Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zvýšení jasu, jak to dopadlo

Napsal bych to do původního threadu jak jsem dopadnul, ale ten je uzamčen, tak si dovolím nové vlákno.

Mám 4 roky starý monitor Belinea, který obraz neměl moc ideálně, už od novoty to nebyla žádná sláva. S postupem času se to ještě zhoršilo, už měl nízký jas, tak jsem si řekl, že by to chtělo trošku poladit. A přidat jas.
Tak jsem se jal, monitor rozšrouboval a doladil ostrost a jas, a hle - monitor má lepší obraz než když byl nový! Dobrá ostrost a i jas už je OK.. Prostě super.
Původně jsem se obával jestli to mým vrtáním se v něm ještě nezhorším, ale jsem velmi příjemně překvapen.
Byly tam 4 trimry tak jsem je zkoušel ladit a zjistil, že 2 jsou na ostrost, třetí na jas a čtvrtý ani nevím na co a monitor hnedka ukazuje obraz brilantně.

Z toho vyplývá, že pokud máte monitor u kterého máte pocit, že už je u konce životnosti, tak se ještě dá jeho obraz vyspravit.
------
Varování: Můj postup nikomu nedoporučuju, pokud nemá patřičné elektrotechnické vzdělání a výhlášku 50. Protože pro laika může být takové vrtání se v monitoru životu nebezpečné.

No nic jen jsem to tu musel napsat, protože mám radost, že monitor má náhle o 2 třídy lepší obraz.

S trochou nadsázky řeknu, že můžu přelepit nápis Belinea na EIZO a monitor prodat za 5 tisíc :-D
[mod]Zamykám, aby Mirka nemohl nikdo urážet. (Zarniwúp)[/mod]

Potřebuju pomoc: Po 3 týdnech se náhle zhoršily parametry monitoru. Před mou úpravou měl monitor velké změny rozměru obrazu při změně jasu. Jak jsem ho vyladil tak to bylo mnohem lepší, ale od dnešního rána, obraz z ničeho nic začal při změně jasu dost skákat. V "odborném" časopise by napsali, že obraz "pumpuje". Čím to?

"V každom prípade je jasné že si to prežhavil.Nastavenie bolo dobré a svojim zásahom si skratil životnosť monitora min o 50%.Táto úprava sa robila na starých typoch tv,no životnosť obrazovky išla rapídne dolu.Veď to zistíš."
Pastuji příspěvek o pár řádků výš, jestli's ho nečetl :-(

Pravda že mamince, komu by jinému? Sám to nezaplatím :-(:-/:.(

Jak jsem byl v neděli u kamaráda tak jsem koukal na LCD 3 hodiny a únava očí absolutně žádná. To znamená, že LCD se fakt vyplatí. Hmm a ten obraz, někdo řekne že na hry to moc není, hlavní ale je že Need For Speed Most Wanted nebo jiné hry na tom vypadaly geniálně.