Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 monitory na 1 VGA

Zdravím. Netušíte prosím, zda existuje nějaký slučovač na 2 monitory (identické LCD) z 1 VGA výstupu (D-SUB, nebo DVI)? Ale aby spojil ty dvě plochy, jako jeden monitor. Ne dvě duplicitní plochy. V podstatě potřebuji vyzkoušet nějaké (i malé) rozlišení na této spojené ploše. Drahé řešení od Matroxu, nebo nové 5xxx ATI na 3 monitory nepotřebuji...
Děkuji
Tomáš

Nejde to ptz by si musel vpodstate vyrobit vlastnu elektroniku (podobnu ako elektronika v monitore), a to neni nic jednoduche ani lacne a vyvinut take nieco trva aspon 1 cloveko_rok (vcetne programovania uC atd).
P.S. potrebujes nejaku dalsiu grafiku, akukolvek lacnu. Idealne stejnu firmu ako uz mas, aby sa nemlatili ovladace.

Akakolvek dnesna grafika aj ta najlacnejsia sunka za par stovak ma 2vystupy a zvlada rozsirenie plochy (akurat spodnu listu Win budes mat len na jednom monitore)
P.S. prehravanie filmov bude mozno problematicke ptz Win prehrava overlay zvycajne len na jeden monitor, vzdy. Musel by si v prehravaci vypnut overlay (HW urychlovanie).

ovšem pokial by zakúpil staršiu ati s tv-out vga+dvi,doinštaloval ati hydravision,mal by tri nezávislé výstupy k dispozícii,potom by už stačilo mať 3 monitory s vga vstupom a aspoň jeden z nich s možnosťou pripojiť s-video/cinch a mal by to vyriešené,tu ovšem hrá,ako sa zdá nezanedbatelnú úlohu aj finančná stránka veci,takže nejaké prílišné "experimenty" neprichádzajú do úvahy,najideálnejšie by bolo rovno zakúpiť Matrox M9xxx kartu s multimon-výstupom a je po probléme,vyrábajú sa s 2-3-4-6-8 výstupmi a cena začína od 100 eur a končí na cca 250 pri kartách bez dalšieho špeciálneho vybavenia...

Matrox Millennium G550 by Ti stejne nepomohol,tam takisto ten dualhead extension nefunguje,na to treba karty matroxParhelia/fireMV/quadroNVS/matroxVIA/matroxM9 /permediaGlint3/permediaGlint4/diamondfireGL1-2-3 a podobné s podporou 3 interných videoportov v grafickom čipe....

za cca 1200 se dá koupit HD5450, která 3 monitory umí (Eyefinity). Jen si budeš muset dokoupit redukci HDMI->DVI

Jen to nebude karta na hraní (ale to není ani ta 8600GTS co máš, takže hry tě asi nezajímají)

Ano, HDMI totiz narozidl, od DVI neobsahuje analogovou slozku signalu (kterou pak pres redukci dostavas do D-SUB).