Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel, záhadné zmizení listů

Mám to jen z popisu, sám jsem to neviděl.

Moje máť tvrdí, že se jí poslední dobou několikrát stalo (u různých dokumentů) v Excelu, že při otevření a/nebo práci se souborem XLS se jí záhadně ztratily listy, kromě jednoho. Totéž popisuje osoba, které byl dokument poslán mailem.

Já ten inkriminovaný soubor otevřel na PC (pod stejným uživatelem), kde se takhle záhadně choval a zobrazil se OK. Nic nechybělo, všechny listy včetně obsahu OK.

Excel je tuším verze 97 nebo o jednu novější (2001?).

Nemohlo se stát, že máti stiskla nějakou záhadnou klávesu či zkratku a listy se nezobrazí? Fakt nevím, co u toho mám vykoumat :-)

Pavel

Nejdřív zkontrolujte, jestli je povolená možnost Zobrazit karty listů. Uděláte to takto:

Ve všech verzích Excelu vyšších než 2007 klikněte na Soubor > Možnosti > Upřesnit a potom v části Zobrazit možnosti pro tento sešit zkontrolujte, jestli je zaškrtnuté políčko Zobrazit karty listů.