Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Videokamera SONY v Panasonic

Docela nevím, jakou kameru si pořídit. Měla by být do 15000
a měla by umět slušně natáčet v šeru nebo dokonce v noci.
Zatím mám v hledáčku SONY a Panasonic, vůbec se nebráním jiné značce:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8V2IC0A9VBI

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8V2IC0A9VGF

Zatím mi připadá lepší Panasonic přes nižší rozlišení.

BTW. nejsem vůbec náročný, možná jsou rozdíly v dodaném softwaru atd.
Rád si nechám poradit. CZ menu a režim noci je uveden u Panasonic atd.

Těmi další věcmi jsem myslel třeba to české menu, zoom, noční točení - prostě ty priority. Pokud už máš formát záznamu vyřešen, je to jednodušší (ale já se v tom neorientuju, kameru jsem kupoval před dvěma roky - páskovou - a tak to už nesleduju).

S předstihem ti na střih videa doporučím nějakou nižší verzi Sony Vegas za +/- 2 tisíce. Ulead/Pinákl tomu nešahají ani po kotníky.

Přehlednější možná (záleží na úhlu pohledu :-)). Ale co do funkcí a možností, no nevím, nevím...

Každopádně Vegas není jednoduchý soft na naučení se za odpoledne; je to běh na delší trať, pokud chce člověk opravdu proniknout do hloubky. Jako fotošop; ožíznout v něm fotku je jednochuché, ale není to možno klasifikovat jako "zvládnutí programu" ;-)

Ano, navíc nějak nemám značku SONY rád, noční režim nemá,
jediné+ je rozlišení a na tom zase tak netrvám.
Můžu si ji přes víkend půjčit při opatrném rozbalení,
ale tohle bych rád vynechal. Možná tady trefím na někoho,
kdo už má stejný model nebo přibližný.

Pri rychlych kartach je to inak. Ja som si tiez myslel ze k fotaku, ktory podporuje SDHC kupim lacnu kartu a usetrim, ale bezne "najrychlejsie" lacne karty (myslim ze class 6) nahrali tak 30 sek. HD videa - a to bolo len 720p. Potom som zistil ze musim kupit original Panasonic, alebo tusim Sandisc ktore boli rovnako drahe a tak som neusetril nic, aj ked som nasiel v jednom obchode 16 GB kartu za cenu blizku 8GB, takze treba hladat.

Celkovo pre HD video je myslim jedno aky je format karty, drahe sony memory stick su mozno aj lacnejsie ako drahe Panasonic SDHC.

Inak v inej teme som to uz pisal, na CT bol test kamier, ale na HDD a kvalita obrazu dopadla katastrofalne, dobra kvalita bola len pri dvoch - prave Sony! Lenze cena bola 30 000 Kc.

Ja by som sa skor zameral na to ci ku kamere nie je pribalena karta, alebo aj SW, ten nie je lacny a ked viem co chcem, tak je to lepsie ako potom dokupovat iny, hlavne ked pri HD videu mozu byt problemy s kompatibilitou. Urcite odporucam vyskusat trial verziu pred kupou a ak by bol prave ten SW dodany ku kamere, tak sa da este aj usetrit.

Len pozor na presny typ kamery, v tom teste o ktorom som pisal boli znackove kamery Panasonic, myslim ze aj Sony a dopadli strasne, jedine tie 2 modely Sony po 30 000 Kc dopadli dobre.

Inak teraz je opat take obdobie kedy by sa mozno oplatilo pockat, 3D je za dverami a ostatne kamery mozu ist s cenami riadne dole, aj ked nikto nevie kedy sa to rozbehne, takze je to bud alebo...

Este trochu mierne OT, dostali sa mi do PC fotky z mobilu Nokia, vyssi model s diodou a niektore fotky mali prisernu kvalitu, ovela starsi SE K750i robi o niekolko tried lepsie fotky ako tento novy mobil. Boli to hlavne fotky pri horsom osvetleni ale aj za dobreho. Takze tolko, pozriet si zabery pri horsom osvetleni je urcite dobry napad, rozdiely tam mozu byt obrovske.