Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je zakladni znalost linuxu?

Kamarad mi prave tvrdil ( a zadal o radu ), ze maji neco jako zaklady linuxu a vyucujici po nich vyzaduje aby znali zpameti prikazy pro telnet na spojeni a komunikaci se SMTP a POP3 servery.. Dela ctvrtak na stredni ;-)
Jsou to zaklady linuxu?

Každý učitel zkouší to co sám umí, resp. to co se mu nejlépe hodí.
Výsledkem známky je tedy rozdíl toho co zná učitel a co znáš ty.
Výsledkem zkoušení není obsah toho co umíš.
Exemplární příklad zkoušení je když se učitel podívá jaké známky máš jinde a na základě toho ti dá počet nezvladatelných otázek -> navolí si ti známku.

Byt schopny se pripojit na vzdaleny server: Ano to je zaklad. Ale komunikovat s pop3 a smtp pres jednotlive prikazy, ne to zaklad neni.
Spis by me zajimalo jestli jim ten ucitel tak neco rekl o tom ze pouzivat telnet neni zrovna bezpecne a naucil je neco o ssh.

Po mě chce zase kolegyně v práci nějakej linux pro syna, který hledá práci a jezdí na všelijaké pohovory a občas se ho na Unix a Linux zeptají. Jestli prý nějaký linux doma nemám. On je bývalý správce sítě a nemůže žádný linux sehnat a neví, kde o něm získá informace.Když jsem se ptal, na čem ten linux má běhat, dozvěděl jsem se, že na Windows XP. To je potom těžký, no... :-(

nehovoriac o tom ze chlapik si instalne mandrivu s kde nauci sa tam klikat a potom ho postavia pred konzolu ze nech prida modul do jadra remotne alebo nech skonfiguruje apacha a bude mimo ze co to od neho chcu...ved on predsa linux ovlada ved ho ma doma.