Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uživatelské účty - jejich nastavení

Zdravím. Chtěl bych o radu, jak nastavit uživatelské účty ve Win. XP Prof. budou tam 2–3 účty y jde mi o to, aby byl každý soukromí, tz., aby se z jednoho účtu nedalo dostat na soubory druhého, tzn. ani do Programu files, kde by se daly prohlížet různé soubory, např.: historie ICQ, ... . A aby si každý uživatel ve svém účtu mohl dát na plochu jakokoliv ikonu bez toho, aniž by se objevila v jiném účtu a to platí i o smazání ikony. Jak na to? díky moc.

obsah program files musí být přístupný pro aspoň čtení, jinak by se programy ani nedokázaly spustit.
musí jít o omezené účty, jinak by si samozřejmě mohli lézt do soukromí -> tím pádem nebudou mít možnost zapisovat do program files, a musí si nastavení+historii ukládat ve svém profilu.
správcem pak musí být někdo inteligentní, kdo zvládne nastavení windows a nečenichá druhým v soukromí.

pokud je tato ochrana nedostatečná (neexistuje žádný důvěryhodný správce), pomůžou buď jiné instalace windows + lepší zabezpečení systému, nebo samostatný počítač pro každého uživatele.

Ja osobne mam zkusenost se SW, ktery po spusteni musi zapisovat do registru. Vysledek byl ten, ze jsem musel zjistit veskere vetve a rucne jim nastavit opravneni.

Sice jsem to zmnenou nezkousel, ale myslim si, ze zmenou uctu dojde i ke zmene opravneni v editaci registru. Takze rucni zasah je nutny.

ale to přece neznamená že je program nefunkční. :-) Stačí přidat práva, u 95% aplikací stačí najít v HLKM/Software jméno firmy nebo aplikace, práva na adresář programu řeší totéž u souborů (některé opravdu staré programy chtějí ještě .ini soubor v adresáři Windows). Je to otázka 2-3 minut.

správcem je jediný inteligentní uživatel.
běžný uživatel se ani nemá co rýpat v nastavení antiviru, firewallu, síťového rozhraní atd. není to jeho starost, a jak vidno z tvých komentářů - ani tomu nerozumí.

pokud mažeš nějakou ikonu všem uživatelům z plochy, je umístěna v: C:\Documents and Settings\All Users\Plocha
ale tys požadoval, ať si každý může dát své zástupce na svou plochu - C:\Documents and Settings\xxx\Plocha - chápeš vůbec kde se nacházejí jednotlivé profily uživatelů na disku? že k nim mají práva jejich uživatelé + administrator?

programy fungují i s omezenými účty - ostatně tak fungují ve všech firmách. s tím že obyčejný uživatel nemá právo si něco podle své libosti instalovat - pokud to nejsou programy co se instalují do jeho profilu.

pokud toto omezení nevyhovuje a chceš nechat uživatelům práva správce, aby si mohli cokoli instalovat, mají zároveň práva kamkoli lozit, a žádná ochrana soukromí neexistuje, leda šifrování. pokud je správce lama a zničí systém, přijdeš zároveň o obsah těchto šifrovaných adresářů.