace)- to záleží, jestli je omezení pro celý pc (local machine), nebo pro konkrétního uživatele (current user) - to bys mohl taky vyzkoušet, jestli je to platné pro všechny, nebo jen pro tebe. EDIT// koukám na migraci na w7 a registry nechává hrdině napokoji.

montovat se do staršího dotazu má smysl jen tehdy, když máš skoro stejné podmínky = stejné programy, podobný vznik chyby a stejné chybové hlášky. potom by mělo fungovat řešení k čemu se dobrali výš (přečti si to ještě jednou).
nebo máš jiný problém. pak si založ nový dotaz a tam popiš co se děje u tebe.

Vážení, celý problém se týká celého produktu OFFICE, zkuste kliknout na odkaz třeba v pdf tam to jede a to je důkaz, že to v systému není. Problém je pouze OFFICE+XP a je způsoben restrikcí o spouštění pouze povolených procesů v systému. Správně tu někdo dedukoval gpedit.msc, ale který proces nebo co vlastně OFFICE po kliknutí na URL odkaz spouští a přes co mi není zcela jasné. Tato vlastnost se ve W7 neprojevuje. Takže přechodem na W7 se nic nevyřešilo jenom se tam chová OFFICE trochu jinak.

Tato chyba se mi projevila již 2x. Poprvé jsem nainstaloval betu IE9, pak ji odinstaloval a tato hláška se projevovala vždy navíc i v Excelu - prpopojení. Nyní jsem si chybu přivodil tak, že jsem v nastaveních programů zakázal IE. Oparava - povolit, IE jako default, restart, FF jako default a bez restartu OK.
Díky

Ahoj, mám Win 7 64bit a vyskytovala se mi stejná hláška (na verzi Office až tak nezáleží). Pomohla mi kontrola registru HKEY_Local_Machine\Software\Classes\htmlfile\shell \open\command - v cestě ta, byla namísto C:\Program Files\... uvedena C:\Program Files (x86)\... Po odmazání (x86) vše funguje.