Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet - někdo se napojil?

Ahoj. Mám trošku trapný dotaz. Pc nerozumím takže to napíšu laicky.

Máme připojený internet pomocí nějakého kabelku co vede z chodby /panelák/. Nevím jaký druh to je takže přesně nemůžu říct. Dneska tu byla sousedka, že si potřebuje něco zjistit na internetu tak jsem ji pustila. Během pěti minut šla ( říkala, že potřebuje nějaký dú nebo co). Pak jsem šla na pc já a pořád se mi objevovala bublina s žlutým trojúhelníčkem , že mi Ip adresa koliduje blabla bla už nevím jak přesně...no, že ji má ještě někdo jiný. Tak jsem zavolala na technickou a tam mi řekly to, co jsem už teda věděla ( prostě někdo se napojil a má stejnou ip). Změnil mi ji ale teď mě jako docela v hlavě dere to, že co mi s tím udělala? Manžel mi před chvílí řekl, že chtěla jít na internet k nám už včera a , že mu říkala, že potřebuje nějakou ip nebo něco.. Nemohla si tu mou Ip "opsat" a nějak se napojit? Je to nebezpečné??? Co teď?

loading...

Nebezpečné to není, akorát to chce domluvit se s providerem, aby tu bývalou IP vyblokoval a sousedku příště vyfakovat :-)

Ano, pokud se nejakym zpusobem napojila na ten kabel a u vas si zjistila IP adresu, pak to mozne je. Reseni je jednoduche: Obratit se na sveho poskytovatele pripojeni, at to resi, on by mel mit v prvni rade zajem na tom at ma poradek v siti a nelezou mu tam neplatici.

Už jsem volala, vše jsem řekla a sousedka měla kdysi právě internet od nich taky takže to bylo jasné. Samozřejmě to tak být nemusí ale to, že mi to ukazovalo, že má Ip adresu ještě někdo jiný 5 minut po tom co odešla...to je jasný. To jsem zvědavá co s ní udělají.

To snad ne...já jsem po ní kontrolovala historii a měla tam fakt něco u Husovy ve vyhledavači ale to musela bejt fakt rychlovka. Podle mě to tam dala schválně, aby se neřeklo. Já myslím, že se děcka učí o Husovy už dřív než v 7 třídě, ne? Kolik ji je..12-13 , to je ta 7. třída? Každopádně s náma pěkně vy*cala a byla bych moc zvědavá kdo ji to poradil. IP adresu mi technik změnil během asi hodinky co jsem na to přišla tak snad se nic nestalo. Já si prostě myslím, že ji šlo jen čistě o to se připojit protože včera manželovy mlela její matka něco o IP adrese, že si potřebuje zjistit a dneska říkala mně, že potřebuje do školy něco o Husovy. Jsem poučená - nikdo cizí na mé pc nepůjde a pokud tak u něj budu sedět a dívat se. Tohle mě fakt naštvalo jak si něco takového může dovolit a dělat z nás blbce.

No proč ne? Za našima děckama taky chodí kamarádi a kamarádky na počítač, ale IP adresu mi nešlohnou a i kdyby šlohli, tak jim bude k prdu :-) (10.40.0.1 - 10.40.0.254) :-D