Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde instalacia SP3

SPravil som komplet cistu instalaciu - recovery zo specialnej particie na Lenovo notebooku . ... idem nasledne stiahnut aktualizaciiu WinXP SP3, a pri instalovani mi zahlasi nelze overit integritu suboru update.inf. uistite sa, ze je v pocitaci spustena sluzba sifrovania. Fajn, sluzba bezi, cista instalacia, ako pozakupeni notebooku. Zlate Lenovo. Ani zadarmo.

umí. funguje ti korektně síťová karta?
(i když po obnově z recovery by mělo být všecho v pořádku, až na kvalitu připojení)
v prohlížeči událostí nezůstala chybová hláška po pokusu o instalaci sp3?

nebo poptej u známých jestli nemají instalačku, případně jestli ten hotfix nemůžou stáhnout oni. do doby sehnání sp3 si zruš instalaci updatů, ať se zbytečně nezasere systém.

Nepodliehaj panike.

Mám svoje skúsenosti s Lenovom.
Prvé, čo robím, ihneď dám preč všetky tie ich recovery a pomocné programy - t.j. celú tu ich partíciu.
Preformátujem disk, spravím 3 partitions.

A Lenovo šlape ako guľa.

Tých trápení s Len-cares som mal až-až. Vždy to spôsobovalo iba problémy.
Jediné, čo tam bolo ako-tak zaujímavé, bola možnosť individualizácie pripojení.
Ale to nevyvážilo ten efekt,
keď som to všetko dal preč.

Pri čistej inštalácii - bez cares - a po príslušnom osedlaní, ide svižne.
A niečo také, ako upgrade na SP3 -je samozrejmosťou.

Chcel som si spravit cistu instalaciu - rozumej nie z tej ich particie ale original CD winXP SP2 - ale nenasiel disk :-( . . . chcel som to uz len kvoli tomu ich desnemu ovladacu na dvd, ktoreho sa neviem normalnou cestou zbavit . . . DLA pristup na dvd od Sonicu . . . myslis ze ak by som implementoval do toho bootovacieho CD Win Xp servis pack 3 ze by to mohlo najst disk? Pri instalacii na F6 hlada ovladace vyrobcu len na disketovaje mechanike . . . a tu mam na USB, takze pri instalacii asi nenajde mechaniku A: . . .:-( ako mu podhosit a kde najst ovladac disku? asi tam je nejaky SATA . . .
Ako si to dal prec? pouzivas DVD-RAM media?

Ono by se dalo přes nLite naintegrovat na CD přímo ten SATA ovládač a k tomu i ten SP3. Po integraci samotného SP3 to SATA disk nenajde, musí se integrovat i driver, postup je někde na netu. Anebo v BIOSu přepnout ze SATA AHCI na Compatible nebo tak nějak podobně...

Tak, ako Ti povedali, sprav si v nLite Windows XP SP3, a počaš jeho kompilácie vlož tam aj ten driver pre SATA.
Ak by s Tým mal byť problém (prípadný) počas nábehu inštalácie - okamžite to rieš prepnutím na AHCI.
A pôjde to ako PATA inštalácia.

Pokiaľ ide o externú floppy, nie každá kooperuje pre vloženie driveru SATA (F6).
Jedine Sony-externá bola ako-tak spoľahlivá.

A na Lenovo nenadávaj.
Vždy schlaď hlavu, a CPU.

No a uistil si sa ze je spustena sluzba sifrovania? Pravy klik na tento PC - spravovat - sluzby. Ked neni spustena tak ju spust.

P.S. inac otazne je ci to bola recovery na CISTY system, alebo na nejaky ktory si to ulozilo po XY mesacnom pouzivani a zaondiavani uzivatelom. Uisti sa ze si robil recovery na "manufacturing" stav (urob este raz a vol tam manufacturing stav).
Povypinaj vsetky antiviry co tam bezia (odinstaluj vsetky tie hovadiny). Az potom nieco instaluj dalsie.

sluzba bezi . . . situacia vyriesena,a le neviem preco . . . instaloval som to u seba, poskytovatel UPC . . . v praci poslytovatel Dial telecom, instalacia bez problemov . . . nic som zo systemom nerobil . . . iba preniesol v taske :-)
recovery manufakturing . . .

Mozno mal vcera problem samotny MS, vsetko od MS funguje nahodne, ziadna novinka :)
Ja osobne si taham / mam stiahnuty SP3 offline instalator, t.j. ten kompletny 300MB ci kolko balik, je to aj na webe MS da sa k tomu doklikat (vola sa to ze balik pre sietovych administratorov a specialistov alebo tak nejak). A SP instalujem vzdy offline (bez pripojenia k netu)