Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dotazy s psaním webu

dělám si svůj web a chtěl bych se zeptat jak můžu tránku rozdělit na levý sloupec s různými odkazy a prostřední část, zatím jsem to řešil že jsem udělal tabulku bez okrajů ale zajímá mě jestli to jde i nějak jinak ?

Jde to mnoha způsoby. Od vypsání odkazů, přes menu v iframe (menu_iframe), po includované menu.
Dá se to třeba do <div>, který má určenou šířku a nastaví se obtékání.
Jen tak v rychlosti:

<div style="width: 150px; height: 300px;
float: left; border: 1px solid black;
background-color: yellow; padding: 11px">
položka menu
</div>

<div style="width: 750px; border: 1px solid black;
border-left: 0; height: 300px; background-color: white; padding: 11px">
obsah
</div>

Pročti si Jak psát web (je tam vše co potřebuješ - i vyhledávání), zejména CSS. Bez toho se dnes neobejdeš. A lepší, než psát to přímým stylem (viz můj kousek kódu nahoře) je externí CSS soubor a nadělat si class. Pak jen psát
<div class="menu">, <div class="obsah"> atd.

Není třeba ji zakrývat. Stačí ji v nastavení nastavit na každou stránku dole. Když potom dáš před <úbody> div, vysoký dejme tomu 222px, ani ji návštěvníci neuvidí, protože se při nahrávání vloží až pod něj. Čili

ble ble ble obsah tvé stránky tečka.
<div style=height: 222px> </div>
</body>
</html>

mám menší problém, když píšu nějaký text tak je umístěný hned nakraji stránky, posunul jsem ho kousek doprava, v prohlizeci pspadu se zobrazi tak jak chci, kdyz se na ni potom divam v exploreru tak taky vsechno v pohode ale kdyt to zapnu v mozile nebo chromu tak to posunutí zmizí. tohle je ta stránka hratelnerasy.html poradte mi nekdo jak to udelat aby ten text byl posunutý kousek doprava. díky

posunul jsem ten text na prostredni casti, jak je tam psane o tech rasach.
posunul jsem ho tímhle způsobem <span style="position: relative; top: 20px"> POSUNUTY TEXT </span>
mezi ty spany jsem ten text napsal.

ted jsem nainstaloval nejnovejsi mozillu a zobrazuje se to jak ma, stejne jako v exploreru, akorat v chromu mi to to posunutí nezobrazuje

preco neodsadis doprava rovno ten TAG <p>, a davas tam zbytocny <span>? Span by mal byt len na "odrb" nejakej malej veci (jedno slovo apod), a nie ze do span-u das potom zas dalsi styl (H1), styl moze mat zas ine odsadenie, tak jake odsadenie ma potom prehliadac pouzit?
Ale nie som tvorca webov tak odomna nechi teraz detaily, je to tvoja domaca uloha takze by si to mal vediet ty :)