Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win XP nepřehrají DVD film

Win XP nová instalace, všechny ovladače v pořádku.
Nainstalován DVD kodek Lukáš Hakoš.
Nainstalován QuickTime Alternative včetně MPC.
Po vložení DVD s filmem se objeví okno s výběrem v čem otevřít DVD - WMP, průzkumník, nic nedělat. Nelze vybrat jiný program. Když vyberu WMP, na pár vteřin se rozběhne a pak skončí.
Pokud spustím MPC, File, Open DVD - bez problémů film přehraju. Pokud se o totéž pokusím s WMP, po výběru DVD mechaniky je WMP ukončen.

Jak udělat, aby se po vložení filmu spustil nějaký program, který ten film přehraje?

xp z licenčních důvodů neobsahovaly mpeg2 kodek.
ten lukáš hakoš je tuším jen minimalistický přehrávač bez kodeku.

nainstaluj si vlc, nebo něco podobně normálního (gom player, kmplayer), a potvrď asociaci pro dvd.

(pravděpodobně tvůj mpc správně nezagistroval kodek, proto wmp vždy zdechne)

Nainstaloval jsem VLC a pořád nic nového.
Přehrávání filmu se nespustí automaticky, ale když spustím ručně vlc a vyberu film, přehraje se.( takže stejně jako mpc )
S vloženým filmem jsem ve vlastnostech mechaniky zadal přehrávat pomocí vlc.
když v průzkumníku jdu do typu souborů, je tam .vlc a .vob přehrávat pomocí vlc. To je snad vpořádku.

Mas vistu? Tam som taky "problem" uz videl a tripujem ze to je srackovym OS a nenastavis to. To mas problem kliknut na VLC a z neho si dat otvorit - DVD? Mozes byt rad ze mas zadarmo plateny kodek. P.S. mozes skusit GOM player, neviem zhlavy mozno on pojde dobre.

Autorun by aj tak mal byt vypnuty natvrdo a mali by ho uplne zakazat celosvetovo, autorun je mor ludstva.

P.S. jaj mas XP, tak to je asi vsetko stejne a u MS to nefungovalo nikdy :) Nemal si tam nahodou Nero znefunkcnovaci nezmysel a neodinstaloval si ho? Inac nero ma mpeg2 kodeky v sebe, ak by si mal nero tak ti pojde DVD aj vo WMP. Alebo nainstalit si hocaky DVD player (byval dodany na CD u grafikckych kariet apod). P.S> toho Lukasa nezmysla odinstalovat, ked nefunguje.