Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIN XP na ME

Dobrý den přeji.
Čistě teoreticky. Je lépe nainstalovat XP na WinME, nebo raději čistou instalaci?
Zůstanou na HDD data v případě XP na ME?
Děkuji za odpověď.

:-(:-/ Trochu mě udivuje, že poslední a jediná odpověď v IT poradně je ve 14:05 (host) ... zřejmě to ostatní považují za "profláknutý" problém, ale dovolím si oponovat.
Postup jak stanovil "host" je skutečně optimální (u sebe doma, v práci a obecně tam, kde mám systém pod kontrolou), ale .... Případy kdy jste požádáni "příbuznými, známými, obchodními přáteli známých a buhvíjektoještězkombinovat) .... prostě tam, kde nemůžete odmítnout, je situace trochu jiná. Samozřejmě můžete zvolit tuhle čistou instalaci ... doinstalovat veškerý sw kde se najdou instalační média .... v průběhu budete ujišťováni, že NIC jiného na tom "písidle" nepotřebují ..... a následně budete "bombardováni" dotazy, PROČ nefunguje TO nebo TAMTO, když to tam předtím měli ... a ztratilo se ... atd. atd. ]:)..... a nakonec zaregistrujete takové ty podezřívavé pohledy, že jste se jim tam vnutili, a vlastně nic neumíte .....]:)
Takže v TĚCHTO případech dnes už VŽDY volím způsob AKTUALIZACE stávajícího OS na nový .. se zachováním téměř veškerých blbinek co tam uživatel za léta "nasázel". Na závěr proberu registry nějakým "clean" programem a ..... následně už ŘEŠÍM jen některé drobnosti.
Jistě ... není to ideální, ale pro tyhle domácí přátelské instalace asi nejlepší:-/

A ty si myslis, ze ovladace z WinME ti pojedou pod WinXP ?
Je mozne ze hry apod. pojedou, mozna i Office. Ale nepojedou antiviry apod. protoze ty maji jine ovladace pro Win9x a pro WinNT.
Navic tou preinstalaci si zaneses sileny neporadek (velmi slusne slovo) do systemovych adresaru, protoze programy pro Win9x si vsechno cpaly do adresaru \Windows\System

Takze muj nazor na to (a zvlast kdybych to delal znamym) je cista instalace.

Svého času jsem si vyzkoušel XP, ale z důvodů, které uvádí JF,
jsem zvolil volbu smazat předchozí Windows, ponechat FAT32 atd.
XP jely půl roku až do chvíle, kdy jsem chtěl zaktualizovat
ovladač na SoundBlastera, pak se rozhostilo ticho a nešlo
zvukovku už rozchodit.