Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Heslo - admin v notebooku z bazaru

Zdravím.Mám problém s notebookem.Mám noťas z bazaru a bohužel je tam ta tabulka kde je napsanej admin a chce to heslo.Když to odkliknu jako,že bez vypsání hesla tak počítač jede sice normálně,ale problém je v tom,že nejdou třeba spustit vypalovací programy nebo nejde nainstalovat bluetooth.Má to s tím nepřihlášením administrátora souvislost?
Změna předmětu, původně: Heslo (LaKr)
Změna kategorie, původně: Pokec (rh)

Zadej si do Google "KON BOOT". Najdi, stáhni image (malinkatý), vypal na CD a nabootuj z toho CD. Najede ti to do Windows, aniž by to chtělo heslo. Tam si můžeš vytvořit novej účet s admin právy.

Tak poslouchej bratře slováku.Notebook mě byl předveden kde se jevilo naprosto vše v pořádku.Nejsem natolik zběhlej v těchto věcech abych na pár kliknutí na klávesnici zjistil co je funkční a co ne.V notebooku je vlastně vše funkční až na to heslo.Dokonce to má i originál Win.Když jsem se ptal prodejce na to heslo,tak mě řekl,že tam žádné není a po klepnutí na enter naběhl systém v pohodě.A co se týká nakupování notebooků v bazaru:Já na novej nemám a kdybych měl stejně bych si ho asi nekoupil,protože mě to přijde jako vyhazování peněz pro to moje brouzdání na netu.Jestli máš dostatek peněz,tak ti můžu poslat číslo účtu a klidně od tebe přijmu 15tis na novej noťas....:-)Navíc jsi nenapsal absolutně nic k věci.

vraž tam originální cd windows, jestli z něj nabootuješ.
a můžeš pak zkusit třeba konzolu zotavení, přihlásit se jako administrator - funguje prázdné heslo?

vůbec totiž nechápu ve které chvíli co vlastně odklikáváš - jde to nějak rozumně vyfotit/printscreen? účet totiž prázdné heslo potvrzovat nevyžaduje, a nezadáním hesla (pokud by existovalo) se do win xp nedostaneš.

jinak mechaniky toshiba byly vždy mizerné a pomalu nabíhající šmejdy. takže než se ta blbost roztočila na čtecí otáčky - třeba aby rozeznala bootovací cd, už to bootovalo z disku.

Poviem ti to inak, siel by si si kupit auto na inzerat ked sa im nerozumies? Ja nie. Napriek tomu ides do bazaru, kde je rovnako sprosty predavac ako ty (sprosty co sa tyka pc) a hovno ti poradi a ulakomis sa na cenu.
Samozrejme mas teraz s nb problemy, nevies riadne popisat problem, nieto este problem vyriesit.
Nepoznam ziaden OS, ktory pyta admin heslo a po odklepnuti enterom sa dostanes do systemu (okrem prehistorickeho win98) a ako som povedal nabuduce nakupuj aspon u profesionalov, ktori ti poradia.
Btw ja predavam 15.6" Asusy za cca 360 Eur s dph co je na cz koruny tusim 9100 CZk. Ak sa ti to da zda napriek tomu vela pekne PentiumM (co ti na net staci) zozenies za cca 1/3 ceny. Samozrejme so zarukou a s predavacom, ktory ti poradi. A to som zabudo este na to, ze v CR mate o 5-10% nizsie ceny ako u nas.
A by si sa divil ako malo k veci (v porovnani s mnostvom) si zatial napisal ty.

Flegu, víš kolik lidí při koupi něco přehlídne? Je snadný někoho obalamutit, zvláště u počítačů, navíc se při předváděčce spousta věcí nezjistí.
A když jsme u balamutění, mám jednu historku :-). Dnes jsem v obchodě s elektrem stál ve frontě a chlápek se přišel informovat k prodavačovi, jak je to doopravdy s tím, že na HD vysílání (pozemní) je potřeba mít upravenou, či speciální anténu. Prodavač se jen smál, protože maníka někdo pěkně natáhnul, když si nechal takto anténu "upravit" a zaplatil za to.

A nákup v bazaru? Stejně, jako na Aukru. Tam je ta záruka taky všelijaká, navíc možnost předvedení je nulová, pokud nezvolí osobní odběr. V bazaru si na to alespoň může šáhnout, než zaplatí.

Neviem ako u vas, ale u nas kopec firiem predava repasy za slusne ceny s rocnou zarukou. Ked nemam prachy zvolim profesionalnu firmu so zarukou a nie pochybny predaj z bazaru.
Takisto doteraz nie je jasne o ake heslo sa jedna, aky enter sa stlaca pri logovani do systemu a celkovo ked sa niekto nevie vykoktat po snad 20 otazkach o co vlastne ide a kupi si problematicky book v bazare tak pre mna plati, ze komu niet rady tomu niet pomoci.

No, ale už se stalo, koupil, takže nebudeme plakat nad rozlitým mlíkem. Takže si z toho může vzít ponaučení pro příště, avšak přišel sem pro radu, jak se do notebooku dostat. Pravdu však máš v tom, že se zatím pořádně nevymáčknul, kde co a jak tam blbne.

Pro mě platí,že ty jsi asi všeuměl a polobůh a přinejmenším genius,ale zatím se tu projevuješ jako pitomec!!!!
Ten notebook šlape jak má.Ptal jsem se na to heslo proto,že mě to nechce třeba spustit bluetooth.Normálně to nainstaluje,ale prostě se nespáruje s mobilem.Na staré šlupce to makalo normálně.Někdo zde napsal,že instalaci programů povoluje administrátor.Stejné je to u vypalovacích programů.Jsou nainstalovány,ale nejde z nich vypalovat.Opět na staré šlupce to maká bez problémů.Je tam tabulka s heslem pro ADMISTRÁTORA.

Je to jediný účet v systému?
Jak jsem psal výše, zkus ten KON-BOOT, já s ním mám pozitivní zkušenosti. A nabootovat z CD opravdu musí jít.
Je však taky možný, že to je zavirovaný/zaspywarovaný, kdo ví, jak se k tomu choval původní majitel. Asi by stálo za to celej disk naformátovat a nainstalovat systém na čistej disk. Ale napřed si sežeň ovladače pro ten notebook.

Na tos prisel jak? Sorry, ale fakt byste si nekteri meli dat pauzu, leze Vam to na mozek. On jasne pise, ze ho koupil. Tohle uz vazne neni poradna, ale drbarna. Skoro kazdy kdo se tady na neco zepta, tak je titulovan za lamu, blbce, nekdy debila a v jinem pripade rovnou za zlodeje. Jediny o co se zda, ze mistnim jde, je zdrbat BFU a ukazat jim, jak jsou blbi, tupi, neschopni a jak par zdejsich jedincu je inteligentnich, vseznalych a ze jen oni maji pravdu a pritom si tady akorat honi vlastni ego. Pocitam s tim, ze jestli se tady jeste na neco zeptam, ze mne nikdo neporadi nebo chytim rovnou ban, protoze si otviram posledni dobou hubu, ale uz mne to opravdu leze silne krkem. Takovy "sikanovani" a obvinovani na zaklade vlastnich smyslenek mam plny zuby a bytostne je nesnasim.

Mily Radku jediny, kto tu ma problemy vo viacerich threadov si tu bol ty, zaujimave na tom je, ze vacsinou mas pinfy na ludi stojacich za poradnou. Zeby nejaka uchylka?
O co ide? Tazatel nie je schopny uz v pomerne kosatom vlakne stale schopny popisat problem. Vobec nie je jasne ci sa jedna o heslo do uctu admin alebo administrator, co je u win systemov dost podstatny rozdiel. Stale nie je jasne aky enter stlaca a kedy si system pyta to tajomne heslo do tajomneho uctu v tajomnom OS.
To ci je nb kradnuty alebo nie, nie je podstatne. Pre mna je, on ho kupil a kupil podla mna zle, ale na to vobec nemusel reagovat. Chcel som ho len upozornit na fakt, ze sa nerozhodol spravne, pretoze ma nb bez zaruky, tipujem aj bez moznosti ist s nim do autorizovaneho servisu a navyse su s nim evidentne od zaciatku problemy. Som si na 100% isty, ze repas so zarukou by ho vysiel na menej penazi, ze novy lacny nb nestoji 15k a presne na toto som ho upozornil. That`s all.
Ja tu ziadne obvinovanie nevidim, ego si nehonim, ale ako ta sledujem uz dlhsiu dobu ty si to svoje najdes v kazdom a nielen mojom prispevku.

Že ho koupil neznamená, že není kradený. Přes bazary teče 99% všeho kradeného zboží. Už jen to, že tam jsou "nějaké" účty s hesly asi něco značí. Shodou okolností se všechny naše kradené notebooky "náhodou" objevily v bazarech, kde si je podobní naivové/důvěřivci/vyčůráci (nehodící laskavě škrtněte) koupili. Naštěstí značkové počítače mají unikátní sériové kódy, a lze je tedy bez problémů při první servisní aktivitě dohledat.

Také jsem jej neoznačil za zloděje, ačkoli postoj "nezajímá mě zda je či není kradený" se mi naprosto nelíbí (ale zde mám za to, že se vše řídí dle přísloví "kdo s čím zachází, tím také schází").

A konečně: nikdo tě tu nedrží, na druhou stranu, pokud se budeš chovat slušně, tak ti rovněž nehrozí ani ban apod., takže se necháváš šikanovat naprosto dobrovolně..

Tak jsem zkusil co radil Prasak,ale bohužel bez úspěchu.Spustím počítač,najedu do Biosu a dám Boot,tam sjedu šipkou na CD/DVD což jedna možnost ze čtyř a dám cd s programem a klepnu na Enter.Doufám,že postupuju správně...

Mam pocit, ze sa tu pre teba odviedlo dnes maximum, mas tu celu miestnu "spicku" a napriek tomu sa tvoj problem nevyriesil, bud tu mame nahovno odbornikov alebo mas neriesitelny problem (btw toto je prva ironia, ktoru tu ja od zaciatku vidim, to len tak na okraj).

Mi se zdá, že pořád nevíme, kde je s bootováním problém (jak jsem se dříve ptal, zda není mechanika pokažená).

Co (a jak) nefunguje?

Nefunguje bootování z konkrétního CD/DVD, které by mělo být bootovací. Sežeň si jakékoliv jiné CD (třeba nějaký live Linux), které je URČITĚ bootovací a vyzkoušej. Bude-li bootovat, je chyba v tom tvém médiu, ze kterého ti to nejde. Nebude-li bootovat, je chyba v mechanice.

Pokud tohle nezjistíš, dále se nedostaneme.

Chlapi....tady mluvíte s úplnou jitrnicí co se týče počítačů.Já se snažím popsat problém jak nejlíp můžu,ale asi to nestačí.Neznám ani vlastně základy s počítačem.Vůbec jsem nepochopil jak vlastně bootovat.Myslel jsem,že vyálím cd a pak při restartu zmáčknu F2 a najedu do Biosu a tam teprve dám bootovat z daného cd.Když to tkhle udělám,tak to nespustí.Mechanika funguje.

Nahoře už ti včera Karel psal "Zvolíš CD jako první možnost, dáš uložit změny, restartuješ s vloženým bootovacím CD".

Takže znovu a pomalu:

1.Vlezeš do BIOSu
2.Změníš pořadí bootování, tak aby bylo CD jako první
3.Uložíš nastavení BIOSu
4.Strčíš do mechaniky bootovatelné CD
5.Restartuješ počítač

Pokud něco z toho vynecháš, nebude to fungovat.
Pokud CD není bootovací, nebude to fungovat.

Nápověda:

1.každé koupené originální instalační CD je bootovací
2.ne každé vypálené CD je bootovací

Myslel jsem,že vyálím cd

Pokud jsi vypaloval to Kon-boot CD, tak jsi to vypálil jako data, nebo jsi z toho image, který jsi stáhnul, udělal bootovací CD? To, co jsi stáhnul, je image bootovacího CD, nestačí to vypálit jako soubor, ale jako obraz disku. Použij na to třeba program ImgBurn ( www.imgburn.com ).

Klikni a stáhneš ImgBurn.
Opět klikni a stáhneš zazipovaný image CD Kon-boot. Vybal ho z toho Zipu někam na disk a pomocí toho ImgBurn to vypálíš na CD. Je to sice v angličtině, ale nejde to posrat, obrázky jsou pochopitelný každýmu. A ještě slovy - "z image vypálit CD". To CD pak dáš do mechaniky a nabootuješ z něj. Při bootování to bude jedenkrát chtít zmáčknout nějakou klávesu (pokud si pamatuju dobře). Nemohu ti dát úplně detailní informace, nejsem doma a nemám si to jak ověřit, jen píšu, co si pamatuju.

Asi o tom napisem clanok, ale neda mi zamysliet sa nad jednou vecou v tomto threade.
Je to uz skoro 80 reakcii, 800 zobrazeni a napriem tomu este stale nevieme o ake admin heslo a aky enter sa to stlaca. Pokial sa totizto jedna o XP tak nejde o logovaci problem. Navyse podla indicii nie je problem s uzivatelskym uctom, pretoze tazatel napisal, ze si instaloval bt a to by bez admina spravit nemohol. Co mu neslo bolo parovanie a to mozes suvisiet s niecim inym. Akonahle je v systeme nemoze mat problem s logovanim donho.
Navyse cesta, po ktorej ho teraz vediete je cesta zatial bez ciela. Pokial sa prehupneme cez problem bootovania z cd nastane dalsi problem. Pomoze reset hesla do konta, ktore ho s najvacsou pravdepodobnostou ani nema? Ak je problem inde pomoze reinstall? Keby aj tazatel zvladol ziskat instalacne medium a spravit reinstall systemu co dalej? Kde zozenie ovladace a kto mu ich naistaluje? To je uz operacia, ktoru bezny user nezvlada totizto.
Podla urovne znalosti a neschopnosti popisat svoj problem na jednoznacne usudzujem, ze najefektivnejsia cesta je servis resp specializovana predajna a ze tento problem sa na dialku na poradni nevyriesi.

Teď jsem to zapnul a vyběhla tabulka,že počítač je zamknut a odemknout ho může pouze administrátor.Takže jsou tam dvě kolonky.V první je napsáno administrátor a ve druhé je potřeba doplnit to zatracené heslo.

Jestli to furt nejde, tak je jediné řešení. Jít to do bazáru vrátit. I bazar musí poskytovat záruku. Ať to ten prodavač ihned na místě rozběhá, nebo ať si to nechá a dává na to třeba kytky. Bude-li se cukat, poslat na něj ČOIku. Obvykle stačí ČOI vyhrozit a rázem změknou i nejotrlejší prodavači.

v řádku pro doménu musí být vypněné jméno tvého pc. pak tam dáš zase šipkami doleva schovat rozšířené možnosti formuláře - žádná doména tě nezajímá.

bohužel furt nedokážeš printscreenem ani foťákem zdokumentovat kde to po tobě chce jaké heslo a proč stačí dát enter.
existující uživatele vidíš např. v tento pc - spravovat - uživatelské účty. nebo ovládací panely - uživatelé. nebo názvy podadresářů v C:\Documents and Settings.
nepíšeš jakým jménem se vlastně přihlašuješ - buď to máš vypsané pod tlačítkem start, nebo start - spustit - cmd: a vidíš to v příkazovém řádku, nebo v tom cmd okně vypíšeš příkaz echo %username%.

netuším přesnou verzi tvých windows: home/profi?

jedna technická: předpokládám že ti v bazaru prodali jen pc nebo notebook nebo co to máš. taky tiše předpokládám že jde o kradenou věc, a nečekej proto že bazarník ti za operační systém ručí nebo ti poskytuje licenci - že nalepený štítek je funkční.
ostatně cizí rozdrbaný a zavirovaný systém bych na pc koupeném z druhé ruky nesnesl ani vteřinu.

Verze XP prof service pack 2
cmd vypíše administrator
Ta tabulka je ještě před tím než naběhne systém...
Uživatelské jméno Doména Skupina
Administrátor ''nějaké jméno'' Administrators

Tak nějak ta tabulka vypadá
Já bych to rád vyfotil,ale nejde mě to pak dostat do počítače

Podme to uzavriet.
Mozne riesenia:
- skusit vratit nb do bazaru a kupit novy alebo repas od profesionalneho predajcu
- skusit zohnat instalacku win a pokusit sa o reinstall systemu s dodanym s/n
- skusit zohnat cracknutu verziu a rozchodit system z nej (ale to len tak pre zaujimavost to akoby som ani nepovedal)