Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno diktaty

ahoj na svem byvalem windowsu 32bitove jsem mel od terasoftu diktaty
ale ted na mem 64bitove windowsu Seven mi to nejede protoze si to stezuje na to ze je potreba 32bitova verze a ja mam 64bitovou..nevite o nejakem softwaru podobnem tomuto ktwery mi pude na 64bitovem OS nebo jak zprovoznit ten terasoft
?????

diky

Vseobecne programy nemaju dovod nebezat na 64bit, je to do urcitej miery spetne kompatibilne a drviva vacsina 32bit programov funguje. Takze sem napis presne co ten program hlasi, ptz hlasku "problem s bitmi" urcite nehlasi.

P.S. ked neveris tak http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows-vista/3 2-bit-and-64-bit-Windows-frequently-asked-question s

Je možné v 64bitovém počítači používat 32bitové programy?
Spousta programů určených pro počítače s 32bitovou verzí systému Windows bude fungovat v počítači s 64bitovými verzemi systému Windows beze změn.

Aha, takze problem je, ze
index1.htm (tam Technicka podpora a aktualizovane verze):

Vzhledem k tomu, že TS Diktáty jsou 16 bitová aplikace ...

:!::-?
to nemozes pouzivat nieco modernejsie, ako z roku 20 pred n.l.? Ak nie, tak budes musiet pouzit virtual machine, ako uz bolo pisane vyssie, ptz 16bit aplikacie na W7 uz (po 30rokoch tej 16bitovej neskutocnej segmento-intelsracky) podporovane nie su.

P.S. (resp. terba skusit nastavit mod kompatibility s Windows 95, a mozno to pojde potom spustit aj na Win7). Mozes skusit aj update z toho webu terasoftu ktory pridava ten 32bit tlacovy modul, nech sa to nesnazi liezt priamo na LPT porty :-?

problem bude spise v tomto (bez XP mod, ktery to resi):

The problem is deeper. The x86-64 architecture does allow to run 16-, 32- and 64-bit applications in the same system. But 16-bit Windows and 16-bit real-mode DOS applications are a different thing. Win16 is not supported simply because Microsoft no longer cared. With DOS apps, this would be a bigger problem, because AMD have removed the V86 mode of the CPU. V86 was an early hardware-assisted virtualization system, which allowed us to run DOS apps in all versions of Windows including 3.x and 9x. But now we have AMD-V and Intel VT (already exploited by MS in VirtualPC and Hyper-V), so this should be possible again.

No hej ale 16bitovy podsystem bol do znacnej miery emulovany uz aj na WinNT-XP, to snad MS mohol urobit ten virtualny 16bitovy subsystem uz rovno nech nemusi clovek instalovat druhy OS, ked su tie nove Windows take super. A nie robit znelky.

Ked to teda podla MS nejde hardwarovo, tak nech pouzije Virtual PC.

Existuju 16bit DOS aplikacie a 16bit Windows aplikacie. Tie druhe v DOSe nebezia.

P.S. inac nutne podotknut ze 16bit aplikacie sa pouzivali naposledy na Windows 3.11, a uz Windows 95 bol 32bitovy a robili sa nan 32bit aplikacie (16bit ale samozrejme sa dali spustat ale normalny clovek 16bit aplikacie uz potom nerobil). Takze neviem ci ten vyrobca toho software ma este dnes niekde 286ky s Win3.11, alebo co. Mozno to je tak kvoli skolam ktore nemaju peniaze na upgrade, ale myslim ze 286ky uz nemaju ani v muzeu ptz uz aj tie sa pokazili, nie to este v skolach.

ja znal terasoft jako ciste DOS aplikace... ale koukam, na jejich strankach je drobne upozorneni:

Upozornění: Vzhledem k použitému aktualizačnímu programu lze všechny níže uvedené aktualizace (patche) instalovat pouze v prostředí 32 bitových Windows (Windows 95, 98, 2000, NT), přestože vlastní programy jsou 16 bitové. Pokud používáte ještě naše programy ve Windows 3.1 a potřebujete některý z opravných souborů, kontaktujte prosím Terasoft. Pokud to bude možné, navrhneme vám řešení.

Cim dal lepsi... 32bit patche na 16bit aplikace :-D

ok..

diktaty normalne v pohode bez problemu nainstaluji a kdyz chci program spustit hodi to toto:

Verze souboru není kompatibilni se spustenou verzi systemu Windows.Overte systemove informace pocitace,zda je potreba verze programu x86(32bitova) nebo x64(64bitova),a kontaktujte vydavatele softwaru.

tak a ted bych prosil nejaky navod jak to rozchodit ..navod pro laika,,,jo a uz mam v pc windows 7 ultimate 64bit...predtim jsem se spletl.

oki...takze sme sa po neviem ako dlhom case konecne dostali k tuzenej error hlaske, pricom si ju mal napisat hned v prvom poste. Pretoze vobec to nehlasi ze to potrebuje 32bit OS, ale ze mas overit, kolko bitovy OS to potrebuje.
A riesenie pre laika?

1.kup si novu verziu toho srotu, ak ju vobec vyrobili...64bit windows nepodporuje 16bit software. Zmier sa s tym.
2. nainstaluj DOSbox alebo hocijake virtualPC a spusti to cez neho.