Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno zaschla tiskova hlava

tiskarna canon bjc-3000, barvy kazda solo (cerna,modra,cervena,zluta). tiskarna se cca pulroku nepouzivala a nyni tiskne akorat modra a zluta. nema nekdo zaruceny navod jak to procistit? byl bych vam zasukovan. nechce se mi kupovat novou tiskarnu kvuli par strankam do mesice.

ps: cartridge jsou nove (aby zde nektera individua nepsala vymenu naplni ;-) )

Originální náplně? Druhovýroba se obvykle vyznačuje, že právě záhy zaschne. Zkus vyndat butylky s inkoustem a hlavu. Hlavu otoč vzhůru nohama a kapej na trysky vlažnou vodu obohacenou jarem nebo jiným saponátem. Též prodávají spejšl tekutinu na pucování trysek, IMHO je to voda s jarem. Chce to trpělivost, někdy to může trvat i několik dní, než se podaří, aby voda tryskama protékala (když hlavu (tiskovou) poleješ, viditelně se musí tekutina prosakovat skrz).

Když se už tady řeší inkoustové tiskárny, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Včera jsem si koupil mobilní tiskárnu k NB a nevím, jestli ji budu moci nechávat trvale celoročně v kufru auta (vzhledem k teplotě a vlhkosti vzduchu). Náplně bych samozřejmě vyjímal.

Mhm, náplně sice vyndáš, ale zvostane nacucaný ten filc a kanálky v hlavě. Má zas být dvacet stupňů pod nulou, nevím, já bych jí asi vzal do tepla. Inkoust je hlavně voda. IMHO v létě (letos týden v červenci) bude kolem nuly, to pak ten tejden můžeš tiskárnu nechávat v autě.

V nemecku (a asi aj v inych koncinach) ak posles faxom podpisany nejaky dokument, tak to protajsia strana (aj z pravneho hladiska) berie tak, ze ten dokument je naozaj podpisany, ako keby obdrzal podpisany original, da sa tym usetrit cas (cakanie na original ktory by postou prisiel az o den, dva). Na to je dobry fax. Elektronicky podpis zatial moc neleti.

Dík za popis vyzkoušeného postupu.
Já bych jen ještě předal svojí zkušenost s ultrazvukovým čistěním. UZ pračku teď nemám, ale v minulém zaměstnání jsem s její pomocí čistil kapiláry. Ta zkušenost je, že mnohem větší působení ultrazvuku bylo, když voda ve vaničce byla den či více odstátá neboli odvzdušněná. Ve vodě čerstvě nalité z vodovodu se to prakticky nechvělo.
Bobo