Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Veřejná IP - nastavení routeru TP-LINK

Dobrý den,
kvůli synovi jsme nechala zřídit veřejnou IP adresu. Máme wifi, syn je připojen k pevnému PC kabelem z routeru, já bezdrátově. Je prosím třeba něco změnit v nastavení na webovém rozhraní routeru?
Jde popř. nějak nastavit, aby syn jel přes veřejnou a já přes tu původní?
Děkuji

Vidim tam 2 problemy, prva je, ze server ma privatnu ip a na tu sa cez net nepripojis ak nemas spraveny portforwarding z routra s verejnou ip alebo nastavenu DMZ na danu ip. Druha je, ze hra nepresla steam validaciou, cize je najpravdepodobnejsie kradnuta a tym padom ti nedovoli vytvorit server.
Dalsi krok je pohovor so synom preco kradne sw a ze ked bude mat dobre znamky tak mu hru kupite;o).

Oskenoval som tvoju ip a tu je vysledok.
nmap -p 27000-28000 93.99.186.129

Starting nmap 3.45 ( nmap ) at 2010-05-25 18:48 CEST
All 1001 scanned ports on 93.99.186.129 are: filtered

Nmap run completed -- 1 IP address (1 host up) scanned in 44.506 seconds

To znamena, ze portforwarding jaksik nefunguje, pretoze vsetky porty su filtrovane. Aky typ routra pouzivas?

Mozes skusit aj ked mne sa to stale nezda, standardne maju routre niektore systemove porty otvorene, tento ma vsetky filtrovane. Skus na nom vypnut firewall, pripadne skontroluj ci ma router na wan rozhrani naozaj verejnu ip.
Navyse pri traceroute vznika divna slucka.
4 Energotel-gw.six.sk (192.108.148.215) 16.590 ms 45.927 ms 29.848 ms
5 sloane-six-gw.energotel.sk (217.119.125.150) 21.792 ms 90.246 ms 67.621 ms
6 93.99.186.129 (93.99.186.129) 67.803 ms 120.574 ms 66.316 ms
7 * * *

Vyzera to akoby bola ip este na sk, ale traceroute pokracuje dalej hoci by sa mal uz zastavit. Nestandardne.

tvoje wan adresa má být ta veřejná, koupená. k ní patřičná maska a brána. dns ti buď dají nebo třeba "google-dns".
93.91.52.x co ti tu ukazuje je v tom případě adresa providera, za kterou je schovaná neveřejná síť 10.108.136.x.
firewall si na svém pc zase zapni, jen potřebuješ výjimku pro icmp protokol, případně pro sdílení disků pokud používáš.

Poslal mi jen veřejnou adresu e-mailem. Víc fakt nevím.
Zbytečné to tu nebylo, moc mi rady všech pomohli vše objasnit a vyznat se v tom nastavení.
Jen nevím, když mám veřejnou, co nastavit na WAN. Zdělí mi to poskytovatel?
Vždyt bychom to bez diskuse ani sami nevyřešili.
Díky