Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde zazalohovat data

ahoj, chci si prosim vas reinstalovat win7 a chci se zepatat, kam si musim dat data, ktery chci zachovat, kdyz je nechci vypalovat ? dik
Změna předmětu, původně: win 7-zaloha (rh) (rh)

Předmět Autor Datum
Normální postup je uložit na externí disk. Adrenalinový postup je rozdělit disk na dva oddíly (W7 to…
jirka44 31.03.2010 17:32
jirka44
no takze pisu komentar k tobe, mas nejschudnejsi napad :D, takze myslis, ze by mi stacilo rozdelit s…
kulisox 31.03.2010 17:56
kulisox
Nevím, kolik máš dat a nechápu proč bys pak ty oddíly spojoval. Data patří na samostatný oddíl, práv…
jirka44 31.03.2010 18:17
jirka44
Já tedy nevím, ale co existují Win7, tak je mám a nemám pocit, že by nějak výrazně bobtnaly. Řekl by…
Pytlík 31.03.2010 18:23
Pytlík
no tak tech dat mam do 50GB, tzn. ze mam teda vytvorit druhy oddil, tam si nahraju vsechny videa,muz…
kulisox 31.03.2010 18:47
kulisox
Já bych začal tím, že bych se podíval kolik mám vlastně volného místa. Vysypal bych koš, vyprázdnil…
jirka44 31.03.2010 19:04
jirka44
No ja bych zacal tim, ze data presunu nekam jinam, mimo disk na kterem se chystam hrat si s vytvaren…
rh 31.03.2010 19:40
rh
no takze uz mam vycisteno a tedko jsem to zmensil, jenomze nechapu to, ze mam 49% volneho mista a ma…
kulisox 31.03.2010 19:57
kulisox
nevite nekdo jak je to mozne ?
kulisox 31.03.2010 22:18
kulisox
Souhlasím jirkou44 z koupí druhého HDD nebo externího HDD pokud máš NB. Je to dobrá investice a ješt…
saturn11 31.03.2010 18:29
saturn11
Nejlépe pokud máš v pc 2 harddisky tak na ten kde není systém. (E,D...) Pokud nemáš půjde to hůř. Po…
chrnda 31.03.2010 17:33
chrnda
by mělo jít pomocí programu partition magic rozdělit disk C na 2 oddíly to není dobrý nápad. Parti…
jirka44 31.03.2010 17:48
jirka44
Tak to pak jo.
chrnda 31.03.2010 18:27
chrnda
Zalezi kolik tech dat je, pokud to nejsou desitky GB tak treba na flashku.
rh 31.03.2010 17:34
rh
Nebo takovej zdlouhavej spůsob nahrát to někam na web třeba www.ulozto.cz
saturn11 31.03.2010 17:40
saturn11
To může rovnou vypalovat.
vlk56 31.03.2010 22:19
vlk56
Pro přeinstalaci si data nemusíš dát nikam. Vista i Win7 udělají adresář windows.old -kde vše najdeš…
MM_tank 31.03.2010 23:48
MM_tank
ja vim prave ze to dela, ale nevim kde a hlavne jsem jeste pri preinstalaci nenarazil na urcni nasta…
kulisox 01.04.2010 11:00
kulisox
Netuším, proč ti to dovolí zmenšit jenom o 56MB. To, že je máš nyní nepřiřazených je v pořádku, tam…
jirka44 01.04.2010 12:44
jirka44
tak ja jsem provedl defragmentaci a uz jsem si to rozdelil na "SYSTÉM (C:)", který má 90,3 GB (jinak…
kulisox 01.04.2010 13:11
kulisox
Aha, takže 56MB je 56GB. Jo, takhle je to v pořádku.
jirka44 01.04.2010 13:23
jirka44
nn, to jsem se nespletl, opravdu to slo jenom na 56MB a pak po defragmentaci uz to bylo v poho, tak…
kulisox 01.04.2010 13:31
kulisox
Prostě dáš instalovat, je tam volba upgrade nebo instalovat dáš instalovat a potom je výběr do které… poslední
MM_tank 01.04.2010 16:25
MM_tank

no takze pisu komentar k tobe, mas nejschudnejsi napad :D, takze myslis, ze by mi stacilo rozdelit si muj 160GB disk na dva oddily, ten druhej bych si udelal treba 30GB, tam bych nainstaloval novy winy, pak bych z toho 130GB pretahnul data ktery potrebuju na ten mensi a tamten bych pak zformatoval a spojil je ? a nebo cely opacne, coz by bylo mozna i lepsi, udelat treba ten 30GB a pak tam dat vsechny data a tady na zakladni disk bych nainstaloval winy a bylo by ?

Nevím, kolik máš dat a nechápu proč bys pak ty oddíly spojoval. Data patří na samostatný oddíl, právě pro podobné situace. Ale pokud bych měl W7 na 160GB disku, vážně bych uvažoval o samostatném druhém disku, třeba 320GB. Ony totiž W7 časem dost bobtnají. Ale znovu opakuji, záleží to na tom, kolik a jaká data skladuješ.

Já bych začal tím, že bych se podíval kolik mám vlastně volného místa. Vysypal bych koš, vyprázdnil Temp a Temporary internet files, případně defragmentoval. Potom bych ve Správě disků zvolil Zmenšit svazek na co nejméně (plus nějaká rezerva na operace s přesuny dat). Na disku tím vznikne volné místo. Tam bych vytvořil nový oddíl a přesunul na něj co nejvíce dat. To celé lze případně opakovat až do dosažení požadované velikosti obou oddílů. Velmi doporučuju oba oddíly pojmenovat, třeba SYSTÉM a DATA. Orientovat se jenom podle písmen C:, D: není dobré a vede k omylům. Teprve potom oddíl SYSTÉM přeinstalovat.

no takze uz mam vycisteno a tedko jsem to zmensil, jenomze nechapu to, ze mam 49% volneho mista a maximumm pro zmenseni bylo jenom 56MB, tak jsem to zmensil, a tedko mam tech 56MB neprirazenych, ale nevim, k cemu mi to je, tak prosim o trpelivost se mnou :D

Nejlépe pokud máš v pc 2 harddisky tak na ten kde není systém. (E,D...) Pokud nemáš půjde to hůř. Pokud máš doma ještě jiný pc, můžeš je propojit LAN kabelem a přesunout data naněj.
Alternativně by mělo jít pomocí programu partition magic rozdělit disk C na 2 oddíly (Jeden kde bude systém a druhej pro data) a zformátovat potom jen oddíl se systémem.

Nebo si kup externí HDD (Ceny okolo 1500 za 500GB)

by mělo jít pomocí programu partition magic rozdělit disk C na 2 oddíly

to není dobrý nápad. Partition Magic 8 vidí jako disk C: zaváděcí 100MB oddíl. Navíc neumí korektně pracovat s oddíly vytvořenými pod Vista/W7. A hlavně a především není vůbec potřeba, protože požadovanou operaci umí Vista / W7 sama o sobě a spolehlivě.

Pro přeinstalaci si data nemusíš dát nikam. Vista i Win7 udělají adresář windows.old -kde vše najdeš - automaticky /pokud ručně nezvolíš formát oddílu,pochopitelně/.
Dělit hdd s daty kvůli tomuto je pitomost.
O 30GB oddíle na XP si myslím svoje.

Netuším, proč ti to dovolí zmenšit jenom o 56MB. To, že je máš nyní nepřiřazených je v pořádku, tam by se potom dal vytvořit ten druhý oddíl. Ale vytvářet oddíl 56MB jaksi nemá smysl a proč to nedovolí víc takhle na dálku nevymyslíme. Kromě toho zastávám názor, že jakékoliv operace nad oddíly je lépe provádět pouze, pokud mám někde jinde kompletní zálohu. Někdy se to totiž prostě nepovede. Správnou připomínku má nade mnou MM tank. Ony by to měly při přeinstalaci W7 někam samy uklidit. Odzkoušeno to ovšem nemám, protože jsem vždycky instaloval načisto, na zformátovaný oddíl.

tak ja jsem provedl defragmentaci a uz jsem si to rozdelil na "SYSTÉM (C:)", který má 90,3 GB (jinak mi to rozdelit neslo, ale takhle mi to nevadi,) a pak mam "DATA (E:)", a tento oddil ma 58,6GB, takze na "data" si narvu vsehcny filmy,fotky, muziku atd.... a pak pujdu reinstalovat a normalne pri reinstalaci si vyberu oddil C:, na ktery nainstaluju system, ale proste cokoliv si stahnu, tak to narvu na "data", rikam to dobre ? Diky

Prostě dáš instalovat, je tam volba upgrade nebo instalovat dáš instalovat a potom je výběr do kterého oddílu. Dáš to "céčko" a vono ti to napíše že data schovává do windows.odl,vodklepneš a dál prostě klikáš jak normálně.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru