Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno zaschla tiskova hlava

tiskarna canon bjc-3000, barvy kazda solo (cerna,modra,cervena,zluta). tiskarna se cca pulroku nepouzivala a nyni tiskne akorat modra a zluta. nema nekdo zaruceny navod jak to procistit? byl bych vam zasukovan. nechce se mi kupovat novou tiskarnu kvuli par strankam do mesice.

ps: cartridge jsou nove (aby zde nektera individua nepsala vymenu naplni ;-) )

Originální náplně? Druhovýroba se obvykle vyznačuje, že právě záhy zaschne. Zkus vyndat butylky s inkoustem a hlavu. Hlavu otoč vzhůru nohama a kapej na trysky vlažnou vodu obohacenou jarem nebo jiným saponátem. Též prodávají spejšl tekutinu na pucování trysek, IMHO je to voda s jarem. Chce to trpělivost, někdy to může trvat i několik dní, než se podaří, aby voda tryskama protékala (když hlavu (tiskovou) poleješ, viditelně se musí tekutina prosakovat skrz).

U tiskárny je v ovládacím programu čištění hlav. Mě to jednou pomohlo udělat asi 10x u rok ležící tiskárny někde ve stodole. Také můžeš cartridge dát třeba na talířek přes noc a nalít tam trošku lihu, nebo něčeho.
Případně můžeš koupit pouze nové cartridge a ne celou tiskárnu (a stejně jsem to napsal). :-p

Když se už tady řeší inkoustové tiskárny, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Včera jsem si koupil mobilní tiskárnu k NB a nevím, jestli ji budu moci nechávat trvale celoročně v kufru auta (vzhledem k teplotě a vlhkosti vzduchu). Náplně bych samozřejmě vyjímal.

Mhm, náplně sice vyndáš, ale zvostane nacucaný ten filc a kanálky v hlavě. Má zas být dvacet stupňů pod nulou, nevím, já bych jí asi vzal do tepla. Inkoust je hlavně voda. IMHO v létě (letos týden v červenci) bude kolem nuly, to pak ten tejden můžeš tiskárnu nechávat v autě.

V nemecku (a asi aj v inych koncinach) ak posles faxom podpisany nejaky dokument, tak to protajsia strana (aj z pravneho hladiska) berie tak, ze ten dokument je naozaj podpisany, ako keby obdrzal podpisany original, da sa tym usetrit cas (cakanie na original ktory by postou prisiel az o den, dva). Na to je dobry fax. Elektronicky podpis zatial moc neleti.

To znám. Já mám garáž uprostřed zahrady. Když jdu k domku, jsem ověšenej jak vánoční stromek. Cestou mi furt něco padá a vždycky přemýšlým, jestli to co mi upadlo mám kopat před sebou nebo se shýbnout a upustit tři další tašky a předměty. Když to všechno dovláčím k baráku, tak mi nezbývá ruka, kterou bych vylovil hluboce schované klíče a odemknul. A na moje děsné řvaní nikdo z obyvatel nereaguje. :-D

Zkoušel jsem kolečko (strašně si mi líbí slovenský název fůrik). Leč tak velké nemám, abych nemusel ject dvakrát. Možná, že vystavím na zahradě důlní železnici.
//Edit: Ráno bude umrzlo, leč dneska se moje zahrada podobala baskerwillským blatům (nevím, jak můžou tomu děsnýmu sajrajtu říkat blata), kde na mě vyrazil děsně špinavej vodník - teda bahenník = náš pes. V tom ještě hrnout káru jako buldozer...

Css, už mám doma dva, těma vozím plodiny zemědělské druhovýroby :)). Do tohodle bahna tak ponorku. Jak teď koukám z vokna, tak zítra je to na sněžnice a sáně - už je tam 20 čísel toho bílýho studenho svinstva. Tfuj.
//Edit: Abys ten Petřín našel. Na lyžích bych se přerazil, já mám ráno ject do Radotína. Nevím, jestli se tam procedím, nevypadá to, že by hodlalo přestat padat.3-[

Vodotěsné ani ne, ta vlhkost je uvnitř hlavy přirozená z inkoustu - asi jako uvnitř ...... ééé to nebudeme rozvádět. Spíš bys potřeboval mrazuvzdornou etuji (česky futrál), aby to nemohlo promrznout a neroztrhal zmražený inkoust ty jemné trysky v hlavě. BTW u Cannonek jde hlava pohodlně vyndat celá, třebas u té tvojí taky.

IP90 je v pohodě, ta hlava je tam zacvaklá jen páčkou. Vyndáš butylky s inkoustem a hlavu odcvakneš a odneseš v kapse. Pak si akorát vypereš kalhoty od vyteklého inkoustu (ty butylky když dole nezacpeš a neobalíš isolepou tak vytečou - za tím účelem si pečlivě uschovej ty úmělohmotné bazmeky, které se zespoda butylek před prvním použitím utrhnou).

Dík za popis vyzkoušeného postupu.
Já bych jen ještě předal svojí zkušenost s ultrazvukovým čistěním. UZ pračku teď nemám, ale v minulém zaměstnání jsem s její pomocí čistil kapiláry. Ta zkušenost je, že mnohem větší působení ultrazvuku bylo, když voda ve vaničce byla den či více odstátá neboli odvzdušněná. Ve vodě čerstvě nalité z vodovodu se to prakticky nechvělo.
Bobo