Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití compu jako DVD Recorderu

Ahoj všem. Pohrávám si s myšlenkou, že bych si nechal do toho mýho obstarožního flašinetu nainstalovat televizní kartu a všechny věci, co jsou k tomu potřeba, bych pak mohl nahrávat z televize na HD do compu a posléze všelijak upravovat. V bytě mám kabelový digitální signál z UPC Direct.
Představoval bych si to tak, že bych tu kisnu odnesl do servisu, aby mi to tam všechno komplet naintalovali. Chtěl jsem vás poprosit o radu, jestli je to technicky možné, vzhledem k osazení mýho compu a na kolik by mě to tak bajvoko přišlo.
Děkuji moc a jestli vám to přijde jako stupidní dotaz, omlouvám se.

Máš cca 8 rokov starý maniboard. Akú životnosť u neho predpokladáš ?
Čo sa týka výkonu, hádam každý aj ten najlacnejší netbook má dnes väčší výkon a pravdepodobne aj diskovú kapacitu.
Nechaj svoj komp v pokoji dožiť pri písani vo Worde, prezeraní netu a pozeraní xDiv filmov z rokov minulých. Jeho život končí.

Mainboard je základová deska. Na to co chceš tvoje sestava stačí bohatě. Ale musíš chytat volně šířené pozemní vysílání přes antenu. Ne kabelovku UPC. Co se týká životnosti, staré počítače vydrží mnohem více než nové. Mám v práci hafo strojů starých 15 let. Šlapou jako hodinky, osm hodin denně.

Nemám UPC a nemám chuť študovať ich podmienky. No ak v zmluve nemajú obmedzenie alebo platby za sledovanie signalu na viacerých TV v domacnosti, ich zariadenie by malo dekodovať zaplatený balík služieb a poskytovať ho na výstupe v nekodovanej forme pre pripojenie ľubovolného počtu zariadení schopných spracovať digitalny signal.

Ak je to tak, tuner pre spracovanie DVB-C by mal stačiť.

Naštudovať čo vlastne od UPC kupuješ a za akych podmienok. Je to tvoja zmluva, Ty to platíš.

Pokud tam máš settopbox tak by mělo stačit výstup z něj rozdvojit a do počítače koupit analogový tv tuner s hardwarovým převodníkem do mpeg2. Čili aby nic nepočítal procesor a rovnou z toho lezlo zkomprimované video. Jinak je to podle mě nepoužitelné.

V praxy to jsou karty které mají certifikaci na windows media center edition a vysloveně napsané že mají hw encoder. Například bych se podíval na cenu
WinTV-HVR-1600
http://www.hauppauge.com/site/products/data_hvr160 0.html

Celý nápad s pc jako dvd recordér se mi zdá praštěný.
Díky tomu že nepřijímáš normální analogový signál ale máš tam UPS a STB tak bys ukládal jen to co bys měl zrovna "puštěný v tv".

Možná se na to dívám moc záporně, ale dvd rekordér mám se 160gb diskem a je způlky plný a nemám čas se na to dívat a už kašlu na to něco ukládat. To neberu v úvahu ten nápor levných dvdček, plus případně filmů/seriálů ke stažení /zasraný 1tb filmama/serialama mám určitě/a dále se můžeš podívat na internetové archivy některých pořadů.

Nevím co bys ze současné produkce ukládal aby to pro Tebe mělo cenu investovat do toho řádově +-1500kč. Nebylo by lepší koupit předplacenku na rapidshare pokud chceš opravdu něco určitého ukládat na disk ???