Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výsledek testu 3D Mark .. konzultace

V testu 3D Mark jsem dosáhl výsledku "3728". Je to pro PC zaměřené na hry dostatečný výsledek nebo je to málo, případně něco špatně nastaveno.

Konfigurace PC:

CPU AMD ATHLON 64 3500+ Venice,socket 939, BOX
2x 512 MB DDR (400MHz) Kingston zapojeno v DualBand.
MSI MB Sc 939 MS-K8N Diamond-54G,nForce4-LSI,2xPCI-E,DualNet
ASUS VGA EN6600GT/HTD/256MB,GF6600GT,DDR3,TV,PCI-EX

Mám velice podobný výsledek s 6600GT 128MB (ATHLON 64 3000+, ale procesor tady nehraje až tak velkou roli), nastaveno špatně asi nemáš nic.Zatím mi všechny hry jely, ale ta karta je na trhu už víc jak rok a jsou i rychlejší...Moc nerozumím proč se ptáš na to, jestli stačí na hry, když už ji máš v počítači-aby ti někdo mohl poradit, měl ses zeptat před nákupem - a hlavně napsat co hraješ za hry (na tetris ti stačí s rezervou :))- joke, sorry.)Jak říkám: já jsem tuhle kartu koupil před rokem, jsem s ní spokojený a všechny hry jsem doteď rozchodil.Kdybych kupoval dnes, vyberu si rychlejší-s ohledem na budoucnost,na nové akční hry za chvíli nebude stačit.Pokud hraješ třeba strategie, mylím že nebudeš mít ani v blízkém budoucnu problém. Výsledek 3 D MARK 2005 odpovídá průměru karet 6600GT.

Mno když se porozhlédneš na fórech (stačí klidně tady a na zive), tak zjistíš že je to v praxi spíš naopak.Většinou se doporučuje na dnešní hry verze 128MB, která je rychlejší.Ale rozdíl není nijak dramatický, takže to neřeš.Jak jsem psal, měl ses zeptat dřív, než jsi koupil.Ale rozdíl není nijak propastný, takže si vychutnej dnešní hry, na 3D Marky klidně zapomeň a pokud nepotřebuješ nutně hrát nejnovější akční hry na nejvyšších detailech, můžeš klidně spát.Za svoje prachy máš solidní kartu, která už sice není nejnovější, ale nějaký pátek ti určitě vydrží.A bavit se o nějaké investici do budoucnosti v oblasti grafických karet nemá smysl, za rok bude stejně všechno jinak.Pokud tu kartu nebudeš nutit jet s maximálními detaily a antialisingem, budeš spokojený.