Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC nebere pálidlo, DVDROM však ano.

Ave. Uz s tim bojuju dva dny a nejak se nemuzu dopatrat pravdy. Vec se ma tak, ze se zakaznikovi "zneviditelnilo" palidlo (DVDRW Sony). Nest, vyzkousel jsem obecne pouzivane postupy (odebrani radice, upper/lower filter, vymenu kabelaze, reset a znovuvyladeni BIOSu,...). Nic. Strkal jsem tam postupne palidla LG, /jine/ Sony, Samsung... nic. Mechaniku rozpozna BIOS, windows vehementne odmita. Nu co, rikam si, zkusime zdroj - ani sestsetpadesatka Corsair s tim nehne. Tak jsem tam strcil DVDROM LG, a ejhle, mechanika zadetekovana a zobrazena ve win. Po vymene za palidlo zas prd. Totez se deje v live Ubuntu, ktery pouzivam "na testy". Uz mam z toho hlavu v pejru. Opomnel jsem neco?

konfigurace: C2D E8400, 4GB RAM (v dualu) /memtest proveden/, ATI HD4850, HDD WD Black SATA, DVDRW Sony Optiarc SATA.

testovane mechaniky: LG H22 SATA, Samsung SH PATA, Sony Optiarc DRU SATA, DVDROM LiteOn SATA, DVDROM LG PATA.

OS: WXP Proff SP3

Nejaký bug radiča. Už takých vecí bolo...
Ak doska má PATA použiť to, prípadne vyskúšať na tom radiči konvertor SATA>PATA.
Až sa ozve nejaký väčší hráč budú to riešiť.

Škoda času na nejaké extra velké skúmanie, niet ako zistiť o čo sa jedná. Na to treba iných machrov.

A jakych bugov radica uz bolo? Za 20rokov praxe a 10rokov praxe vyvoja som sa nestretol s ani jednym bugom ktory by mohol sposobit nefunkcnost vo Win napriek funkcnosti v DOSe.
Problem vo Win su ovladace, SATA controller, chipset, ASPI, janeviem_co_tam_kto_instaloval_alebo_cleaneroval, prinajhorsom to riesi cista instalacia Win.

Spomínam na snahu použiť na ripovanie mp3 plugin v TCMD. Nevidel mechaniku ani za ten svet, kým som nevyčítal na nejakom fore že až od určitej verzie ASPI ju uvidí.. ale s niektorými nie .. boli vypísané verzie ktoré fungovali ...
Asi budeš na tom podobne. Zistiť ktorý OS, ktorý SP, verzia driverov funguje.

Drivery sú 20-ročný problem Windows, podobne ako Boot manager a bohvie čo všetko ešte.
Už je to tak pozliepaný, spätne a dopredne kompatibilný systém, že následne chviľami už nie kompatibilný sám so svojou aktuálnou verziou.

Diky za odpovedi, ale myslim, ze za bezmala dvacet let servisovani PC nejake minimalni zkusenosti mam ;-). Vse, co jsi psal (i vyse), provedeno, drajv ve spravci nebyl.

Nicmene mam roz(h)reseni: Verte ci ne, vitezem se stava... CHORY PROCESOR ::)! V navalu zoufalstvi jsem CPU vyskubl a nacpal tam plonkovni E7500 - system nabehl ukazkovym zpusobem, vcetne detekce palidla. Holt, jsou veci mezi peklem a zemi...

Vsem zucastnenym dekuju, znacim vyreseno.

edit: Jo, dluzim ti tu desku - Gigabyte GA-EP45-DS3.