Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restart 5minut po spusteni hry

Mam Msi865 PE Neo2V pamäť 2x512Mb tz.ked som dal dual chanel a spustil som hru tak asi po 5 minutách mi reštartovalo počítač prosim poradte mi.

[mod]Upraveny titulok, povodne "Restart" (MM..)[/mod]

Také to může být vadným zdrojem. Dost problémů vzniká při vadné větvi
napájení 12 V. Je to dost častá vada zdrojů dodávaných se skříní.
Některé komponenty jsou choulostivé již při kolísání napětí o 3%.
Pokud máš v PC více HD a CD či DVD mechanik, může být odběr chvílemi dost velký.
Stálo by možná za pokus dočasně odpojit co není nezbytně nutné pro
spuštění PC (další HD, CD a nebo DVD mechaniky) a tak zjistit zda se
závada stále opakuje. Nebo na zkoušku si půjčit silnější zdroj.
Netvrdím však, že to je zdroj. Chce to otestovat.

Jestli tam máš nějaké dělo -P4 plná 3ghz+ tak nejvhodnější zdroj je s dvěmi 12v větvemi. Rozhodně bych zkusil ještě jiný. První bych ale zkusil provoz s 512 jestli to nedělá nekompatibilita /sou stejné/. dál si stáhni primetest zatíží počítač a detekuje chyby při výpočtech / i chyby které memtest nenajde/ zvolíš tortune test a prostřední.odkaz teď po ruce nemám jdu jíst

GeForce 6600GT AGP 128MB od MSI. Robi to na NFS MW, ale aj na inych hrach (Aj na starsich) Dal som ten primetest a otestoval CPU a RAM a po chvili ho zastavilo a vypisalo toto: Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.
FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.
Je to chyba RAM alebo CPU?

3DM je zcela zavadejici flakota SW - po kazdem mereni dostanes uplne jiny vysledek (zavisly na momentalni konstelaci planet, erupcich na Slunci, mentalnich utocich z astralu,...). Jede-li ti to v singlu a v dualu ne, nevypovida to o HW vubec nic. Muze to byt v NB maticky, CPU, RAMkach, ale taky v BIOSu (nekompatibilite modulu s deskou). Jedina sance je to vyzkouset na stejnem HW (vulgo "kamosuv stejny vypocetnik"), ale asi se adekvatnich odpovedi stejne nedockas. Tohle (co popisujes) je nightmare vsech hardweraru (jede/nejede) - stravi se nad tim hodne casu za male hacky ;-) ...

no tak tím primetestem testuj dál. když vyměníš paměti tak zbude procesor a deska. to hlášení co máš je typické při přetaktovaném nebo vadném cpu. intelů jsem vadných viděl jen asi 3-5 ale je to možné. takže rovnou bych si půjčil jiný zdroj, paměť a odpojil vše nepotřebné cdrom,modem a podobně.