Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuji upravit typ souboru ve Windows

Možnosti složky - Typy souborů - upřesnit...

Zde potřebuji nějak nastavit funkci Open tak, aby nebyla použita kompletní cesta (tak je to standardně), ale jen samotný název souboru bez přípony.

Něco na způsob jako FAR Manager v asociaci souborů s parametrem samotný "vykřičník"

Zdá se, že jsem špatně popsal problém:
Potřebuji nutně do starého programu vložit jako parametr pouze samotný název souboru bez cesty a přípony.
Dovedl to stařičký Norton, Volkov i FAR.
Stačí, když budu vědět, jak to udělat v TotalCommanderu...

Obava ze špatného hledání umístění souboru je zbytečná, otevírá soubor přesně tam, odkud jsem jen spustil, akorát tam pere celou cestu c:\..... když to umažu, tak to funguje přesně tak, jak potřebuji. Teď už akorát potřebuji, aby tam ta cesta nebyla.

Nechapem co do toho pleties Total Commander, ak chces zmenit asociaciu Windowsov.
Mozes skusit namiesto "%1" zadat "%~nx1", ale neviem ci to funguje aj v asociaciach (je to pre .bat subory u Win2k/XP), alebo si urob na to .bat subor (vid Start-Napoveda, davkove subory, resp. "batch files"). Prip. si pozri aj napovedu o asociaciach.

Proč TotalCommander? Protože třeba FAR má vlastní asociace a umožňuje přesně to, co potřebuji.
No, mezitím jsem už zjistil, že TotalCommander tuto vlastnost nemá a pouze přebírá asociace z Windows

Ale parametr "%~nx1" pomohl, cesta je pryč, už jsem téměř u cíle.
Potřeboval bych už jen zrušit příponu u souboru - a je to.