Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT: panel versus cihla

Zdravim, resili jste nekdo v posledni dobe stehovani? Nebo vyznate se trochu? Chci kupovat byt (Brno), 2+1, ale nevim jestli ma smysl uvazovat o panelaku. Je to sice levnejsi nez cihla, ale nespadne mi to za 10 let na hlavu? Nestanou se z toho za par let slumy? Cetl jsem radu nelichotivych prognoz... :(
Diky

Jde o stáří - cihly bývají starší, takže náklady na údržbu jsou +/- stejné, taky pochopitelně rozhoduje technický stav - u spousty paneláků jsou měněný stoupačky, udělaný opláštění, nová střecha,... To chce zjistit.;-) (pokud to tam není, počítej s tím, že ty budeš z těch, kteří se na tom budou finančně podílet);-)

Prave - cihly jsou starsi, ale v podstate vecne... U panelaku clovek furt cte v novinach predpovedi, ze chybi penize na jejich udrzbu a ze to neni perspektivni bydleni a kdesi cosi... nerad bych skoncil v panelaku, splaceni bytu na krku a vsude kolem byty pro neplatice z narodnostnich mensin:-(

Tak toho bych se nebal. Pokud tam nejsou ty mensiny ted, tak tam nebudou ani v budoucnu. U nas bude proste bydleni v panelaku jeste dlouho bydleni pro stredni tridu. Ta totiz nebude mit na neco lepsiho penize. A pochybuju ze si socky budou kupovat byty za milion. Treba v Anglii kde ziju jsou panelaky vetsinou v drzeni mesta. A to tam umistuje chudsi lidi kteri nemaji na to si poridit vlastni bydleni. U nas je proste situace jina a jeste dlouho asi bude. Takze bych se podival po okoli toho bytu ktery by si potencialne kupoval. Sam urcite poznas podle toho jak to tam bude vypadat, jestli tam nejaci neprizpusobivi bydli. Pokud ne, tak bych nemel starosti o to ze tam brzo budou.

Mám vepřovice a nestěžuju si. Složení zdí = 35 cm vepřovice - 15 cm vzduch - 40 cm vepřovice... Známej, když mi dělal fasádu se ptal, jestli chci zateplovací. Významě jsem si asi deset minut ťukal na čelo jeho směrem. Základy kámen na jílovým podloží v kopci cca 20 m nad hladinou říčky ve městě.

Kráťa napsal:

V cihle se i lépe cítíš.

To já se zas líp cítím v tričku a kraťasech. 8-)

Kráťa napsal:

...když chceš pověsit poličku na zeď, tak nemusíš používat sbíjecí kladivo.

Na tohle jsou ideální sruby a zemljanky, tam stačí kladivo a hřebík, ani hmožninku nepotřebuješ. ]:)

Z tohoto hlediska je optimální být ubytován pod mostem; lze se obejít se bez poličky (věci se umístí někam do prostoru mostní konstrukce) a výrazně se tak ušetří za kladivo a hmožděnky (zvlášť za posledně jmenované, které dnes už není možno kupovat jednotlivě).

Milý kolego Gorgo,
pokud nepřestanete používat obhroublé výrazy a nezměníte značku ubytovací krabice od chladničky, tak vězte, že se z Vás nikdy nestane gentleman.

P.S. Téměř bych se vsadil, že ta chladnička, v jejímž obalu přenocujete, nebyla ani kombinovaná.

N.B. Protože jsem však charitativně založený jedinec, přepustím Vám část polystyrénové výplně ze své Miele.

No ja jsem v najmu v panelaku ted a o sousedech nevim lautr nic... a me maji vobsancovanyho zleva, zespodu i shora... asi mam stesti.
Mne jde hlavne o tu trvanlivost (at se pote co za 20 let splatim uver nemusim stehovat do neceho co nehrozi ze spadne) a jakous takous zaruku rozumneho - bezmensinoveho - bydleni.

Tak já jsem před mnoha a mnoha léty za mlada přistavěl z radioaktivních plynosilikátových tvárnic. Že jsou radioaktivní jsem se dozvděl, když už se nic nedalo naměřit - prej už za ta léta vyprchaly.
Plynosilikát má vynikající tepelněisolační vlastnosti, nemusí se do toho rvát hmoždinky sbíječkou, stačí ruční vrtačka. Ale vůbec v tom nedržejí.:-)

Zasádrovaný dřevěný špalíček dělá divy. Místo hmoždinek léta úspěšně používám to, že si rozdělám trošku sádry, nebo co je po ruce (i lepidlo Herkules), opatlávám jimi špejle a cpu je do vyvrtané díry, dokud tam jde nějaká nacpat. Pak je zaříznu naráz podle stěny a kam se hrabou hmoždinky. Vrut tam jde jako po másle a drží jako ďas.