Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Záruka na opravu?

Jaká je záruka na záruční opravu?
Uvedu příklad: Před 3 měsíci jsem dával na reklamaci myš Genius - špatný snímač, řešeno opravou - výměna snímače. Nyní je pár dní do konce záruky (24 měsíční) a snímač zase odchází. Tuším ale tam musí být nějaká záruka i na tu opravu, tuším půl roku nebo kolik, takže když mi za 14 dní přestane zase jít, a už bude po záruční době na myš, tak by mi ještě měla platit nějaká ta záruka na opravu a zase by mi to měli dát grátis do pořádku ne?
Jak přesně je ta doba dlouhá? Nějak to v zákoníku nemohu nalézt.

[mod]Uzamčeno. Autor dotazu nemá nic jiného na práci, než neustále rušit příznak Vyřešen u tohoto jednoznačně zodpovězeného dotazu. Jde o chorobnou touhu neustále na sebe upoutávat pozornost. (anarchist)[/mod]

No jo já vím, to je mi jasné, ale když dám něco opravit ke konci záruky do jejího konce zbývá třeba 2 dny, potom se to prodlouží o ty dny co to bylo v servisu třeba 7 dní, tak jak to vyzvednu tak mi ta záruka platí už jenom 9 dní (2+7) což je poněkud málo, jak jsem kdysi reklamoval mobil měsíc před koncem záruky, tak mi v T-Mobilu říkali cosi, že na tu konkrétní opravu je ještě záruka půl roku, to znamená, že mobil už bude po záruce, ale kdyby se projevila opět ta vada pro kterou byl opravován, tak to ještě zdarma dají do pořádku. Tak nevím, v zákoníku o tom nic není.

Proboha, Míro, prodloužení o dobu opravy neznamená, že se ti to přičte k počtu dnů, které do konce záruky zbývaly před opravou. Zkrátka je to tak, že záruční doba po dobu opravy neplyne. Takže když ti zbývaly před opravou do konce záruky dva dny, pak ti budou zbývat dva dny i po ukončení opravy.
Jinak záruka na práci je 3 měsíce a na vyměněné součástky 24 měsíců.

V případě, že dojde k výměně součástky při záruční opravě, dojde podle § 627 odst. 2 občanského zákoníku k rozdělení běhu záruční doby pro dotčené zboží. Na vyměněnou součástku počne běžet znovu od začátku nová záruční doba. Pro zbývající část výrobku pokračuje záruční doba, která běžela od převzetí zboží, přičemž ve smyslu § 627 odst. 1 obč. zák. se pouze prodlužuje o dobu, po kterou byla věc v opravě.

http://www.spotrebitel.cz/article/articleview/8992/ 1/32/

Predĺženie záruky od prvej reklamácie platí len vtedy ak je reklamovaný výrobok vymenený za nový. Inak platí všeobecne: Doba bezplatnej záručnej lehoty po dobu XXX mesiacov (stanovuje poväčšinou výrobca) plynie od dátumu zakúpenia výrobku. A po tretej reklamácii toho istého výrobku má zákazník nárok pýtať si naspäť finančnú čiastku za zakúpenie výrobku a reklamačné oddielenie musí vyhovieť. :>:

Ta Microsoft Wheel Optical má řadu nevýhod

1, špatně tvarovaná - držení v ruce fakt nic moc
2, nejezdí po holém stole - potřebuje podložku - právě proto leží kopnutá pod stolem a nikdo ji doma nechce. To už mi i ta prach obyčejná kuličkovka Genius je sympatičtější.

1. Tvarovaná je dobře alespoň pro mě. Každý má ale jiný vkus na tvar no dejme tomu. Je to jako s babami.
2. Jezdí po stole úplně v pohodě.Jezdím s ní už půl roku po obyčejné dřevěné světlé desce a snímá v pohodě,lepší ježdění než s podložkou.

Ten tvůj Genius je už na pohled jako krysa a ne myš a držet ji v ruce je jako držet něčí ocas.