Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s myší

Zdravím, mám menší problém s myší. Mám ho už nějakou dobu, ale vždycky jsem ho tak přehlížel, protože jsem se mu vyhýbal. Jde o to že mám notebook a k tomu myš. Obvykle když zapnu pc a pracuju, tak myš funguje normálně. Ale jakmile myš odpojím v průběhu puštěného pc a znovu ji zapojím, tak s ní nejde hýbat...ani se nic nezobrazí. Musím proto tabletem najet a restartovat pc. Když se znovu spustí, myš už normálně funguje. Nevíte čím to může být ? předem děkuji za odpověď...

No, a tu myš máš připojenu jak? COM? PS2? USB? Ono totiž u prvně jmenovaných to je (nebo bylo - myš na COM se už málokdy vidí) normální.
Také můžeš mít nastaveno (tuším v BIOSu, ale i driver může tuto volbu obsahovat), že má vždy fungovat pouze jedno zařízení - buď tablet, nebo myš. Zkus nastavit obojí a uvidíš, jestli to pomůže.

A ta mys po opetovnom pripojeni svieti? Objavi sa v spravcovi zariadeni vo Win? Je u nej v spravcovi nieco napisane? (error alebo co)
Skus si pozret v spravcovi zariadeni u USB controllerov pravy klik - vlastnosti, a tam zaskrtavatka o uspore energie, skus odskrtnut.

Inac to co pises neni normalne v ziadnom pripade (tym myslim ze to neni problem nejakych nastaveni ale bude to asi vacsi problem), moze to byt napr. aj problem v ovladacoch (kto tam instaloval Win? Ovladace nainstalovane vsetky a spravne?) alebo aj HW zavada.

stejně znamená taky nezatrženo? tak to zatrhni.

máš doinstalovaný ovladač myši od výrobce z jejího cd? pokud jo, odebral bych ho, ať windows používají vlastní.

internet se nikdy nepřipojuje přes usb, nevím co je to za úchylná móda. notebůů mají zabudované wifi, všechny počítače pak normální síťovou kartu.
když to usb šidítko zakážeš, vytáhneš, restartuješ - bude ti to s myší bez té síťové usb parodie dělat taky?

moc nerozumím té nabíječce: to je nějaká z usb pro telefon, nebo o co jde?

Milý brtníku,
maj trochu sociálnej empatie (nie každý v dnešnej dobe má na nový NB).

Ako to ja čítam,
tak pán má starší NB, a myš má napojenú cez PS2.
Nemá žiaden "tablet" - ale myslel tabulátor, prostredníctvom ktorého sa zo situácie - po disabled mouse - dostal k vypnutiu NB.

Takže mu asi treba povedať,
že to je vlastnosť PS2 - že musí byť pripojená počas nábehu systému.

A - ako to vidím ja - má asi iba jeden USB port, a tak je obmedzený v možnostiach pripojenia alternatívy pre myš.
Riešenie by tu však mohlo byť,
ak by si tam skúsil dať USB hub.

http://www.alza.sk/msi-star-hub-4-port-diamond-d14 8071.htm

Ale netvrdím, milý brtníku, ak je "tablet" - tabletem,
že to nie je tak, ako hovoríš Ty.

Ma len zaujala slušnosť pána,
takže som podľahol pocitu, že ide o iný variant.
Keďže na 100% viem, že ak by žil dnes Einstein - určite by mal zrovna taký 10 ročný NB, s PS2.