Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání HD videa

Dobrý den,
řeším problem se sekánim videi v HD kvalitě, konkrétně 720p (po většinou formát .mkv), přehrávam v KMPlayeru. Videa přehrávam z pevného disku.

Notebook v konfiguraci Intel core2 Duo, CPU P7570, 4GB RAM, Ati mobility radeon HD4570.

děkuji za radu .)

Kodeky jsem neinstaloval žádné, měl sem za to, že k tomuhle přehrávači žádne nepotřebuji.

KMPlayer jsem nastavil podle obrázků a po spuštění 720p šlo vše plynule. Pokud to byl jediný problém, tak děkuji za vyřešení problému :)

(pokud mám doinstalovat kodeky, jaké prosim?)

díky :)

Obecně to není pravda. Kodek je kodér/dekodér. Takže je potřeba jak k zakódování (zkomprimování, ty používáš velmi nepřesný termín převod) tak i k dekódování (dekomprimaci) a následnému zobrazení.
To, že existují různé DirectShow filtry (jako je např. ffdshow), které umějí dekódovat videa zkomprimovaná různýmy kodeky, je jiná věc.

Mám na to stejný názor jako Jech i ty kodek.php , že jsem to zjednodušil je věc jiná. Takže znovu a technicky: Uživatel pořebuje vhodný dekoder, vhodný splitter, nepotřebuje koder. Slovo kodek je nicneříkající pi*ovina. Stačí?

p.s. termín "převod videa" je naprosto správný a že je k tomu potřeba dekoder i koder je snad jasný.