Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC zostava

Nazdar , chcel by som aby ste mi poradili aku PC zostavu si vybrať najma na hry.. mala by byť do 850€-900€ bez monitora .. je mi jedno ci to bude AMD alebo INTEL... piste pls celu zostavu .. diki moc... ale viac by som bral AMD\ATI ..

tak sem dej cos stvořil a nebude problém ti poradit co ořezat nebo co vyměnit. Zmínit ten cenový limit taky není od věci. Pochop, že se ti někdo bude věnovat a že na tom stráví nějaký čas, tak se mu to snaž ulehčit.

CPU - zbytečný, 945 je levnější a prakticky stejně výkonný
deska - stará (lépe AMD870)

jinak Ok, osobně bych ale volil HD5850, tím se sníží cena.

edit: RAM taky zbytečně "výkonná", u AMD jde spíše o latence, a stačí normální 1333MHz RAMky.

no ja som stvoril toto..
Chladič - Arctic-Cooling Freezer Xtreme Rev 2
Zdroj - OCZ Fatal1ty 550W
Skrina - Cooler Master Elite 330
zakl.doska - ASRock M3A790GMH/128M
RAM - G.Skill DIMM 4 GB DDR3-1600 Kit NQ
Grafika - PowerColor HD5850
DVDROM - Samsung SH-S223L LightScribe
HDD - Seagate ST3500418AS 500 GB (Barracuda 7200.12)
Procesor - AMD Phenom II X4 955 Diablo 4 Ghz OC
+ extremne pretaktovanie systemu
CENA - 829€

co by som mal vymeniť??
diki

Asrock za gigabyte. (extremne pretaktovavat na asrock, to je odvaha)
Zdroj OCZ nepoznam nemam doveru k tomu co nepoznam. Enermax alebo seasonic si pozeral?
PowerColor je podla mna srot, ja by som bral gigabyte.
Seagate niktonevidokedypojde by som menil za WD black.

P.S: vybodnut sa na nejake pretaktovavanie, je to zbytocne a problematicke (napr. aj co sa tyka zivotnosti dosky apod).

Moj sukromny nazor

No tak vymenil som nejake komponenty ktore si pisal že su zle..
GRAFIKA - nechal som PowerColor - dobra znacka , USA , čipi priamo od vyroby od ATI , dobra cena , a aj kvalita (podla toho co som cital)
ZDROJ - taktiež som sa rozhodol pre OCZ , tuto značku poznam tiež je z USA a vyraba zdroje už od roku
2000 .. podla mna ma dosť skusenosti na to aby bol zdroj ok.
HDD - WD6401AALS 640GB Caviar Black
ZAKL.DOSKA - nechavam ASRock - dobry pomer cena\vykon .. preco neskusiť nieco nove?? :D

tak piste dalej nejake zostavy s HD5850 grafikou.. diki

davam aj odkazy na komponenty:
ZDROJ - ocz-fatal1ty-550w

Ten AsRock je fakt krok mimo (to jsou levné, nekvalitní budgetové desky, osazované do levných PC). Vybírej z trojice Gigabyte, Asus, MSI (DFI už klepe bačkorama), tam je záruka, že to bude: a) fungovat (BIOS jakž-takž funkční) b) aktualizováno o nové BIOSy c) postavené z kvalitních komponent.

tak piste dalej nejake zostavy s HD5850 grafikou

To asi nebude potřeba. Ignoroval jsi MM../ovy/ rady, s kterými mimochodem souhlasím, tak si to poskládej na tom, co's vybral.

Jen tak z plezíru: PowerColor je proslulá nekvalitními převodníky (ale má-li to být připojeno skrz DVI/DP/HDMI, nešť...). OCZ dělají slušné paměti, jejich zdroje ovšem začínají po krátké době funkce nepříjemně pískat a vrčet. AsRock se na taktování nehodí ni zbla (o*ebaná napájecí kaskáda), i když pro kancl jsou to desky stabilní, s příjemnou cenou.

Ako ked chces tak tak kupuj tak, ja len pisem ze ja by som si taku zostavu nekupil. Hlavne ten AsRock a pretaktovanie nejde vobec dokopy. Asi nechapes ze doska neni o tom ze niekto by tie iste komponenty vedel zohnat 2x lacnejsie, ale o tom ze na doske su VELMI DOLEZITE napr. DC menice, kondenzatory, BIOS, apod a tie ked su o hovne lebo vyrobca setril, tak a) PC moze blbnut pri vysokej zatazi (seky, BSOD, apod), b) zivotnost je rovna max. zaruke, c) taktovanie je bud nemozne alebo skonci nakupom novej dosky, lebo DC menice to nepreziju.
Napr. taky gigabyte dava (//edit: len na vykonnejsich/drahsich doskach samozrejme) chladice aj na tranzistory DC menicov. AsRock urcite nie (kde by na to vzali peniaze, za tu cenu)
Moje domace PC zvycajne funguju denne kludne aj vyse 5rokov a bez jedinej BSOD/zaseku (a potom upgradujem a 100% funkcne komponenty vyhodim). Preco asi to funguje.

Nad tym zdrojom este pouvazuj, pozri sa aj na enermax (absolutna spicka a nepocutelny vetrak) alebo trebars lacnejsie seasonicy.

Grafiku kupuj aku chces to mi je fuk, ja ani herne grafiky moc nepoznam ptz hry nemusim (to ale neznamena ze PC nevytazujem, taky celovykendovy bruteforce da CPU zabrat :)

PC za cca 24000 jen s HD5770... IMHO ne moc dobře zvolené komponenty.

edit: v této ceně by měla být už min. HD5850 a podle toho vybrat další komponenty (např. CPU je zbytečně předražený v poměru cena/výkon)

Takže vyberu GPU za za třetinu daného cenového limitu a pak k tomu "dobastím" zbytek?
A bych se do toho vešel tak najdu pochybný zdroj,mizernou desku,papírovou bednu,levnější procaseor
který možná přetaktuji.... Na slušný chladič CPU už nezbylo, tak to zvládne Box.
Podle mě je základ sestavy kvalitní -
1.deska
2.zdroj
3.chlazení (chladič,větrání skříně)
Zbytek záleží na využití sestavy,rozlišení monitoru a na financích.

Nikoli. Herní PC dnes stojí a padá s GPU. Není problém ušetřit na CPU, protože ten se u dnešních her uplatňuje minimálně, dá se říci, že bohatě stačí cokoli 4-jádrového s frekvencí okolo 3GHz. Totéž platí pro desky, běžná kvalitní deska od renomovaného výrobce (Gigabyte, Asus, MSI) bohatě stačí, není třeba kupovat overclockerské modely. O budce pak myslím nemá smysl ani debatovat, pokud ten PC nebude často převážen apod. Pro běžné účely stačí levné CM Elite s dobrým chlazením už v základu. Rozdíl ceny je pak jen na těchto komponentách i 2-3 tisíce Kč, a to je v případě, kdy se hledí na celkovou cenu docela dost peněz, které umožňují pořídit výkonnější grafiku.

Co se zdroje týká, každému doporučuju levné Seasonicy, i zde se dá šetřit, ale musí se to dělat s rozumem tak, aby PC byl spolehlivý a fungoval.

Samozřejmě - pokud máš dost prostředků, fantazii a nákupům se meze nekladou, ale to většinou nebývá ten případ. Navíc není problém došetřit a dokoupit např. lepší chlazení než box později, což třeba u grafiky je už problém, protože ti ta stará bude jaksi přebývat.

Takže vyberu GPU za za třetinu daného cenového limitu a pak k tomu "dobastím" zbytek?

Skoro přesně jsi to napsal. Do herního počítače první vyberu grafiku, ne že ji potom vybírám podle toho kolik zbývá peněz.

No pánové hezky jste mě to vysvětlili ale o HERNÍM počítači mám úplně jinou představu.
To co se tady prezentuje, jsou tak sestavy (některé) řekněme na slušný úrovni, nikoliv na špičkový.
A rozdíl 10-20 FPS HD5770-HD5850(podle typy hry) není nijak oslnivý. Samozřejmě je tu otázka, co když má monitor s rozlišením 1920x1200.
Ano potom máte s HD5850 pravdu.

Byl dán cenový limit 850-900 "oiro". Herní (ó, hrůzo, nedajbože progamerský) PC nad 1500E (ale spíš dvojnásobek) je něco jiného. Tady jde IMHOj o "počítač na hraní her", nikoliv o pařanskou sestavu, kde záleží na každém MHz a FPS. A to je setsakra rozdíl!

Sorry. Já počítače skládám a lidi prostě chtějí dobrou hodnotu za dobrou nebo ještě lepší cenu. Přesně to popsal Mif - máš-li omezený rozpočet, musíš dělat kompromisy, ale ideálně ne za cenu nekvality nebo nestability. Ten, kdo může za PC utratit 100 tisíc (a přiznám se, že já za svých studentských let těch 100 litrů do počítače dal, ač za to byla funglová Felicie), ten si může vybírat.

Naštěstí jsou dnes věci jako MB a CPU celkem levné a prakticky se nedá šlápnout vedle, když člověk nebere to nejlevnější a od obskurních výrobců. Horší je to např. se zdroji, tam je třeba dávat pozor (např. kdysi velmi dobrý Fortron se poslední dva roky "kazí" a vyrábí čím dál tím větší hnoje)

Horší je to např. se zdroji, tam je třeba dávat pozor (např. kdysi velmi dobrý Fortron se poslední dva roky "kazí" a vyrábí čím dál tím větší hnoje)

To je holt politika managmentu - levnější, levnější, levnější! Svatá trojice, která porazí jakýkoliv jiný argument. Tak nějak to dopadlo na té vrtné plošině BP - vedení zavedlo úsporný opatření a následky pocítí celý mexický záliv.

no tak pozeram že sa vzniesla vlna kritiky na moju zostavu tak napisem druhu a posudte sami či to je ok??

PROCESOR - CPU AMD Phenom II X4 945 Quad-Core (AM3) BOX,REV.3
ZAKL.DOSKA - GIGABYTE 880GM-UD2H (rev. 1.0)
ZDROJ - Enermax PRO82plus II EPR525AWT II 525W Bronze
GRAFIKA - GIGABYTE HD5850 1GB (256) aktiv 2xDVI HDMI DDR5
HDD - 800GB WD8000AARS 64MB SATAII/300 5400rpm 3RZ
CHLADIČ - CPU SCYTHE SCBSK-1000 BIG SHURIKEN

neviem myslite ze zdroj to utiahne?? a co chaldic je dobry?? diki...

Tohle mi kdysi napsal MM tank, když jsem se ptal na to samé co Ty...
Green disky - úsporné ale pomalejší. Vhodné na data, systém to dost zpomaluje, na systém bych to rozhodně nechtěl..

Blue disky - normální, běžné disky.

Black disky -výkonné disky pro náročnější použítí,vhodné na systém a náročnější využití počítače /střih videa a tak/. Kupuj je tam kde na ně dostaneš pět let záruku.

a preco je ten Green Caviar zly??

Není "zlý", ale jako systémový (jediný) disk do výkonné sestavy naprosto nevhodný. Viz Redsnake.

a vybral som tento HDD 500GB WD5001AALS 32MB SATAII/300 7200rpm 5RZ to už je black

OK.

utiahne ju zdroj a co chladic??

Zdroj je velmi kvalitní, sestavu utáhne s přehledem. Scythe chladiče nepoužívám, tak neporadím.

Celkově je tato sestava už OK.

viz Mif, Scythe je nic moc.

edit: jinak dnešní AMD procesory a jejich box chladiče jsou IMHO naprosto OK a není jim třeba pořizovat "lepší" chlazení. V drtivé většině případů je tak jako tak přehluší větrák grafiky a/nebo zdroje, navíc všechny moderní desky umožňují ventilátor regulovat a při běžné práci je prakticky neslyšný.

Viem ze znova otvaram staru temu ale len tak som hladal na nete najlacnejsiu stranku a na www.alfacomp.cz maju dost lacne ceny .. tak som si skusil zostavit nejaku ,,hernu,, zostavu

PROCESOR – AMD Phenom II X4 945, rev.C3
ZAKL.DOSKA - MSI 870A-G54 + MSI Star Key USB bluetooth
ZDROJ - Seasonic S12II-520 520W Bronze
RAM - Kingston 4GB DDR3(kit 2x 2GB) 1333MHz
GRAFIKA - Sapphire ATI Radeon HD 5850 1GB DDR5
CHLADIČ - Arctic-Cooling Freezer 7 Pro rev.2
HDD - WD Caviar Blue 3.5" 500GB WD5000AAKS
DVD-ROM - LG DH16NS10 černá OEM
DOPLNKY - Arctic-Cooling Arctic F12 2X

co vy nato?? pomer cena\vykon?? co HDD staci?? co zdroj utiahne zostavu?? co by som mal pripadne vymenit?? diki