Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nastaveni WL 5460AP v2

dobry den mam vetsi broblemek. dnes mi prisel router z reklamace a tak jsem ho zkusil nastavit. podarilo se mi pripojit se k wifi siti dokonce to pise conected...po ukonceni rozhrani AP a spusteni prohlizece internet nefunguje ani kdyz nastavim automaticke nacteni sitove adresy...podle me je to v nastaveni tcp ip v rozhrani routeru. nyni to vypisuje.
Wireless:
Mode:infrastructure client
Band: 2.4ghz
encrypthon:wep 64bts
State: connected

LAN Interface Setup
-------------------------------------------------- ------------------------------

IP Address: 192.168.100.252
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway 0.0.0.0
DHCP:Disabled Server IP:0.0.0.0
DHCP Client Range: 192.168.100.100 - 192.168.100.200
DHCP Leased Time: (sec 86400sec is a day.)
DNS Server:
Clone MAC Address: 000000000000
Disable Ping
Port Number: 80

kdyz tak o tom premýšlím tak to nemůže být vůbec nic složitého. Takze s nastavením routru ted vůbec nic nedělat a dát do příkazového řádku co říkáte? a co nastavení WIFI v routeru -hlásí connected to znamená podle mě je v pořádku. Co nastavení v položce TCP/IP ? omlouvam se za moje pro Vás jasné dotazy :-) v těchto věcech jako je síť se vůbec nevyznám.

ale vždyť ty nemáš router. Ty máš aktuálně bridge, a to je sakra rozdíl.

Pokud je naproti soused, co ti poskytuje net (a ví o tom :-)), tak má předpokládám rozjetý DHCP server (na svém routeru).

V takovém případě stačí:

1. v Ovisovi nastavit wireless client (to máš, pokud je asociovaný a autentikovaný)
2. v Ovisovi variantně nastavit DHCP klient (aby se stal dostupným v sousedově subnetu - tj. aby ses na něj dostal bez potřeby přehazovat svou IP adresu v PC) NEBO alespoň mu vypnout DHCP server (aby nepřiděloval "své" adresy, které nevedou nikam)
3. ve svém PC si nastav získání IP adresy z DHCP serveru. (Pokud jsi konfiguroval Ovise, máš přidělenou IP od něj. V takovém případě buď po provedení změn v Ovisovi restartuj, nebo zadej příkazy ipconfig /release a potom ipconfig /renew)

to je v kostce vše. Předpoklad je jediný, a to, že sousedovi funguje DHCP server (tedy kromě jasného předpokladu, že wifi spoj je funkční)

udelal sem vse jak jste mi rekl... do prikazoveho radku ipconfig /release potom ipconfig /renew a to 2. jelo podezrele dlouho v pravo nahore blikala pomlcka a potom probehli obrazovkou nejaka cisla a zmizelo to ...v ovisovi je nastaveni DHCP (client) a v PC ziskavat IP z DHCP...vsem to tak funguje nevim proc mne ne.Hlasi to pripojeno a internet stale nefunguje.

to nikdy nefungovalo drive sem jel na sitovou kartu ktera fungovala pouze jako client stacily napsat klice site do 4 kolonek ho rozclenit a stacilo dat connect a byl sem na netu a jeste dat ziskat IP z DHCP ale to nevim presne takze on me musi lognout do nejakyho seznamu? ale kdyz to ze sitovou kartou jelo a mobilem s eifi taky stacej napsat klice a sem tam (nokia 5800)

přátelé..všem vážně děkuji za účast v mém dotazu . PROBLÉM VYŘEŠEN!. Stačilo nastavit jinou adresu Ovise a nastavit pevnou IP pripojujici se na souseda protoze mu nejede DHCP server. Jeste se muselo prepnout na rezmi WISP a nastavit WAN...jeste jednou dekuji