Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ubuntu 10.04 - hibernácia a uspatie

Ešte skúsim tu, keďže na fóre Ubuntu sa to nehýbe.

Viete mi niekto pomôcť rozbehať tieto dva "stavy"? Hybernácia, resp. uspatie prebehne bez problémov, lenže počítač sa po načítaní hybernačných dát už nezobudí a zo spánku sa nezobudí tiež. Navonok to vyzerá tak, že sa neuskutoční posledný krok (spustenie zhybernovaného kódu odtiaľ, kde sa skončilo, resp. pokračovanie vo vykonávaní tam, kde sa vykonávalo pred uspatím. Už som bezradný. Je to takmer posledný krok pred mojím prechodom na Ubuntu z Windows. Lenže hybernáciu používam denne a bez toho Ubuntu používať nezačnem. Takmer každému to funguje a mne to nejde ani na notebooku ani na počítači. Skúšal som spustiť aj akýsi quirk script, ale ten odpapuľoval, že nepodporuje nVidia grafiku a vykašlal sa na to. Tiež mi bolo poradené, že mám vyhádzať moduly z jadra, lenže ja neviem ani ako sa tie moduly volajú, ani ako zistím ich názvy, ani ako ich vyhodím. Už som bezradný a mám toho plné zuby. Behám po celom Internete ako debil a nachádzam len návody na Mandrivu s nefunkčnými linkami na quirk script, prípadne na akési wiki návody, kde polovica linkov nefunguje. Proste už neviem čo mám robiť a mrzelo by ma, ak by som za blbú hybernáciu a režim spánku musel Ubuntu pustiť z hlavy. Neriešili ste niekto takýto problém? V jednom návode sa odporúča odoslať info cez akýsi Launchpad, že v budúcej verzii to možno bude opravené. Lenže ja nemám záujem vyčkávať na nové verzie Ubuntu, tiež nie je zaručené, že budem mať ten istý počítač, keď vyjde nová verzia. Radšej by som sa naučil tento problém riešiť sám. Ubuntu je ďaleko schopnejšie ako Windows a je škoda nevyužiť jeho potenciál.
Zmena predmetu, pôvodne: Ubuntu 10.04 - hybernácia a uspatie (los)

Jaky mas HW?
ACPI mas dufam povolene (to je standardne povolene snad uz na vsetkych PC od ca. 2003)
P.S. problem nemusi byt v Ubuntu ale (dokonca pravdepodobne) je problem v tvojom BIOSe od dementnov cinskych. Mozes skusit pozret ci neni upgrade BIOSu pre tvoju dosku.

Napis HW konfiguracie toho PC a notebooku. Nieco tam musi byt spolocne. Alebo veci v USB apod. USB je dost nachylne na problemy v tomto.
Mackat klavesu skusit preto lebo niekedy to proste len nezapne monitor lebo si OS mysli ze tam user neni a prebudilo sa to len tak z nicoho nic :-)

Notebook:
MSI EX720X
- 4 GB RAM
- SATA 320 GB
- nVidia GeForce 9300GS 256 MB
- USB klávesnica
- USB myš
Notebook sa správa rovnako aj po odpojení USB zariadení a pri vypnutých všetkých doplnkoch (bluetooth, kamera, wifi). Rozpoznané sú v Ubuntu všetky zariadenia bez problémov.

Počítač:
- doska MSI PM8PM-V
- 1 GB RAM
- interný radič s disketovou jednotkou
- interný IDE radič s DVD napaľovačkou
- interný SATA radič v ATA móde s dvoma diskami
- externý SATA RAID radič SiI 3512 s jedným diskom
- nVidia GeForce FX5200 128 MB
- PS2 klávesnica
- PS2 myš
- USB bluetooth
- USB čítačka kariet
Pripojené USB zariadenia Ubuntu rozpozná bez problémov, netestoval som hybernáciu pri ich odpojení.

Priznám sa, že som netušil, že nVidia robí ovládače aj pre Linux, keďže som ešte nikde ovládače pre Linux nevidel, tak toto ma milo prekvapilo. Vyskúšam to v Linuxe a potom dám vedieť. Linux si síce ovládače nejaké našiel, ale skúsim mu nanútiť tieto.

Notebook: Určitě bych flashnul Bios (2010-05-07) to samé platí pro kameru. Chipset to má od Intelu + procesor, ten bude bez problémů. Takže USB, PS2, řadič SATA - to bude pod ubuntu 10.04 fungovat. Zvukovka, síťovka taky. Bezdrát (Intel - Atheros) v pohodě. Bluetooth - nevím co tam je. Smartcard - nejsou ovladače. Čtečka karet v pohodě. Výstup na HDMI + zvuk taky v pohodě. Na grafiku to nutně potřebuje ovladač ze stránek nvidia (
195.36.31) v ubuntu v depozitáři mají předposlední verzi (i ta by stačila). Stolní PC to samé.
Možná bude potřeba doladit parametry modulů - zvuk, wifi, aby po připojení/uspání fungovaly správně.

Takže po nainštalovaní Ubuntu 10.04 bez USB zariadení začala fungovať hybernácia. Hurá. Režim spánku naďalej nefunguje. Po pripojení USB zariadení sa nič nezmenilo. Hybernácia funguje, spánok nie. Idem aktivovať ovládač nVidia v Linuxe, uvidím, či sa niečo zmení.

Edit:
Po nainštalovaní ovládača grafiky ponúknutého Linuxom funguje aj spánok. Takže, čo sa týka notebooku, problém vyriešený inštaláciou Ubuntu 10.04 + nVidia ovládač. Ostáva už len počítač. Zajtra sa skúsim pohrať s nastavením ovládača a hádam to rozbehám, dám vedieť.