Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HW na poznámky

Občas člověk potřebuje udělat nějakou tu poznámku nebo napsat pořádnej kus textu i s obrázkama. Nejjednodušší je to logicky na papír, ale jsme "kluci od počítačů". Máte nějakou preferovanou a vyzkoušenou metodu spolu s HW?

Sám mám PDA (Acer n10) a na rychlý poznámky to fakt není, nejsem spokojen s citlivostí a nikdy jsem se navíc nenaučil to spec. písmo - i když převod psanýho textu do "počítačovýho" :-) není podmínkou. A psaní na té SW klávesnici není taky zrovna rychlý.

Dnes jsem narazil na recenzi relativně zajímavýho HW: http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content &task=view&id=6571&Itemid=35 Co na to říkáte? Máte nějakou zkušenost s tímhle nebo podobným HW? Nebo jiný řešení?

Pavel

P.S.: Nechte to v kategorii pokec, jde tu spíš o postřehy a nápady.

Trošku asi OT ale přece:
Když si chci třeba poznačit ordinační hodiny u doktora nebo nevím co všechno, třeba jízdní řád a podobně, tak vytáhnu mobil a vyfotím si to, a mám to zcela jistě rychleji, než jakékoli jiné způsoby psaní poznámek.
Samozřejmě se to nehodí na nějaké rozahlé poznámky a podobně.

Já si svojí paměť už bez PDA Acer N35 vůbec nedovedu představit. Co není zde zapsáno, beznadějně zmizí. Nejlíp se mi píše na "klávesnici", ruční psaní vzhledem k mému drápání dost selhává. Též to používám k nahrávání hovorů při jednáních. Jsem s tím PDA naprosto spokojen a mám v tom i kvanta free programů ze www.ce4you.cz jakož i vynikající navigaci Dynavix.
U toho ACECADu je mi takové divné, že se to píše na papír, to už si můžu schovat ty papíry, že:))

Kus papiera ma oproti tomu takemu "HW" vyhodu, ze sa da poskladat na velkost par cm a vlozit do vrecka alebo penazenky, chcem vidiet ako ten kus HW vlozis do penazenky :-) Papier navyse takmer nic nestoji a pise sa nan rychlejsie ako do nejakeho "HW". Ja pouzivam ako blbecnik kus papiera v penazenke, ma to vyhodu aj taku ze si spomeniem na to co je na nom kedykolvek otvorim penazenku (niekolkokrat za den) :-)
Na kriticke pripady (aby som "nezaspal" nejaky termin) si nastavujem budik na mobile (nastavenie mi trva na mojom mobile ca. 5 sekund).

//este perlicka: v pred-predchadzajucej firme nam trvali porady 2x dlhsie, odkedy si sef kupil PDA (kym tam nieco naklepal tak polovica ucastnikov porady uz mala zavrete oci a driemala :-D)

Je to moc krásná hračka, člověk není samý papírek, ale k tomu, co psal MM ještě přidám. Jednak člověk musí tahat, nabíjet, leštit atd. o další přístroj navíc. Druhak když ti na zem upadne papírový blok, nic se nestane, pokud toto, seš o několik korunek lehčí.
Samozřejmě také záleží, zda má mít ta poznámka "životnost" dvě hodiny, dva dny, dva měsíce... Nebo jestli má být převedena do stolního počítače atd.
Já mám zase na jednoduché věci fintičku, že když třeba nechci zapomenout koupit Honzíka Chodce, dám si hodinky na druhou ruku a ještě se mi nestalo, že bych zapomněl. :-)

V odkazu je diskuze, odkud jsem bez dovoleni vytrhl: "A co toto řešení: Přednáška nebo schůzka, předemnou PDA v kolébce, před kolébkou Bluetoth klávesnice s pěti řadama kláves (bez problému píšu diakritiku a čísla), a když potřebuji něco nakreslit, beru PDA do ruky a kreslím stylusem na obrazovku."
Sam jsem si koupil nekolik ruznych PDA, (starsich, jinak bych to neutahl:) abych si vybral, co mi sedi. Zustal jsem u palmOS, koupil jsem m515 na inzerat za 2500. Ted uz jsou i za 1500. A klavesnice, ktery stavaly pres 5000kc se ted vyprodavaji za 45-190kc. Ted jsem si jeste dokoupil IBM Workpad c3 za 350kc. Protoze je monochromatickej, vydrzi nekolikanasobne dyl, nez barevnej. A lidi jsou zblbli z barvy a multimedii, proto za 350 8-)
Tady je odkaz/reklama? na klavenici
show_item.php
k tomu patricny palm a vlezu se do 1000kc.

Ja jsem ji koupil od dicoty za 45kc + 100kc postovne, balne. Je na ni napsano pro palm m505, m500 & m125. Ale jde jen o konektor, nic jinyho. Ten clovek, co je prodava v mnou uvedenem odkazu uvadi, ze je i pro Palm Tungsten T, T2, T3, W. Jestli ma Palm Tungsten C stejny konektor, tak predpokladam, ze by to mohlo fungovat a on to IMHO neuvadi jen proto, ze nepredpoklada zajem o zdvojeni klavesnic? Nebo by se hadaly drivery?
Proc to za tech 190kc nerisknout? Navic, kdyz palmy s OS > 5.0 jsou prece jen emulatory palmu s OS < 5.0 :-D

Hojně využívám upomínky v telefonu, když mám někomu něco přinést, někam volat, něco udělat, cokoliv nezapomenout, rvu upomínky do telefonu. Třeba i to, že mám v batohu svačinu, v práci jsem schopen na to zapomenout a koupit si jinou a tu z domu si přinést zpět domů.