Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT: panel versus cihla

Zdravim, resili jste nekdo v posledni dobe stehovani? Nebo vyznate se trochu? Chci kupovat byt (Brno), 2+1, ale nevim jestli ma smysl uvazovat o panelaku. Je to sice levnejsi nez cihla, ale nespadne mi to za 10 let na hlavu? Nestanou se z toho za par let slumy? Cetl jsem radu nelichotivych prognoz... :(
Diky

Mám vepřovice a nestěžuju si. Složení zdí = 35 cm vepřovice - 15 cm vzduch - 40 cm vepřovice... Známej, když mi dělal fasádu se ptal, jestli chci zateplovací. Významě jsem si asi deset minut ťukal na čelo jeho směrem. Základy kámen na jílovým podloží v kopci cca 20 m nad hladinou říčky ve městě.

Kráťa napsal:

V cihle se i lépe cítíš.

To já se zas líp cítím v tričku a kraťasech. 8-)

Kráťa napsal:

...když chceš pověsit poličku na zeď, tak nemusíš používat sbíjecí kladivo.

Na tohle jsou ideální sruby a zemljanky, tam stačí kladivo a hřebík, ani hmožninku nepotřebuješ. ]:)

Z tohoto hlediska je optimální být ubytován pod mostem; lze se obejít se bez poličky (věci se umístí někam do prostoru mostní konstrukce) a výrazně se tak ušetří za kladivo a hmožděnky (zvlášť za posledně jmenované, které dnes už není možno kupovat jednotlivě).

No zkušenost. Já jsem neměl ani krabici, takže jsem spal na nádražích. :-/ (menší jsou lepší, nebudí tam Měšťáci);-)
A co se krabice týče - jde jen o preferenci značky, někdo rád leží ve Fagorce, fajnšmekři dávají přednost Liebherru.:-)

Intelektuál se přikryje Lidovkama. Právě ty krabice jsou často předmětem zbytečné prestige. Navím Calexáci si je často vystýlají Právem. Když se pak propracijí k AEG, tajně Právo schovávají, aby nebylo poznat, z jakých poměrů vzešli.

jasná cihla, pokud možno.

Dobře udržovaný cihlový barák se sedlovou střechou je prakticky na věky...

A to nemluvím o tom, že v paneláku víš, co přesně dělají všichni sousedi..

No ja jsem v najmu v panelaku ted a o sousedech nevim lautr nic... a me maji vobsancovanyho zleva, zespodu i shora... asi mam stesti.
Mne jde hlavne o tu trvanlivost (at se pote co za 20 let splatim uver nemusim stehovat do neceho co nehrozi ze spadne) a jakous takous zaruku rozumneho - bezmensinoveho - bydleni.

Tak já jsem před mnoha a mnoha léty za mlada přistavěl z radioaktivních plynosilikátových tvárnic. Že jsou radioaktivní jsem se dozvděl, když už se nic nedalo naměřit - prej už za ta léta vyprchaly.
Plynosilikát má vynikající tepelněisolační vlastnosti, nemusí se do toho rvát hmoždinky sbíječkou, stačí ruční vrtačka. Ale vůbec v tom nedržejí.:-)

Zasádrovaný dřevěný špalíček dělá divy. Místo hmoždinek léta úspěšně používám to, že si rozdělám trošku sádry, nebo co je po ruce (i lepidlo Herkules), opatlávám jimi špejle a cpu je do vyvrtané díry, dokud tam jde nějaká nacpat. Pak je zaříznu naráz podle stěny a kam se hrabou hmoždinky. Vrut tam jde jako po másle a drží jako ďas.