Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak vyrobit 4pinový konektor do MB?

zdravím, potřeboval bych si vyrobil 4pinový přídavný napájecí konektor.. to co je na obrázku.
[http://www.czechcomputer.cz/czc/products.nsf/v/CD3 03649AC3FDFD6C12575EA006513D4/$file/66652v.jpg]
konektor tu mam.. napájení má předpokládám 2x 12+ a 2x 12-
půjde to, když to napojím třeba místo konektorů pro 2 disketovky nebo bude stačil, když to zapojim např. do jednoho molexu??

Kolega to myslí tak, že pokud zdroj dává více napětí, bývá dobrým zvykem polaritu označovat vůči kostře, aby se to nepletlo se zápornými napětími -12V a -5V, která bývala používána ve starších zdrojích. Takže +12V a GND, +5V a GND. Černé vodiče jsou vždy kostra - GND, žluté vždy +12V, červené vždy +5V.

To je rozdelene proto, aby se ulehcilo kabelu a aby ten proud tekl dvema misto jednim. A jak vidis, jsou pouzite dva silne pro kazdou vetev (idealne by melo byt 4 az ke zdroji, s redukci jsou to tri) a ty mezi to cpes jen dva a jeste navic s 3x mensim prurezem. To je naprosta hovadina. Bude se to hrat, napeti nebude odpovidat (velky ubytek ve vodici).