Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno zaschla tiskova hlava

tiskarna canon bjc-3000, barvy kazda solo (cerna,modra,cervena,zluta). tiskarna se cca pulroku nepouzivala a nyni tiskne akorat modra a zluta. nema nekdo zaruceny navod jak to procistit? byl bych vam zasukovan. nechce se mi kupovat novou tiskarnu kvuli par strankam do mesice.

ps: cartridge jsou nove (aby zde nektera individua nepsala vymenu naplni ;-) )

Originální náplně? Druhovýroba se obvykle vyznačuje, že právě záhy zaschne. Zkus vyndat butylky s inkoustem a hlavu. Hlavu otoč vzhůru nohama a kapej na trysky vlažnou vodu obohacenou jarem nebo jiným saponátem. Též prodávají spejšl tekutinu na pucování trysek, IMHO je to voda s jarem. Chce to trpělivost, někdy to může trvat i několik dní, než se podaří, aby voda tryskama protékala (když hlavu (tiskovou) poleješ, viditelně se musí tekutina prosakovat skrz).

U tiskárny je v ovládacím programu čištění hlav. Mě to jednou pomohlo udělat asi 10x u rok ležící tiskárny někde ve stodole. Také můžeš cartridge dát třeba na talířek přes noc a nalít tam trošku lihu, nebo něčeho.
Případně můžeš koupit pouze nové cartridge a ne celou tiskárnu (a stejně jsem to napsal). :-p

Líh NÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!:-? Inkoust je rozpuštěn ve vodě, jakmile se tam naleje líh, okamžitě se srazí do miniaturních žmolků a hlava je na vyhození!!:!: Jedině vlažná voda. Klidně hlavu namočit přes noc do talířku s tak 2mm vody s jarem. Před vrácením do tiskárny řádně vysušit. Program na číštění samozřejmě použít před každou zkouškou tisku.

to je zvláštní, že zase červená ! Ten canon s tou červenou tryskou má snad problém obecně. Hodně tisknu S750 (nárazově, 14 dní nic a pak třeba celý den dva se nezastaví ) tak kupuji armor ale pokud nechám těch 14 dní ji stát nejde červnená (kolega má nějaký íčko a to samé) někdy stačí obyčejné někdy je třeba hloubkové čištění.. Prvně bych zkusil to hloubkové čištění pak laboroval s namáčením ve vodě. Ještě je jedna možnost a to je vyčištění pomocí ultrazvuku, když už všechno ostatní selže. Používá se to na čištění šperků brýlí apod... Jedna firma u nás to provozuje celkem s úspěchem tak 85% beznadějných případů rozchodí (za BC02 chtěli 120Kč a chodí do dneška). Podotýkám že u originálních náplní se mi to nikdy nestalo, ale na můj výstav je to drahý řešení. Při použití neorginálních náplní se mi osvědčilo každý týden, vytisknout jednu stránku barevného textu. A trysky jsou teď stále ok.

Potrebuješ benzinalkohol. Maju to lekarnici a pod. Do toho namocis tycinku na cistenie usi a vydrhni hlavy. Pripadne použi maly tanierik kde daš milimetrovu vrstvu a do nej tie hlavy na par hodin poloziš. Ako ma pravdu niekto nado mnou, jednorazova tlaciren typu Lexmark je asi lepsie riesenie...

Když se už tady řeší inkoustové tiskárny, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Včera jsem si koupil mobilní tiskárnu k NB a nevím, jestli ji budu moci nechávat trvale celoročně v kufru auta (vzhledem k teplotě a vlhkosti vzduchu). Náplně bych samozřejmě vyjímal.

Mhm, náplně sice vyndáš, ale zvostane nacucaný ten filc a kanálky v hlavě. Má zas být dvacet stupňů pod nulou, nevím, já bych jí asi vzal do tepla. Inkoust je hlavně voda. IMHO v létě (letos týden v červenci) bude kolem nuly, to pak ten tejden můžeš tiskárnu nechávat v autě.

V nemecku (a asi aj v inych koncinach) ak posles faxom podpisany nejaky dokument, tak to protajsia strana (aj z pravneho hladiska) berie tak, ze ten dokument je naozaj podpisany, ako keby obdrzal podpisany original, da sa tym usetrit cas (cakanie na original ktory by postou prisiel az o den, dva). Na to je dobry fax. Elektronicky podpis zatial moc neleti.

To znám. Já mám garáž uprostřed zahrady. Když jdu k domku, jsem ověšenej jak vánoční stromek. Cestou mi furt něco padá a vždycky přemýšlým, jestli to co mi upadlo mám kopat před sebou nebo se shýbnout a upustit tři další tašky a předměty. Když to všechno dovláčím k baráku, tak mi nezbývá ruka, kterou bych vylovil hluboce schované klíče a odemknul. A na moje děsné řvaní nikdo z obyvatel nereaguje. :-D

Zkoušel jsem kolečko (strašně si mi líbí slovenský název fůrik). Leč tak velké nemám, abych nemusel ject dvakrát. Možná, že vystavím na zahradě důlní železnici.
//Edit: Ráno bude umrzlo, leč dneska se moje zahrada podobala baskerwillským blatům (nevím, jak můžou tomu děsnýmu sajrajtu říkat blata), kde na mě vyrazil děsně špinavej vodník - teda bahenník = náš pes. V tom ještě hrnout káru jako buldozer...

Css, už mám doma dva, těma vozím plodiny zemědělské druhovýroby :)). Do tohodle bahna tak ponorku. Jak teď koukám z vokna, tak zítra je to na sněžnice a sáně - už je tam 20 čísel toho bílýho studenho svinstva. Tfuj.
//Edit: Abys ten Petřín našel. Na lyžích bych se přerazil, já mám ráno ject do Radotína. Nevím, jestli se tam procedím, nevypadá to, že by hodlalo přestat padat.3-[

Vodotěsné ani ne, ta vlhkost je uvnitř hlavy přirozená z inkoustu - asi jako uvnitř ...... ééé to nebudeme rozvádět. Spíš bys potřeboval mrazuvzdornou etuji (česky futrál), aby to nemohlo promrznout a neroztrhal zmražený inkoust ty jemné trysky v hlavě. BTW u Cannonek jde hlava pohodlně vyndat celá, třebas u té tvojí taky.

IP90 je v pohodě, ta hlava je tam zacvaklá jen páčkou. Vyndáš butylky s inkoustem a hlavu odcvakneš a odneseš v kapse. Pak si akorát vypereš kalhoty od vyteklého inkoustu (ty butylky když dole nezacpeš a neobalíš isolepou tak vytečou - za tím účelem si pečlivě uschovej ty úmělohmotné bazmeky, které se zespoda butylek před prvním použitím utrhnou).

Dík za popis vyzkoušeného postupu.
Já bych jen ještě předal svojí zkušenost s ultrazvukovým čistěním. UZ pračku teď nemám, ale v minulém zaměstnání jsem s její pomocí čistil kapiláry. Ta zkušenost je, že mnohem větší působení ultrazvuku bylo, když voda ve vaničce byla den či více odstátá neboli odvzdušněná. Ve vodě čerstvě nalité z vodovodu se to prakticky nechvělo.
Bobo