Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém se starým programem

Používáme starý úzce specializovaný DOS program, za který není náhrada. Program je z roku 1990 a stále funguje. Až do doby Win98 jsme si usnadňovali práci tím, že jsme pomocí malého prográmku do zásobníku klávesnice zadali dávkáčem F3 - název souboru + Enter + spuštění programu, takže potřebné datové soubory se daly spouštět "na Enter". Ve WinXP to ale nefunguje. Co s tím?

Program neumí otevírat soubory jako parametr, pracuje řádkově - musí se po spuštění napsat F3 - název souboru bez přípony - Enter - F5 zpracování - F6 výstup atd.

Dříve jsme si šetřili nechutné vypisování názvu souboru tím, že pomocí utility jsme do zásobníku klávesnice vložili F3, název souboru a Enter, takže stačilo kliknout na soubor a on se v té hrůze otevřel jako třeba v Excelu. No a pod WinXP už to nefunguje. :-?

Příklad:
zasobnik.com - vkládá znaky do zásobníku klávesnice
program.exe - vlastní program

Dávkový soubor start.bat obsahoval:

call zasobnik.com F3 %1 Enter
program.exe

Jasný?
Ve Win98 to chodilo, ve WinXP už ne.
Tzv. režim kompatibility to neřeší.

Taky jsem kdysi programoval "nadstavbu", která využívala buffer klávesnice, dávkovým souborem se spustil pak hlavní program, který si z toho bufferu načetl patřičné údaje a nebylo je tedy nutné ručně vyplňovat.

Ale na to, abych ti mohl a uměl poradit je málo informací... Je tajný, o jaký program se jedná? Umožňuje zadávaní parametrů z příkazové řádky? Zkus použít režim kompatibility s Win98 nebo ten emulátor DosBOX, jak radil Igor.

Ano! Uhodil jsi hřebíček na hlavičku!
Přesně tak to potřebuji, do bufferu klávesnice hodit F3 + název souboru bez přípony + Enter a pak spustit ten program.

Parametry z řádku to nebere, kdyby ano, nebyl by problém.

Program tajný není, je to specializovaná aplikace na zpracování laboratorních výstupů - mimo pár specializovaných pracovišť věc absolutně k ničemu. Z kupy "nesmyslných čísel" udělá jiná "nesmyslná čísla"

Patnáct let to chodilo přes všechny systémy, DOS 3-6, Win3, Win95, Win98, až na XP to narazilo. To je pech!

Takže díky Tebou zaslanému kódu v Pascalu a také díky radě "MM" v jiné diskusi je problém vyřešen.

Přesně takhle si představuji fungování poradny (a ne jako na "vy víte kde", kde nikdo nebyl schopen ani odpovědět, natož poradit.

Tímto děkuji "JM" a "MM" jakož i ostatním, co se snažili poradit.

Vyslovuji tímto "JM" pochvalu před nastoupenou poradnou.:))

Zápís do bufferu klávesnice umí utilitka Keystack.exe od Jpsoft (patřilo to k 4nt - sqvjelé toť náhradě Cmd.exe). Teď keystack interním příkazem zmiňovaného 4nt, ale do nevím které verze to byl externí program. Prozíravě jsem si ho schoval, takže můžu poslat.