Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Záchrana dat z hdd

nb Dell, Win Vista, hd WD sata 160GB.
Dal jsem hdd do jiného PC s Win XP.
Podle HDtune je disk fyzicky OK.

Na hdd jsou 2 partišny.
Jeden s labelem OS je nečitelný, druhý s labelem RECOVERY je čitelný a tam jsou instalačky.

Testdisk něco málo našel, ale vše v Temporary. Nic jiného nenabídl obnovit.

Recuva v rozšířeném režimu viděla cca 260 000 souborů, z toho cca 20% by šlo obnovit. U ostaních psala že jsou přepsané apod.
Bohužel v těch obnovitelných skoro všechno v Temporary apod.
Je třeba zachránit data ze složek Foto a Maturita. Z těchto složek Recuva nedokázala téměř nic.

Když to odnesu do nějaké specializované firmy, jaká je šance, že dostanu potřebné dokumenty?

( mě nekamenujte, já jsem maturoval v době, kdy Intel netušil, že bude dělat PC )

Článek: Jak smazaná data zachránit přes bezplatné programy? …Nebo uspořit čas využitím specializované firmy? (reklama) (los)

v praci nam nastala Modra smrt z niceho nic.. proste delali jsme 3D modely jako vzdy a pri pocitani najednou naskocila modra smrt a pote nenabhl ani Win Xp. Tak jsme HDD dali pripojit do druheho PC jestli neni napr problem v desce.. ani tam nenabehl.
HDD jsem odnesli do firmy kde nam z nej veskere data dostali. Bylo nam receno ,,Zasadni chyba zkouset HDD pripojit do jineho PC, pry se neco prepise nebo co a oni s tim maji daleko vice prace cimz je i cena za obnoveni vetsi..
z HDD nam dali veskera data co jsme chteli.. cca 20GB a cena? hihi 18500,-:-D
na netu jsou firmy ktere ti udelaji bezplatne analysu HDD zda jde obnovit a kolik by to stalo..

To ta pekne ojekabatili ptz ak "nenabehl" tak sa nic nemohlo prepisat. To ti este mohli povedat ze "joj to vtedy snezilo, tak to bude 2x drahsie, to ste mali doniest ked svieti slnko" :-D)
Samozrejme ak disk funguje a nadrbe to laik do ineho PC a nevie co s tym robi, moze to posrat viac ako to bolo.

on nabihal castecne.. den disk byl v <>... proste naskocila modra smrt a pak sem museli dat reset.. pak zacal nabihat win a zase modra.. pak i bez najizdeni winu to skocilo na modry obraz..
a v druhem pc to nabihalo a pak naskocilo taky modra smrt..
Nikdo me neojebal.. jen rekli ze kdyz se to da na jiny pc tak se tam neco zacne zapisovat a ni s tim pak maji problemy..
A osobne si myslim ze tato firma by nas jako dlouhodobe zakazniky a zname neojebala..
kdyz jsem jej tam nesli po druhe aby nam vytahli postu (bo jsem ji prvne nechteli zalohovat) tak jsem to meli po znamosti zadara..

Odrbali vas len v tom zmysle, ze ta cena je vyrazne nadsadena. Bezna cena pri predpokladanom poskodeni by bola odhadom 100-200 Eur.
Cenu, ktoru uvadzas si firmy pytaju uz pri fyzickom zasahu do disku napr pri vymene poskodenej citacej hlavy, elektroniky, motora a pod.
Minule sa na mna obratila firma s necitatelnym diskom (disk len cukal, nenabiehal). Jasne poskodena hlava. Disk bol aj s nb na reklamacii u firmy v cz, kde odhadli cenu na 8000 CZk. Ja som im to spravil za 150 Eur a to som musel fyzicky na ten disk sahat.
Navyse maloktora firma ma kapacity (personalne alebo materialne) na fyzicke operacie s diskami, ktore su casto nutne a taketo disky len predavaju specializovanym firmam, ktore to spravia, oni si hodia na este svoj rabat a zakaznik zbytocne preplaca.
Ta cena je vysoko nadhodnotena, ale podstatne je, ze mate data spat.

kolik si za to firma vzala je mi celkem jedno.. jelikoz jsem to ja ze sveho neplatil.. ale data ktera tam byla ulozena byla v radech milionu.. byly tam 2r nezalohovane data a ty mely cenu nekolikrat vetsi nez jejich obnova..
samozrejme kdyby se mi to stalo doma na mem disku tak si radeji dam tu praci vse sehnat nekde z netu nez platit 10tis za obnovu

njn .. ale me to nerikej.. ja na tom PC nedelal.. ale od te doby se poucil a jiz vse zalohuje..
Ale ve fabrice je to nekdy tezko kdyz nejsou ochotni dat 3tis za externi HDD na ktery by se vse davalo..
Ono Zalohovat to co tyden je blbost nebot by clovek mel neskutecne mnoho DVDcek kdyz jeden projekt ma cca 2GB. Takze se to vetsinou zalohuje az je dokonce ne v prubehu.. a pak to tak dopada..

na www.dell.com je urcite manual. Nepises jaky mas model, neni to jedno...

P.S. skus tam pustit aj getdataback for NTFS, mozno ten najde nieco viac na zachranenie. Ked to ale je uz prepisane (co s tym diskom robili??) tak ti tie data nezachrani ani Chuck Norris.
P.S.2. az tam urobis obnovu z recovery tak uz povodne data nevytaha ani svaty peter...

Owner's manual strana 136.

Musi z tych Vist byt funkcne aspon to menu po zmacknuti F8 (pri starte PC pred logom Win) a tam Advanced Boot Options -> Repair your computer -> Dell factory image restore.

P.S. ked uz z tych Vist nenabehne ani menu po F8, asi budes muset pouzit nejake CD/DVD aspon aby si sa dostal k tomu repair computer (mozno standardne Vistove alebo specialne dellove). Prip. ked F8 nejde tak skus aj F12 a vybrat dell diagnostics ci tam nieco neni.