Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Okolní počítače

V práci máme síť s několika PC (7xW NT a 1x WXP s databázi) a všechny PC najdu v "Okolní počítače", kromě WXP, ty musím najít jen pomocí IP adresy a Hledání PC, abych ho viděl. Když si vytvořím zástupce WXP v Okolní počítače, tak to tam vidím a dostanu se na něj. Jenže na pc s WXP je databáze, ze které musí ostatní PC (WNT) čerpat data (v prg 602Suite) a při otevření texťáku na kterémkoliv WNT zas nenajdu WXP v Okolní počítače, aby se napojil na databázi. Zatím to řeším tak, že mám v každém WNT zástupce databáze (z WXP) a na toho napojuji 602Suite. Jakto, že při otevření 602Suite (i jakékoliv jiné síť.aplikace) a otevření průzkumníka (z té aplikace na připojení databáze) nevidím v Okolní počítače zástupce WXP? A přitom při otevření Okolní počítače z plochy, tam zástupce je. A jakto, že WXP nejsou automaticky v Okolní počítače, když ostatní WNT tam jsou (vidí se).
Doufám, že to jde pochopit :-)
thx

Zasíťování těch PC je udělané dost zvláštně,dost staré, může to být tím, že WXP jsou v jiné doméně (skupině) než ostatní WNT ... jen tak střílím, nevím to jistě, proto se do něj dostanu, ale není z Okolní počítače, ale z Vyhledávání?

to nevím, když jsem tam nastoupil, už to tak bylo a nikdo to nechce měnit, protože to jakž takž funguje. Ještě zkusím změnit tu doménu, aby to bylo všude stejné (Tento počítač - vlastnosti - Název počítače - Změnit :?: a tam nastavím stejnou doménu jako v ostatních WNT)

jo, teď jsem zjistil, že tam jsou 3 servery (1x doména a 2x workgroup), proto se to navzájem nevidí (3 sítě). Celou síť asi budem dělat znova, jen s 1x server a stejnou doménou pro všechny PC.
zajímavé je, že pokud vytvořím text.soubor na kterémkoliv PC, který má tahat data z PC s databázi, tak to nejde k databázi připojit, ale pokud text.soub. vytvořím na PC s databázi, napojím a "Uložím jako" do těch ostatních PC, zůstane to k databázi připojené.